تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این زمینه گفت: 78 قصه از سوی این قصه گویان به امور بین الملل کانون ارسال شده است تا امکان حضور آنان در این رویداد معتبر بین المللی در عرصه ی قصه گویی فراهم شود....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعلام آمادگی 40 داوطلب از 22 کشور جهان برای شرکت در جشنواره قصه‌گویی کانون

اعلام آمادگی ۴۰ داوطلب از ۲۲ کشور جهان برای شرکت در جشنواره قصه‌گویی کانون

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این زمینه گفت:  78 قصه‌ از سوی این قصه‌گویان به امور بین‌الملل کانون ارسال شده است تا امکان حضور آنان در این رویداد معتبر بین‌المللی در عرصه‌ی قصه‌گویی فراهم شود.

به گفته‌ی محسن حموله قرار است دبیرخانه‌ی جشنواره پس از بررسی این قصه‌ها 10 قصه‌گوی بین‌المللی را برای شرکت در این رقابت که امسال در کرمانشاه برگزار می‌شود، انتخاب کند.

وی افزود: پس از شناسایی و پیگیری‌های اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، آثار و شرح سوابق کاری 40 قصه‌‌گو از کشورهای استرالیا، فیلیپین، مراکش، اسکاتلند، برزیل، پرو، بلغارستان، آمریکا، انگلستان، فرانسه، لبنان، افغانستان، سوریه، روسیه کلمبیا، کانادا، کنیا، پرتغال، اسپانیا، اندونزی، ارمنستان و عمان در مهلت تعیین شده دریافت شد و در اختیار دبیرخانه جشنواره قرار گرفت.

حموله در عین حال گفت: لوح فشرده قصه‌های 12 قصه‌گوی دیگر نیز از کشورهای دانمارک، قرقیزستان،آرژانتین، ژاپن، قزاقستان، نخجوان، عراق و نیز از ارمنستان، استرالیا، سوریه، مراکش و آمریکا پس از مهلت تعیین شده به جشنواره رسید که امکان بررسی دوباره‌ی آن‌ها فراهم نیست.

به گفته‌ی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل برای شرکت در جشنواره قصه‌گویی کانون در مجموع  52 قصه‌گو از 28 کشور و از تمامی قاره‌ها درخواست خود را ارسال کرده‌اند که این نشان‌دهنده‌ی اعتبار و جایگاه بالای جشنواره‌ی قصه‌گویی در میان رویدادهای مشابه بین‌المللی است.

این جشنواره  بخشی از برنامه‌های کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه‌ فجر به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است که طی روزهای 27 تا 30بهمن 1393 با حضور برترین قصه‌گویان ایرانی و خارجی در شهر کرمانشاه برگزار می‌شود.

منبع: کانون پرورش فکری

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی