تبیان، دستیار زندگی
یرد تلاش لابی‌ صهیونیستی برای تعلیق فوتبال ایران فیفا چندی پیش در نامه‌ای به فدراسیون ایران تا 26 آبان ماه فرصت داد تا درباره تغییرات صورت گرفته در این فدراسیون توضیحات لازم را ارائه و اقدامات مقتضی را انجام دهد؛ در...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با نزدیك شدن به پایان مهلت فیفا صورت می گیرد

تلاش لابی‌ صهیونیستی برای تعلیق فوتبال ایران

فیفا چندی پیش در نامه‌ای به فدراسیون ایران تا 26 آبان ماه فرصت داد تا درباره تغییرات صورت گرفته در این فدراسیون توضیحات لازم را ارائه و اقدامات مقتضی را انجام دهد؛ در غیر اینصورت فوتبال ایران به حالت تعلیق درخواهد آمد. البته در همان زمان بحث‌هایی مبنی بر تلاش برخی افراد در داخل ایران برای تسریع در این كار مطرح شد.

تازه‌ترین اطلاعات حاكی از آن است كه لابی صهیونیستی تلاش گسترده ای برای محرومیت فوتبال ایران آغاز كرده است.

این لابی كه نتوانست فوتبال ایران را از حضور در جام جهانی 2006 آلمان محروم كند و تمام تلاش‌هایش بیهوده ماند، اكنون بهترین فرصت در راستای رسیدن به اهداف خود را یافته تا با فشار به سپ بلاتر، رئیس و سایر مسئولان فیفا، مقدمات تعلیق فوتبال ایران را فراهم كند. این فشار اخیرا كنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و شخص بن همام را نیز در برگرفته است.

مراجع تصمیم‌گیری فوتبال جهان از سوی این لابی تحت فشار هستند تا تن به این اقدامات غیر معقولانه دهند. البته برخی اقدامات در داخل نیز موجب شده تا زمینه وقوع این اتفاق تسریع یابد.