تبیان، دستیار زندگی
تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه بازی های این فصل، با بازی های فشرده ای روبرو است که دو هفته از این زمان با برنامه ریزی نادری روبرو شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه فشرده برای پرسپولیس


تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه بازی‌های این فصل، با بازی‌های فشرده‌ای روبرو است که دو هفته از این زمان با برنامه‌ریزی نادری روبرو شده است.

پرسپولیس

تعطیلی پنجاه روزه رقابت‌های لیگ برتر به دلیل همراهی باشگاه‌ها با تیم ملی و فدراسیون فوتبال و همچنین حضور در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر، برنامه فشرده‌ای از مسابقات را برای سرخپوشان به ارمغان آورده است.

این برنامه در مقاطعی به شکل نادری پرفشار خواهد شد که این مساله می‌تواند روی روند حرکتی پرسپولیس به عنوان نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا تاثیرگذار باشد. باید دید سازمان لیگ با تدابیر و مدیریت خود تا چه میزان می‌تواند در این مسیر به کمک هر چهار نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا بیاید. البته لزوم پایان دادن به بازی‌ها تا پایان اردیبهشت 94 از محدودیت‌های موجود خواهد بود.

اوج فشار و فشردگی بازی‌های پرسپولیس مربوط به 12 تا 26 اسفند ماه می‌شود که نماینده ایران در این مقطع دو دیدار آسیایی خود را برابر الجزیره یا بنیادکار و النصر عربستان را برگزار خواهد کرد.

تیم فوتبال پرسپولیس در تاریخ 12 اسفند در دوبی یا تاشکند به مصاف الجزیره یا بنیادکار خواهد رفت. با فرض بازی در امارات، سرخپوشان پس از بازی در آن هوای مطبوع، باید به فاصله پنج روز آماده بازی در سرمای تبریز شوند.

سرخپوشان پس از سفر نسبتا طولانی رفت و برگشت به دوبی یا تاشکند پنج روز فرصت دارند به تهران برگردند، ریکاوری کنند و به سفر دیگر برای بازی با تراکتورسازی در تاریخ 17 اسفند بروند. تیم فوتبال پرسپولیس پس از این بازی، چهار روز فرصت دارد از تبریز بازگشته، ریکاوری کند و به آب و هوایی متفاوت در مسجد سلیمان برود تا در 21 اسفند برابر تیم نفت از این شهر قرار بگیرد.

اوج فشار و فشردگی بازی‌های پرسپولیس مربوط به 12 تا 26 اسفند ماه می‌شود که نماینده ایران در این مقطع دو دیدار آسیایی خود را برابر الجزیره یا بنیادکار و النصر عربستان را برگزار خواهد کرد

پس از این بازی سرخپوشان فقط 5 روز فرصت دارند تا پس از سفرهای پیاپی، به تهران بازگشته، ریکاوری کرده و برای بازی با النصر که سرنوشت‌ساز خواهد بود در یک سفر طولانی راهی شهر ریاض شوند. در حالی که برای بازی‌های خارج از ایران، تیم باید زودتر راهی سفر شود تا بازیکنان با شرایط آب و هوایی وفق یابند. در واقع سرخپوشان ظرف 14 روز، چهار بازی انجام می‌دهند که هیچیک خانگی نخواهد بود. البته با نگاهی به برنامه بازی‌ها به موارد دیگری مثل فاصله چهار روزه بازی پرسپولیس با النصر در تهران در 19 فروردین تا رویارویی با استقلال خوزستان در اهواز بر می‌خوریم. پرسپولیس در این مقطع، از 14 تا 23 فروردین ماه، ظرف 9 روز، 3 بازی انجام می‌دهد و در کل، 5 بازی پرسپولیس هم به فاصله چهار روز بعد از یک دیدار دیگر انجام می‌شود.

نکته قابل تأمل دیگر به بازی قبل از دربی دو تیم پرسپولیس و استقلال مربوط می‌شود . دربی برگشت، 25 اردیبهشت انجام می‌شود و هر دو تیم چهار روز قبل از آن به میدان می‌روند ولی پرسپولیس برای بازی با گسترش فولاد سفر رفت و برگشت به تبریز را در برنامه دارد و استقلال در تهران میزبان تراکتورسازی خواهد بود.

بخش ورزشی تبیان


منبع : جام نیوز