تبیان، دستیار زندگی
به رغم اعتراضات گسترده مسلمانان جهان علیه هتاکی های اخبر نشریه فرانسوی «شارلی ابدو»، شماره جدید این نشریه هتاک با کاریکاتوری از پیامبر اسلام(ص) بر روی جلد آن بار دیگر در بیش از ۷ میلیون نسخه زیر چاپ رفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کاریکاتور موهن دیگری بر روی جلد شارلی ابدو


به رغم اعتراضات گسترده مسلمانان جهان علیه هتاکی‌های اخیر نشریه فرانسوی «شارلی ابدو»، شماره جدید این نشریه هتاک با کاریکاتوری از پیامبر اسلام(ص) بر روی جلد آن بار دیگر در بیش از 7 میلیون نسخه زیر چاپ رفت.

به رغم اعتراضات گسترده مسلمانان جهان علیه هتاکی‌های اخبر نشریه فرانسوی «شارلی ابدو»، شماره جدید این نشریه هتاک با کاریکاتوری از پیامبر اسلام (ص) بر روی جلد آن بار دیگر در بیش از 7 میلیون نسخه زیر چاپ رفت.

شارلی ابدو

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، شرکت «MLP» توزیع‌کننده نشریه هتاک شارلی ابدو عصر روز جمعه در خبری اعلام کرد: شماره جدید نشریه شارلی ابدو تحت عنوان «بازماندگان» با تصویری از پیامبر اسلام بر روی جلد آن تجدید چاپ شده و تیراژ آن از 7 میلیون نسخه فراتر می‌رود.

بنابر اعلام این شرکت، تا پایان روز شنبه 7 میلیون نسخه از این شماره شارلی ابدو توزیع خواهد شد و از روز دوشنبه نیز 300 هزار نسخه دیگر از این شماره چاپ خواهد شد. مسئولان این نشریه هتاک فرانسوی پیشتر اعلام کرده‌ بودند که به دلیل افزایش قابل توجه تقاضای مردم برای خرید این نشریه قصد دارند مجددا آن را با تیراژ بالای 7 میلیون نسخه‌ای منتشر کنند.

این نشریه موهن فرانسوی حدود دو هفته پیش اقدام به انتشار تصاویر و کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) کرد و یک هفته پس از آن نیز باری دیگر در تکرار اقدام اهانت‌آمیز خود در تیراژی 5 میلیون نسخه‌ای این نشریه را با کاریکاتور پیامبر (ص) منتشر کرد و با این اقدام خشم جهان اسلام و مسلمانان بسیاری از کشورهای جهان را برانگیخت.

نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، شرکت «MLP» توزیع‌کننده نشریه هتاک شارلی ابدو عصر روز جمعه در خبری اعلام کرد: شماره جدید نشریه شارلی ابدو تحت عنوان «بازماندگان» با تصویری از پیامبر اسلام بر روی جلد آن تجدید چاپ شده و تیراژ آن از 7 میلیون نسخه فراتر می‌رود.

دفتر نشریه فکاهی شارلی ابدو که بارها کاریکاتورهای موهن از شخصیت‌های مورد احترام اسلام و به خصوص پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) را منتشر کرده است، چندی پیش مورد هجوم دو فرد مسلح قرار گرفت و طی آن 12 نفر از جمله 2 پلیس کشته شدند.

این نشریه معمولا در تیراژ چند هزار نسخه چاپ می‌شود اما مسئولان آن هم‌اینک پس از جنجال‌های اخیر در تلاش برای بر سر زبان انداختن نام آن اقدام به افزایش تیراژ آن کرده‌اند.

در پی هتاکی‌های اخیر نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در چاپ و انتشار تصاویر و کاریکاتورهای موهن از پیامبر اسلام (ص)، مسلمانان سراسر جهان خشمگین از این اقدام توهین‌آمیز، در کشورهای مختلف اقدام به برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز در محکومیت این اقدام کرده‌اند.

بخش سیاست تبیان

منبع : الف