تبیان، دستیار زندگی
ملک عبدالله پادشاه عربستان که بامداد امروز در سن نزدیک به ۹۱ سالگی درگذشت، پس از مراسم تشییع در قبرستان العود دفن شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پادشاه عربستان دفن شد + تصاویر


ملک عبدالله پادشاه عربستان که بامداد امروز در سن نزدیک به 91 سالگی درگذشت، پس از مراسم تشییع در قبرستان "العود" دفن شد.


ملک عبدالله پادشاه عربستان که دیروز در سن نزدیک به 91 سالگی درگذشت، لحظاتی پیش در قبرستان "العود" شهر ریاض و در مکانی که مخصوص پادشاهان این کشور است دفن شد.

دفن ملک عبدالله
دفن ملک عبدالله
از آن نیز نماز میت بر ملک «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور در مسجد «جامع ترکی بن عبدالله» در ریاض پایتخت عربستان اقامه شد. در مراسم امروز، امیرکویت، شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیرقطر ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ، نخست وزیر پاکستان ، عمرالبشیر رئیس جمهور سودان، دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه حضور داشتند.
دفن ملک عبدالله

دفتر پادشاه عربستان سعودی در نخستین ساعات روز جمعه (3 بهمن‌ماه) در بیانیه‌ای اعلام کرد ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه این کشور در سن 91 سالگی در ساعت یک بامداد (به وقت محلی) درگذشت. براساس این بیانیه، شاهزاده سلمان ولیعهد نیز به عنوان پادشاه جدید معرفی و با وی بیعت شد. علاوه بر این، شاهزاده مقرن نیز به عنوان ولیعهد جدید اعلام شد.

ملک عبدالله در چند هفته اخیر به علت ابتلا به عفونت ریه در بیمارستان بستری بود. او در سال 2005 و پس از مرگ برادرش، ملک فهد، پادشاه عربستان سعودی شد؛ «ملک عبدالله» 91 ساله نزدیک به 10 سال حکومت عربستان سعودی را پس از مرگ برادرش «ملک فهد» از سال 2005 بر عهده داشت.

بخش سیاست تبیان


منبع : الف