تبیان، دستیار زندگی
تلویزیون استرالیا از رد شدن اعتراض ایران در موضوع دوپینگ علا عبدالزهرا خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پایان جلسه به نفع عراق


تلویزیون استرالیا از رد شدن اعتراض ایران در موضوع دوپینگ علا عبدالزهرا خبر داد.

تیم ملی ، فوتبال

بلافاصله پس از شکست ایران مقابل عراق، ماجرای دوپینگی بودن علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق مطرح شد؛ بازیکنی که مقابل تیم ملی ایران پاس گل هم داد. مسئولان ستاد مبارزه با دوپینگ و نادو اعلام کردند در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر امسال از او نمونه‌گیری شد که پس از مدتی آزمایشگاه کلن اعلام کرد جواب آزمایش این بازیکن مثبت است. با انتشار این خبر، دیروز موجی از شادی ایران را گرفت و همه امیدوار بودند نتیجه بازی 3 - صفر شود. چند سال قبل، همین اتفاق‌ دقیقا بین ایران و عراق افتاده بود. تیم‌ملی امید به دلیل استفاده از بازیکن 2 کارته، بازی رفت را که از عراقی‌ها برده بود‌، 3-صفر باخت تا از رسیدن به المپیک بازبماند. این بار اما فدراسیون فوتبال در تلاش بود تا بتواند در تورنمنتی بسیار مهم‌تر، به نفع خود رای بگیرد و عراق را از حضور در جمع 4 تیم نیمه نهایی محروم کند.عراق فردا در سیدنی با کره جنوبی در نیمه نهایی جام ملت‌ها بازی می‌کند و بازیکنان ایران هم فردا به خانه بازمی‌گردند.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران پس از شکست ایران مقابل عراق در ضربات پنالتی دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، بابت بازی کردن علاء عبدالزهرا به AFC شکایت کردند. این بازیکن به دلیل دوپینگ حق حضور در میدان را نداشت.

کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به این موضوع رسیدگی و با وجود ارائه مستندات، اعتراض ایران را رد کرد تا عراق حریف کره‌جنوبی در مرحله نیمه‌نهایی شود.

بدین ترتیب دیدار کره‌جنوبی و عراق در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ساعت 12:30 فردا (دوشنبه) در ورزشگاه استرالیای شهر سیدنی برگزار می‌شود.

بخش ورزشی تبیان


حسین محمدی