تبیان، دستیار زندگی
است بیش از 200 دقیقه فیلم در سینمایی «هم‌نفس» گرفتیم مهدی فخیم‌زاده در پی خبر پخش سریال «هم نفس» كه سینمایی آن سال 83 اكران شد گفت: این سریال كه اكنون به پخش رسیده در حقیقت كل كاری است كه برای سینمایی آن انجام داده‌ای...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهدی فخیم‌زاده: سینمایی«هم‌نفس» با سرهم كردن سریال نشده است

بیش از 200 دقیقه فیلم در سینمایی «هم‌نفس» گرفتیم

مهدی فخیم‌زاده در پی خبر پخش سریال «هم نفس» كه سینمایی آن سال 83 اكران شد گفت: این سریال كه اكنون به پخش رسیده در حقیقت كل كاری است كه برای سینمایی آن انجام داده‌ایم.

این كارگردان سینما و تلویزیون با بیان این كه از تبدیل سریال به سینمایی و سینمایی به سریال موافق نیست به خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، گفت: این اثر با اضافه كردن به سینمایی، سرهم نشده است و از قصه‌ی كامل برخوردار است.فخیم‌زاده با بیان این كه در زمان ساخت سینمایی «هم‌نفس»، بیش از 200 دقیقه فیلم گرفته شده بود افزود: برای درآوردن سینمایی 90 دقیقه‌ای، تصاویر آن را حداكثر فشردیم.وی گفت: سریال «هم‌نفس» همان قصه‌ی اولیه است و این اتفاق با توافق مرتضی شایسته تهیه‌كننده این اثر، رخ داده است. چرا كه در زمان فیلمبرداری بعد از گرفتن یك سوم فیلم، مشخص شد كه این اثر زمان بیشتری می‌برد و تهیه كننده موافقت كرد كه در زمان بالای 200 دقیقه فیلم ساخته شود.این كارگردان با بیان این كه سریال «هم‌نفس» در 5 قسمت 45 دقیقه‌یی، تیتراژ، مونتاژ و موسیقی كامل دارد افزود: موضوع این فیلم نیز تا 100 سال آینده هم، تازگی دارد؛ چرا كه به «انگ زدن» در جامعه می‌پردازد و تنها یك فیلم درباره‌ی مسایل روانی نیست.این كارگردان و فیلمنامه‌نویس با بیان این كه از مخاطبان این سریال می‌خواهد كه به بحث انگ‌زدن و مشكلات پیرامون آن در جامعه توجه داشته باشند گفت: در كشور ما مردم به راحتی به پزشك مراجعه می‌كنند اما از ترس انگ‌زدن و چسباندن كلمه‌ی «دیوانه» یا حاضر نیستند به روانشناس یا روانپزشك مراجعه كنند یا اگر هم بروند حاضر نیستند آن را به دیگران اعلام كنند.

فخیم‌زاده در پایان درباره‌ی احتمال ممیزی یا حذف بخشی‌هایی از این سریال گفت: من فیلمسازی هستم كه اوایل انقلاب كار كرده‌ام و به موازین مسلط هستم و كمتر فیلم‌های من دچار ممیزی شده است.

به گزارش ایسنا، سریال «هم‌نفس» با پایان سریال «روشنایی‌های شهر» یكشنبه‌ها بر روی آنتن شبكه دو سیما خواهد رفت.گفتنی است قسمت آخر سریال« روشنایی‌های شهر» یكشنبه هفته آینده پخش خواهد شد.