برای دستیابی به سالی پربار، باید بتوانید برای تک تک هفته های خود برنامه ریزی کنید. با مشخص کردن اهدافتان ، به طور دقیق متوجه می شوید چه کارهایی را باید در طول سال انجام دهید و انرژی تان را در چه جاهایی صرف کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

52 شنبه تا موفقیت

برای دستیابی به سالی پربار، باید بتوانید برای تک تک هفته های خود برنامه ریزی کنید. با مشخص کردن اهدافتان ، به طور دقیق متوجه می شوید چه کارهایی را باید در طول سال انجام دهید و انرژی تان را در چه جاهایی صرف کنید.  

فرآوری :مریم تجریشی - مرکز مشاوره

52 شنبه تا موفقیت

آیا به این مساله فکر کرده اید که از سال گذشته تا کنون چه کارهایی انجام داده اید؟ بی شک در این مدت تجربه های بسیاری کسب و موفقیت ها و شکست های بسیاری را تجربه کرده اید ، زیرا همان طور که می دانید در یک سال ممکن است اتفاقات زیادی برای تان رخ دهد ولی شاید مهمترین مسئله که برای همه ی ما اهمیت دارد این است که توانسته باشیم سالی پر بار برای خود رقم بزنیم ، از فرصت های خود به نحو احسن استفاده کرده و حرکتی رو به جلو داشته باشیم .    

یک فرد موفق حتی در آخرین روز سال نیز دست از تلاش بر نمی دارد و با پشتکار فراوان موانع و مشکلات را از سر راهش بر می دارد و سرانجام با صبر و استقامت کافی موفقیت و پیروزی را به آغوش می کشد. بنابراین نیاز نیست صبر کنید و کارتان را به سال بعد موکول کنید. در واقع آغاز هر ماه یا هفته می‌تواند شروع خوبی برای کارتان باشد . آنچه اهمیت دارد این است که با اطمینان خاطر و عزم راسخ دست به‌کار شوید .     

تا کنون چند بار این جمله را گفته اید :« فردا فلان کار را انجام می دهم ؟» شاید متوجه نباشید که این جمله چه تاثیری در زندگی تان می گذارد ، ولی مطمئن باشید تمام موفقیت هایی که در زندگی نصیبتان می شود ، ثمره ی کارهایی است که امروز انجام می دهید . برای فردا هیچ تضمینی وجود ندارد .         

نویسنده در کتاب" 52 شنبه تا موفقیت، مسیر یک‌ساله برای دستیابی به موفقیت و خوشبختی " ، نحوه‌ی برنامه‌ریزی تا رسیدن به موفقیت و خوشبختی را طی یک‌سال به همراه تمریناتی برای هر هفته در جهت رسیدن به این موفقیت بیان کرده است. با خواندن این کتاب نه تنها می‌توانید به اهداف و آرزوهایتان دست یابید، بلکه به‌راحتی می‌توانید بر ترس‌ها و ناامیدی‌هایتان نیز غلبه کنید و به‌سوی موفقیت گام بردارید.

برای دستیابی به سالی پر بار ،باید بتوانید برای تک تک هفته های خود برنامه ریزی کنید .اهدافتان را به طور واضح و شفاف بنویسید و راه های دستیابی به آن ها را برای خود مشخص کنید . در حالی که به امیدها و آرزوهایتان چشم دوخته اید به خودتان قول بدهید که تا پایان سال به عهد و پیمانی که در شب سال نو با خود بسته اید ، وفادار بمانید.با مشخص کردن اهدافتان ، به طور دقیق متوجه می شوید چه کارهایی را باید در طول سال انجام دهید و انرژی تان را در چه جاهایی صرف کنید .تمام لحظات زندگی تان را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید ، زیرا با امروز و فردا کردن به هیچ جا نمی رسید و تنها وقت تان را تلف می کنید . تنها کافی است هر روز گامی کوچک برای رسیدن به اهدافتان بردارید مانند یک تماس تلفنی با یک مشتری یا ارسال یک پست الکترونیکی .      

نویسنده در کتاب" 52 شنبه تا موفقیت، مسیر یک‌ساله برای دستیابی به موفقیت و خوشبختی "، نحوه‌ی برنامه‌ریزی تا رسیدن به موفقیت و خوشبختی را طی یک‌سال به همراه تمریناتی برای هر هفته در جهت رسیدن به این موفقیت بیان کرده است. با خواندن این کتاب نه تنها می‌توانید به اهداف و آرزوهایتان دست یابید، بلکه به‌راحتی می‌توانید بر ترس‌ها و ناامیدی‌هایتان نیز غلبه کنید و به‌سوی موفقیت گام بردارید.        

کتاب حاضر به قلم  "ویک جانسون "در 184 صفحه و52 فصل نگاشته شده ست . عناوین فصول آن نیز شامل 52 تمرینی است که در یک سال برای دستیابی به موفقیت بیان شده است . عادت هایی جدید در خود ایجاد کنید ، تقویت ثبات فکری ، ده تغییر مثبت در زندگی شما ، موفقیت خود را تجسم کنید و به تصویر بکشید،از مراحل کارتان لذت ببرید،خود را به انجام کاری متعهد کنید ،الهام بخش دیگران باشید تا الهام بگیرید ، نه گفتن را فراموش نکنید، به سمت هدفتان حرکت کنید ، برای هر دقیقه از زندگیتان برنامه داشته باشید ،خودتان را برای رویارویی با موفقیت آماده کنید، قدرت خطر کردن داشته باشید، برای دستیابی به هدفتان راهی لذت بخش بیابید ،به نیازمندان دست یاری بدهید ،اوقات فراغت تان را با افکار مثبت پر کنید ،برای هدف سال آینده تان برنامه ریزی کنید ،موفقیت خود را جشن بگیرید و ... برخی از عناوین ذکر شده در کتاب حاضر می باشد .  

مشخصات کتاب
نویسنده:ویک جانسون
مترجم:مهتاب علیمرادی
ناشر:آوای موفقیت


منابع:کتاب 52 شنبه تا موفقیت ،مسیر یک ساله برای دستیابی به موفقیت و خوشبختی