تبیان، دستیار زندگی
احساس خستگی، حسی است که ممکن است در مواقع مختلف به سراغ شما بیاید. در این شرایط به نظر تنها یک خواب راحت است که می تواند حال شما را بهتر کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

5 مشکل که بدن شما را کوفته می‌کند

خسته


احساس خستگی، حسی است که ممکن است در مواقع مختلف به سراغ شما بیاید. در این شرایط به نظر تنها یک خواب راحت است که می‌تواند حال شما را بهتر کند.


خستگی ممکن است بر اثر فعالیت زیاد به وجود بیاید، اما این خستگی، گاهی اوقات با هیچ راهی درمان‌پذیر نیست و ما همیشه احساس خستگی می‌کنیم. پزشکان دلایلی غیر از فعالیت‌های سنگین را دلیل این حالت می‌دانند که با هم نگاهی به مهم‌ترین آن‌ها داریم.

** کم آب شدن بدن

اولین دلیل که بسیاری به آن توجهی ندارند، خشک بودن بدن و کم آب شدن است. متخصصین دریافته‌اند که اگر آب بدن از یک سطح خاص کمتر شود، شما احساس خستگی خواهید کرد، زیرا بدن توانایی انجام برخی کارها را ندارد.

افراط و تفریط در ورزش، می‌تواند باعث خستگی شود، زیرا با کم ورزش کردن، بدن کرخت می‌شود و با زیاد ورزش کردن، انرژی زیادی از انسان گرفته می‌شود.

** کم یا زیاد ورزش کردن

از جمله مهم‌ترین دلیل‌هایی که می‌توانیم برای خستگی دایمی به آن اشاره کنیم، کم یا زیاد ورزش کردن است. افراط و تفریط در ورزش، می‌تواند باعث خستگی شود، زیرا با کم ورزش کردن، بدن کرخت می‌شود و با زیاد ورزش کردن، انرژی زیادی از انسان گرفته می‌شود.

** کمبود ویتامین B12

ویتامین بی 12 بدن شما بسیار پایین است و به همین دلیل همیشه احساس خستگی در بدن شما دیده می‌شود. بی 12 باعث می‌شود تا بدن توانایی ساخت گلبول خون را داشته باشد و با درست شدن این میزان، حتماً احساس خستگی دائمی شما نیز از بین خواهد رفت.

خستگی

** مشکلات قلبی

مشکلات قلبی، یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند بدن شما را همیشه خسته نگه دارد. این مورد هنگامی باعث مشکل می‌شود که پمپاژ قلب به‌خوبی انجام نمی‌شود و با نرسیدن خون به دستگاه‌های داخلی، خستگی به تمام سلول‌ها کشیده می‌شود.

** استرس‌

با وجود استرس‌های بسیار زیادی که این روزها برای هر انسانی وجود دارد، دیگر نباید از بودنش درون این لیست ناراحت باشیم. زمانی که هورمون‌های استرس دست به کار می‌شوند، دیگر سلول‌ها توانایی مقابله با آن را نداشته و خستگی در تمام بدن پخش می‌شود. بهتر است این استرس را به کمک تمرین‌های ذهنی کنترل کنید.

باشگاه خبرنگاران


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: er_66

برگرفته از گروه: سلامت و بهداشت جامعه