سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
علاقه به گرفتن عکس های سلفی و استفاده از آنها در صفحات متعدد فضای مجازی به یکی از اصلی ترین سرگرمی ها و شاید هم بشود گفته کارهای روزانه کاربران شبکه های اجتماعی به ویژه بازیگران تبدیل شده است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : زهرا فرآورده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سِلفی های بازیگران


علاقه به گرفتن عکس های سلفی و استفاده از آنها در صفحات متعدد فضای مجازی به یکی از اصلی ترین سرگرمی ها و شاید هم بشود گفته کارهای روزانه کاربران شبکه های اجتماعی به ویژه بازیگران تبدیل شده است. بازیگران همه جور سلفی می گیرند از گریم متفاوت تا چالش عکس های بدون آرایش

سِلفی های بازیگران

چندی قبل عکسی در سایت ها منتشر شد به نام اولین عکس سلفی دنیا که مربوط به زمان ناصرالدین شاه بود.

و در توضیحاتش آمده بود: "این عکس از اولین عکس‌های سلفی جهان است؛ ناصرالدین شاه و برخی همسران او به همراه یک دوربین عکاسی روبروی آینه بزرگی ایستاده‌اند و از خودشان عکس سلفی گرفته‌اند."

ظاهرا علاقه به انداختن عکس های سلفی چندان هم تازه نیست اما آمارها نشان می دهد که همیشه سلبریتی ها از طرفداران عکس های سلفی بوده اند و علاقه زیادی به انداختن این عکس ها داشته اند. سلبریتی ها هم خودشان از مشتریان پرو پاقرص این عکس ها هستند و هم طرفدارانشان. به طور کلی شبکه های اجتماعی و در یک سال اخیر عکس های سلفی باعث شد تا شخصی ترین اتفاقات روزمره افراد با دیگران به اشتراک گذاشته شود و در این میان سلبریتی ها به ویژه بازیگران سهم بیشتری را داشتند.

راه اندازی چالش برای عکس سلفی

تقریبا در تمام تحقیقاتی که در مورد عکس های سلفی انجام شده این نکته مشترک است: افرادی که تمایل زیادی به انداختن عکس های سلفی دارند علاقه مندی زیادی به این دارند که خودشان را مطرح کنند و از حمایت های اجتماعی برخواردار شوند. بازیگران هم به عنوان چهره هایی که توجه بیشتری نسبت به آنها وجود دارد هم به لحاظ حرفه ای و هم در بین هوادارانشان، از موقعیت عکس های سلفی برای بیشتر نشان دادن خودشان بهره می برند.

اگر قبلا هرکس برای عکس انداختن سعی می کرد در بهترین موقعیت قرار بگیرد اما حالا عکس های سلفی و چالش های مختلفی که هر روز در شبکه های اجتماعی راه می افتد عکس ها را از آن حالت اتو کشیده و رسمی که قبلا وجود داشت خارج کرده است

با افزایش تعداد عکس های سلفی رفتار جدیدی شکل گرفته که هرکس به دنبال انداختن عکس های سلفی از خودش در حالت های مختلف است. اگر قبلا هرکس برای عکس انداختن سعی می کرد در بهترین موقعیت قرار بگیرد اما حالا عکس های سلفی و چالش های مختلفی که هر روز در شبکه های اجتماعی راه می افتد عکس ها را از آن حالت اتو کشیده و رسمی که قبلا وجود داشت خارج کرده است.

سِلفی های بازیگران

در مورد بازیگران هم همینطور؛ چالش های مختلفی که چند وقت یک بار از طرف بازیگران مطرح می شود عکس های سلفی زیادی را به خود اختصاص داده است. مانند چالش عکس با مادران که با اکران شیار 143 از طرف نرگس آبیار شروع شد، چالش عکس بازیگران با همسرانشان، عکس با فرزاندان و در تازه ترین آنها هم چالش عکس بدون آرایش که چندی پیش لیلا اوتادی با انتشار عکسی از خودش بقیه بازیگران زن را به این چالش دعوت کرد، اما چندان مورد استقبال بازیگران خانم قرار نگرفت و به جز سمانه پاکدل و یکتا ناصر که عکس هایی بدون آرایش از خودشان گذاشتند استقبال زیادی از آن نشد.

