تبیان، دستیار زندگی
معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: جوانانی که باید در این سنین به خلاقیت، ابتکار عمل و نوآوری بپردازند با اعتیاد به شبکه های اجتماعی همه انرژی شان را صرف آن می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روحانی‌نژاد هشدار داد:

هدررفت انرژی جوانان در شبکه‌های اجتماعی

حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: جوانانی که باید در این سنین به خلاقیت، ابتکار عمل و نوآوری بپردازند با اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی همه انرژی‌شان را صرف آن می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین روحانی‌نژاد، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به ماهیت شبکه‌های اجتماعی و نقش والدین در استفاده درست فرزندان از آن اظهار کرد: خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که ایجادکنندگان شبکه‌های اجتماعی موجود، اهدافشان را در شبکه‌های اجتماعی پیاده می‌کنند؛ والدین به واسطه آگاهی می‌توانند شیوه درست استفاده از این شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان‌شان آموزش دهند.

آسیب شبکه‌های اجتماعی؛‌ حذف ارتباط عاطفی

وی افزود: یکی از آفت‌ها و آسیب‌هایی که شبکه‌های اجتماعی دارند، حذف ارتباط عاطفی و صمیمی از اعضای خانواده است. باید به نسل جوان و کسانی که با این شبکه‌های اجتماعی در ارتباطند، این موضوع گوشزد و یادآوری شوند تا مدیریت زمان را پیش بگیرند و خللی در روابط خانوادگی پیش نیاید.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: ما در کشورمان باید شبکه‌های اجتماعی متناسب با فرهنگ خودمان را ایجاد کنیم که البته دو شبکه‌ اجتماعی موبایلی بومی اخیرا در کشور راه‌اندازی شده است اما آنها از نظر سرعت، انتقال پیام و دسترسی‌شان به اندازه شبکه‌های اجتماعی همچون لاین و وایبر نیست. ما باید این شبکه‌های اجتماعی را به لحاظ فناوری تقویت کنیم.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین روحانی‌نژاد اظهار کرد: شبکه‌های اجتماعی همچون لاین و وایبر که از طریق قدرت‌های جهانی راه‌اندازی شده‌اند یکی از اهداف‌شان مانع از پیشرفت جوانان است چرا که بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی جوانان هستند، جوانانی که باید در این سنین به خلاقیت، ابتکارعمل و نوآوری بپردازند با اعتیاد به این شبکه‌های اجتماعی همه انرژی‌شان را صرف آن می‌کنند.

وی یادآور شد: بخش‌های فرهنگی و اعضای خانواده باید این موضوعات را به کاربران گوشزد کنند و شبکه‌های اجتماعی بومی هم باید با ویژگی‌های بالای فناوری متناسب با فرهنگ خودمان راه‌اندازی کنیم.

سازمان تبلیغات، محتوای مناسب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به واسطه تبیان در محیط مجازی فعال است و توانسته محتوای مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار دهد. همچنین شبکه‌های اجتماعی مناسبی در اختیار کاربران قرار داده و استقبال خوبی از آن به عمل آمده است.

وی بیان کرد: شبکه تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی در سراسر کشور نوعا این مشکلات شبکه‌های اجتماعی را یادآوری می‌کنند اما ما باید موضوعات را جدی مطرح کنیم و مدیریت صحیح در این زمینه باید صورت بگیرد تا بتوان از آن به درستی بهره‌برداری کرد.

تنظیم: هومن بهلولی