تبیان، دستیار زندگی
برخی از فعالان صهیونیست روز سه شنبه بنا به دستور وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اقدام به توزیع نشریه هتاک فرانسوی در میان ساکنان سرزمین های اشغالی کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توزیع رایگان نشریه موهن در سرزمین‌های اشغالی


برخی از فعالان صهیونیست روز سه‌شنبه بنا به دستور وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اقدام به توزیع نشریه هتاک فرانسوی در میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی کردند.

شارلی ابدو

برخی از فعالان صهیونیست روز سه‌شنبه بنا به دستور وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اقدام به توزیع نشریه هتاک فرانسوی در میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی کردند.

برخی از فعالان صهیونیست اقدام به توزیع رایگان نشریه شارلی‌ابدو در میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی کردند. این نشریه با چاپ تصاویر موهن به پیامبر اکرم (ص) در روزهای گذشته موجب خشم مسلمانان شده بود.

پایگاه ایریش‌تایمز گزارش داد برخی از فعالان صهیونیست و حزب آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نسخه‌های از این نشریه فرانسوی را خریداری و آن را به طور رایگان میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی توزیع کرده‌اند.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کتاب در فلسطین اشغالی بعد از اعتراض غیریهودی‌های اسرائیل از اقدام به فروش این نشریه خودداری کرد و فقط نسخه‌هایی از آن را به طور آنلاین به فروش رساند.

آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی پس از این اقدام از تصمیم حزب «اسرائیل خانه ما» برای توزیع هزاران نسخه از شماره اخیر این نشریه که شامل کاریکارتوهای موهن علیه پیامبر اسلام (ص) بود خبر داد و آن را اقدامی در راستای «آزادی بیان» توصیف کرد.

این نشریه فرانسوی چند هفته پیش کاریکاتوری از پیامبر اسلام (ص) چاپ کرد و یک هفته بعد از آن هم این شماره از نشریه را پنج میلیون نسخه چاپ کرد. این اقدام خشم جهان اسلام را به همراه داشت.

بخش سیاست تبیان

منبع : تابناک