تبیان، دستیار زندگی
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: جشنواره دانش آموزی دریا با هدف آشنا شدن دانش آموزان با قابلیت‌های دریا و صنایع مرتبط با آن و هدایت تحصیلی و شغلی آنها به سمت رشته‌های دریایی در بوشهر برگزار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جشنواره دانش آموزی دریا در استان بوشهر برگزار می‌شود.

جشنواره دانش آموزی دریا در استان بوشهر برگزار می‌شود


رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: جشنواره دانش آموزی دریا با هدف آشنا شدن دانش آموزان با قابلیت‌های دریا و صنایع مرتبط با آن و هدایت تحصیلی و شغلی آنها به سمت رشته‌های دریایی در بوشهر برگزار می‌شود.


رضا آذین در جلسه کمیته طرح شهاب استان بوشهر با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین مرکز انسان سازی است، اظهار داشت: این نهاد نخستین مرکز نخبه پروری در کشور است و در کنار دانشگاه‌ها و مراکز فنی بیشترین افراد تحت پوشش بنیاد نخبگان را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه با مشارکت نهاد تعلیم و تربیت می‌توان در جذب و پرورش نخبگان، گام‌های بلندتری برداشت، به مبادی ورود دانش آموزان به بنیاد نخبگان اشاره کرد و گفت: کنکور سراسری، جشنواره‌های دانش آموزی و المپیادهای علمی مبادی مختلف جذب نخبه‌های دانش آموزی در بنیاد ملی نخبگان است که امیدواریم با نخبه پروری و انجام برنامه شناسایی و پرورش دانش آموزان مستعد از قبیل طرح شهاب، جمعیت نخبگان استان افزایش چشمگیری پیدا کند.

این جشنواره با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در 7 استان ساحلی کشور برگزار می‌شود و برگزیدگان هر استان، مهرماه سال آینده در جشنواره ملی با یکدیگر به رقابت می‌کنند.

آذین با اشاره به برگزاری جشنواره دانش آموزی دریا در استان بوشهر گفت: این جشنواره با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در 7 استان ساحلی کشور برگزار می‌شود و برگزیدگان هر استان، مهرماه سال آینده در جشنواره ملی با یکدیگر به رقابت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این جشنواره با هدف آشنا شدن دانش آموزان با ظرفیت‌های دریا و صنایع مرتبط با آن و هدایت تحصیلی و شغلی آنها به سمت رشته‌های دریایی برگزار می‌شود، بیان کرد: این مسابقات در 12 رده تحصیلی متفاوت دنبال می‌شود و طبق پیش بینی‌های انجام شده قراراست برای دوره نخست که شامل سال‌های اول و دوم و سوم است مسابقات ساده‌تری در زمینه عکاسی و نقاشی برگزار شود اما در مقاطع نزدیک به فارغ التحصیلی این موارد کامل‌تر می‌شود.


منبع: خبرگزاری تسنیم

بخش سفیران تبیان