تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی فوتبال ایران یک جلسه تمرین آماده سازی را در ورزشگاه مک کلار برگزار کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همه خبرهای تیم ملی در "مک‌کلار"


تیم ملی فوتبال ایران یک جلسه تمرین آماده‌سازی را در ورزشگاه "مک‌کلار" برگزار کرد.

تیم ملی

شاگردان کارلوس کی‌روش که عصر دیروز سه‌شنبه وارد شهر کانبرا شدند، در زمین ورزشگاه "مک‌کلار پارک" نخستین تمرین آماده‌سازی خود را برای دیدار با عراق برگزار ‌کردند. در این تمرین ملی‌پوشان ایران به مرور کارهای تاکتیکی ‌پرداختند. البته وحید امیری که در جریان دیدار با امارات دچار مصدومیت جزیی شد، با نظر پزشکان در تمرینات گروهی شرکت نکرد.

کی‌روش تمرین تیم ملی را تعطیل کرد

اولین تمرین تیم ملی فوتبال ایران در شهر کانبرا در حالی برگزار شد که بارش باران کارلوس ‌کی‌روش را وادار کرد تا دقایق پایانی تمرین را تعطیل کند! تمرین تیم ملی فوتبال ایران در حالی در ورزشگاه «مک کلارد پارک» برگزار شد که جواد نکونام، مرتضی پورعلی گنجی، سید جلال حسینی، آندرانیک تیموریان و مهرداد پولادی در 30 دقیقه ابتدایی این تمرین حضور نداشتند و در سالن وزنه مشغول کار بودند.هاشم بیک زاده که چند هفته به خاطر مصدومیت در تمرینات حضور نداشت در تمرینات گروهی شرکت کرد پا به پای سایر بازیکنان به تمرین پرداخت.پیش از شروع تمرین اصلی، بازیکنان با توپ کوچک مشغول گرم کردن خود شدند که سردار آزمون و علیرضا حقیقی در این بخش برای همدیگر کری می‌خواندند. بعد از 5 دقیقه، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی بازیکنان را دور خود جمع کرد و حدود 10 دقیقه برای آنها حرف زد.انجام تمرینات ویژه بدنسازی زیر نظر مربیان تیم ملی برنامه بعدی بازیکنان بود. یکی از تمرینات جالب مربی بدنساز تیم ملی بستن پای بازیکنان با کِش بود. در این حالت دشوار بازیکنان وادار می‌شدند تا به توپ ضربه بزنند.

* حدود 20 هوادار ایرانی پشت درهای بسته حضور داشتند که مهدی محمد نبی سرپرست تیم ملی برای دقایقی با آنها صحبت کرد. تماشاگران ایرانی علیرضا حقیقی و رضا قوچان نژاد را مورد تشویق قرار دادند.

کاپیتان تیم ملی فوتبال عراق اعلام کرد تیمش در دیدار با ایران به فکر رسیدن به پیروزی است اما اگر ایران برنده این بازی شود، شانس نخست قهرمانی خواهد بود. یونس محمود در مورد تیم ملی فوتبال ایران، ضمن بیان مطلب فوق گفت: ایران تیمی قدرتمندی است که با سه پیروزی در مرحله گروهی، به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد و قطعا کارسختی برابر این تیم پیش رو داریم

* کارلوس کی‌روش با امیر حسین صادقی و امید ابراهیمی دقایقی به صورت اختصاصی صحبت کرد.

* پنج ملی پوشی که ابتدای تمرین به صورت اختصاصی در سالن وزنه کار می کردند بعد از 30 دقیقه به جمع سایر ملی پوشان اضافه شدند.

* خبرنگاران هم 30 دقیقه فرصت داشتند تا تمرین تیم ملی را از نزدیک مشاهده کنند. آنها سپس با نظر کادر فنی از ورزشگاه خارج شدند ولی نکته عجیب این بود که با وجود سختگیری کادر فنی تیم ملی برای پنهان ماندن تمرینات تیم ملی، به دلیل کوتاه بودن فنس های دور زمین تمرین شاگردان کارلوس کی روش از بیرون قابل مشاهده بود.

* در ابتدای تمرین محمدرضا کسرایی ناظر ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا دقایقی در تمرین تیم ملی حضور یافت و با کادر فنی ایران صحبت کرد. همچنین دوربین شبکه تلویزیون اسپورت برای صحبت با کادر فنی تیم ملی و تهیه گزارش در ورزشگاه حضور داشت.

* در حالی که دقایق ابتدایی تمرین ایران هوا نیمه ابری و خنک بود به یک باره رعد و برق شدیدی فضا را تحت تاثیر خود قرار داد. در نهایت تغییرات آب و هوایی به بارش باران منجر شد که همه را غافلگیر کرد. کارلوس کی‌روش هم ترجیح داد دقایق پایانی تمرین را تعطیل کند!