در مورد استقبال زیاد بازیگران از عکس های سلفی دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد شاید یکی از دلایل وجود چشمگیرِ عکس های سلفی در صفحات بازیگران موقعیت های زیادی است که حضور در یک فیلم برای آنها ایجاد می کند، مثل گریم های جدید و یا لوکیشن های متفاوت. دلیل دیگر را می شود استقبالی دانست که از طرف هواداران و کاربران شبکه های اجتماعی برای دیدن اینطور عکس ها وجود دارد. و چون تصاویری که از بازیگران در این عکس ها دیده میشود قبلا دیده نشده و تا این اندازه مربوط به زندگی شخصی آنها نبوده بیشتر مورد اقبال قرار می گیرد.

جمله معروف سلفی ها: من و گریم جدیدم

خیلی از بازیگران زمانی که در فیلم جدیدی شروع به کار می کنند از همان ابتدا از تمام مراحل کار در فواصل مختلف عکس سلفی می اندازند. من و گریم جدیدم در فلان فیلم جمله ای است که مدتی است در صفحات بازیگران و پایین عکس های سلفی شان به ویژه در اینستاگرام زیاد دیده می شود. این روزها هم با نزدیکی به ایام جشنواره فیلم فجر تعداد عکس هایی که از بازیگران سر صحنه فیلمبرداری منتشر می شود بیشتر از قبل شده به ویژه عکس های سلفی، و باید دید با شروع جشنواره فجر چه تعداد از این عکس ها قرار است در صفحات بازیگران منتشر شود.

اگر بخواهیم از بین بازیگرانی که بیشتر عکس سلفی از خودشان می گذارند نام ببریم: ترانه علیدوستی معمولا در اتاق گریم، تینا آخوند تبار در همه حالت ها، روناک یونسی، نرگس محمدی، بهرام رادان و.... را می شود ذکر کرد.

این روزها هم با نزدیکی به ایام جشنواره فیلم فجر تعداد عکس هایی که از بازیگران سر صحنه فیلمبرداری منتشر می شود بیشتر از قبل شده به ویژه عکس های سلفی، و باید دید با شروع جشنواره فجر چه تعداد از این عکس ها قرار است در صفحات بازیگران منتشر شود

سِلفی های بازیگران

در بین عکس های سلفی بازیگران، تنوع فقط در مورد فضاهایی که در آن قرار می گیرند نیست؛ بلکه شخصیت های متفاوتی هم در این عکس ها دیده می شود. در بعضی صفحات یک بازیگر عکس های سلفی زیادی با سایر بازیگران، خوانندگان، چهره های سیاسی، طرفداران و خلاصه هر چهره آشنا و ناآشنایی که فکر میکنید وجود دارد و اکثر عکس ها مربوط به اکران های خصوصی فیلم ها، پشت صحنه فیلم ها و حضور همه عوامل در عکس، حضور در کنسرت ها و... است.

اما گاهی اوقات هم پخش شدن این عکس ها با حواشی زیادی همراه بوده که بیشترین حواشی مربوط به زمانی است که عکس های سلفی زیادی از بازیگرانی که در جام جهانی فوتبال به برزیل رفته بودند منتشر شد و نقدهای زیادی را به همراه داشت.

در مجموع عکس های سلفی به یکی از سرگرمی ها و کارهای روزمره بازیگران تبدیل شده که نمی شود اصل آن را نفی نکرد و به آن ایراد گرفت؛ بلکه می شود در نگاهی مثبت به عنوان یک راه ارتباطی جدید برای ارتباط بین بازیگران و مردم نام برد. البته با در نظر گرفتن این نکته که هر سلفی ای ممکن است جذابیت داشته باشد و لایک های زیادی را بیاورد اما لزوما عکس خوبی برای به اشتراک گذاشتن نیست.

زهرا فرآورده

بخش ارتباطات تبیان


مطالب مرتبط:

چهره ها در شبکه های اجتماعی چه می کنند؟

ستاره ها در اینستاگرام

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین