تبیان، دستیار زندگی
سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در حالی به زنیت کازان روسیه پیوست که او چهارمین پاسوری است که زنیت در این فصل به خدمت گرفته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لقب ویژه هواداران زنیت کازان به سعید معروف


سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در حالی به زنیت کازان روسیه پیوست که او چهارمین پاسوری است که زنیت در این فصل به خدمت گرفته است.


معروف ، والیبال

کنستانتین لسیک و ایگور شوچنکو، اولین پاسورهایی بودند که به زنیت پیوستند. بن تونیونی،‌ پاسور و کاپیتان تیم ملی فرانسه، سومین خرید زنیت بود که پس از چند بازی و قهرمانی در کاپ روسیه به خاطر قوانین کنفدراسیون والیبال اروپا‌ مجبور به ترک این تیم شد. او نمی‌توانست در لیگ قهرمانان اروپا برای زنیت بازی کند. تلاش‌های این ابرقدرت روسی اما متوقف نشد و به سرعت و در نهایت سعید معروف را از شهرداری ارومیه به خدمت گرفت. سایت باشگاه زنیت در این زمینه نوشت: «طبیعی است که هواداران تیم زنیت، پاسور ایرانی و جدید تیمشان را به خوبی نشناسند اما ایران در چند سال اخیر با کسب عنوان چهارمی لیگ جهانی 2014 و عنوان ششمی مسابقات قهرمانی جهان، ‌نام و اعتباری در والیبال جهان برای خود دست و پا کرده که سعید معروف یکی از ارکان این موفقیت‌ها بوده است.»

این سایت ادامه می‌دهد: «عکس نخستین تمرین معروف با زنیت که با الکسی اسپیردونوف گرفته بود باعث شد تا مشترکان صفحه اجتماعی این ملی‌پوش روسی، 970 نفر بیشتر شود و دنبال‌کنندگان اینستاگرام معروف به 190 هزار نفر برسد! سایت باشگاه زنیت هم پر از پیا م‌های فارسی شده است. معروف نه تنها یک شخصیت محبوب بلکه یک بازیساز کامل در زمین است. او سال گذشته به عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی انتخاب شد. ایران در این تورنمنت چهارم شد و در مسابقات قهرمانی جهان با شکست 3- صفر مقابل روسیه به مقام ششم رسید.»

سایت باشگاه زنیت در ادامه به لقبی که هواداران تیم والیبال زنیت کازان روسیه به معروف داده‌اند می‌پردازد: «معروف که عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد را نیز در اختیار دارد در کازان به لقب جالبی رسیده و مردم این شهر به خاطر شباهت او به وادیم خاموتسکیخ، پاسور و کاپیتان پیشین تیم ملی روسیه، او را با چهره”‹ای خاص ریش جادویی خطاب می‌کنند. او اگرچه با تیم‌های صنام، کاله و ورامین به مقام قهرمانی لیگ برتر ایران رسیده اما تاکنون خارج از کشورش بازی نکرده است؛ به همین خاطر ممکن است تحمل سرمای روسیه برای او کمی سخت باشد. نکته دیگر، سطح کیفی لیگ برتر و والیبال ایران است. مربیان بزرگی مثل دانیله بانیولی و اسلوبودان کواچ در والیبال ایران بوده و هستند و جالب این‌که هر باشگاهی در ایران وارد کورس قهرمانی می‌شود برای قهرمانی آسیا و شرکت در جام باشگاه‌های جهان هم برنامه دارد. در مجموع به دست آوردن معروف برای زنیت به گفته ولادیمیر آلکنو، سرمربی زنیت، ‌کار بسیار سختی بوده چون زنیت علاوه بر پرداخت هزینه به خدمت گرفتن معروف باید کمک می‌کرد تا والریو ورمیلیو نیز از سری A1 ایتالیا به شهرداری ارومیه بیاید. اگر هر یک از این اقدامات انجام نمی‌شد، معروف به زنیت نمی‌آمد.»

در حال حاضر چیزی نمی‌دانم و تنها اطلاعات مختصری را سردار آزمون، بازیکن تیم فوتبال روبین کازان به من داده. من پدر او (خلیل آزمون) را حدود 10 سال است که می‌شناسم و یک مربی خوشنام در والیبال است. من 3 بار با سردار از طریق تلفن حرف زدم که امیدوارم در کازان به من کمک کند

این سایت در ادامه به گفت‌وگو با سعید معروف می‌پردازد و طی این گفت‌وگو از معروف سوال می‌شود که درباره کازان چه می‌داند. کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در پاسخ می‌گوید: «در حال حاضر چیزی نمی‌دانم و تنها اطلاعات مختصری را سردار آزمون، بازیکن تیم فوتبال روبین کازان به من داده. من پدر او (خلیل آزمون) را حدود 10 سال است که می‌شناسم و یک مربی خوشنام در والیبال است. من 3 بار با سردار از طریق تلفن حرف زدم که امیدوارم در کازان به من کمک کند. من منتظر هستم تا مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا در استرالیا تمام شود و سردار به روسیه برگردد تا باز هم بتوانم با او صحبت کنم.» معروف در واکنش به این‌که چه چیزی در مورد زنیت می‌تواند بگوید، چنین پاسخ می‌دهد: «تقریبا همه اعضای تیم را می‌شناسم چون در چند سال گذشته، بارها با تیم ملی روسیه بازی کرده‌ایم. زنیت تیم بزرگی است که مربی مشهوری هم دارد. فوق‌العاده است که مت اندرسون هم به تیم اضافه شده و می‌تواند برای تیم در لیگ قهرمانان اروپا بسیار مفید باشد.»

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت باشگاه زنیت