* در حالی که قرار بود نشست خبری چند بازیکن تیم ملی بعد از پایان تمرین برگزار شود، به خاطر بارش باران بازیکنان سریع سوار اتوبوس شده و این نشست خبری هم لغو شد.

یونس محمود: ایران شانس اول قهرمانی است

کاپیتان تیم ملی فوتبال عراق اعلام کرد تیمش در دیدار با ایران به فکر رسیدن به پیروزی است اما اگر ایران برنده این بازی شود، شانس نخست قهرمانی خواهد بود. یونس محمود در مورد تیم ملی فوتبال ایران، ضمن بیان مطلب فوق گفت: ایران تیمی قدرتمندی است که با سه پیروزی در مرحله گروهی، به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد و قطعا کارسختی برابر این تیم پیش رو داریم.

تیم ملی

وی افزود: ایران قدرت اول آسیا است اما عراق هم برای باخت مقابل این تیم به میدان می‌رود. البته دوست داشتیم در مراحل بالاتر با ایران روبرو شویم اما حالا باید در این مرحله که تیم بازنده از گردونه جام کنار می‌رود، با تیم مطرح ایران که مربی و بازیکنان شناخته شده‌ای دارد، روبرو شویم.کاپیتان تیم ملی فوتبال عراق همچنین یادآور شد: اگر تیم عراق در این مرحله موفق نباشد و ایران تیم پیروز مسابقه لقب بگیرد، قطعا این تیم شانس نخست قهرمانی در جام ملت‌های آسیا است، تیمی که در رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال در صدر تیم‌های آسیایی قرار دارد.دیدار تیم‌های فوتبال ایران و عراق در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2015 - استرالیا روز جمعه هفته جاری در ورزشگاه کانبرا برگزار می‌شود.

راضی شنیسل:

در بهترین شرایط هستیم

سرمربی تیم فوتبال عراق گفت بازیکنان تیمش برای بازی با ایران در مطلوب ترین شرایط بدنی قرار دارند. تیم ملی فوتبال عراق روز جمعه در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا در کانبرا با ایران دیدار خواهد کرد.راضی شنیسل در خصوص بازی با ایران اظهار کرد: ما در بازی با ایران می توانیم بازیکنان تیممان را در بهترین شرایط ببینیم. امیدوارم سناریوی سال 2007 دوباره تکرار شده و عراق قهرمان جام ملتهای آسیا شود.وی با اشاره به سابقه تاریخی دو کشور ایران و عراق و اینکه آیا این امر بر مسابقه مرحله یک چهارم نهایی تاثیرگذار خواهد بود، اظهار کرد: این وضعیت برای هر دو تیم دشوار است.شنیسل در پایان اظهار کرد: فکر می کنم هر دو تیم روز جمعه بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند و امیدوارم که شاهد یک بازی خود در کانبرا باشیم.

طبق تصمیم برگزار کنندگان رقابتهای فوتبال جام ملت‌های آسیا، قیمت بلیت مرحله دوم این جام دو برابر شد. قیمت بلیت دیدارهای مرحله دوم جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا نسبت به بازی‌های مرحله گروهی دو برابر شده است که این قیمت‌ها تا دیدار فینال حتی 5 برابر هم می‌شود

قیمت بلیت‌ دیدار ایران و عراق دو برابر شد

طبق تصمیم برگزار کنندگان رقابتهای فوتبال جام ملت‌های آسیا، قیمت بلیت مرحله دوم این جام دو برابر شد. قیمت بلیت دیدارهای مرحله دوم جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا نسبت به بازی‌های مرحله گروهی دو برابر شده است که این قیمت‌ها تا دیدار فینال حتی 5 برابر هم می‌شود.بر این اساس، حداقل قیمت بلیت ورزشگاه‌های میزبان مرحله یک‌‎چهارم نهایی 14 دلار و 50 سنت بوده و گران‌ترین آن 70 دلار و 35 سنت است که این قیمت‌‎ها در دور مقدماتی 5 دلار و 10 سنت و 30 دلار و 59 سنت بوده است. همچنین بلیت‌های 24 دلار و 98 سنتی، 29 دلار و 57 سنتی، 35 دلار و 17 سنتی و 49 دلار و 96 سنتی هم برای بخش‌های مختلف ورزشگاه به فروش می‌رسد.

بنجامین داور دیدار ایران -عراق و فغانی داور استرالیا - چین

اسامی داوران مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا اعلام شد که بر این اساس "بنجامین ویلیامز" استرالیایی قضاوت دیدار ایران با عراق را بر عهده دارد. علیرضا فغانی هم بازی چین با استرالیا را سوت می‌زند. اسامی داوران چند بازی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا را اعلام شد که بر این اساس ویلیامز استرالیایی بازی ایران با عراق را سوت خواهد زد.همچنین علیرضا فغانی داور ایرانی قضاوت بازی استرالیا با چین را بر عهده خواهد داشت. دیدار کره جنوبی با ازبکستان هم توسط «فهد مرداسی» سوت زده می‌شود.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت ای اف سی