تبیان، دستیار زندگی
تا به حال زوزه کشیدن گرگ را دیده اید؟ سعی کنید مثل آقا گرگه روزی چند بار سرتان را بکشید، لبانتان را غنچه کنید و زوزه بکشید، البته بدون صدا!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیا بادی به غبغبتان افتاده؟


تا به حال زوزه کشیدن گرگ را دیده اید؟ سعی کنید مثل آقا گرگه روزی چند بار سرتان را بکشید، لبانتان را غنچه کنید و زوزه بکشید، البته بدون صدا! این حرکت ورزشی برای آب کردن غبغب از معروفترین ورزشهاست.

غبغب

وقتی کسی بادی به غبغبش می اندازد، یعنی می خواهد ابرویش را بالا بیندازد و پز دهد و یا احساس می کند که از طرف مقابل بالاتر است و می خواهد که با افتخار و سرفرازی، نکته ای را گوشزد کند.

در این گفتار منظور ما توضیح و بررسی این اصطلاح نیست، بلکه منظور آن چربی اضافی است که زیر چانه ما افتاده و انگار که غبغب ما را باد کرده اند!

غبغب، این چربی سمج که مثل چربی شکم دیر آب می شود، عاملی برای خراب کردن چهره زیبای شماست.

داشتن غبغب برای افرادی که چاقند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است اما گاهی این اتفاق می ‌افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می ‌شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، باعث می‌ شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد. جراحی پلاستیک یکی از راه‌ های از بین بردن سریع غبغب است اما چند راه درمانی مفید بدون درد و خونریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌چانه ‌ای وجود دارد؛ تغذیه صحیح و ورزش دادن عضله این ناحیه، که صد البته بهتر از عمل جراحی است!

اولین قدم

بیشتر افراد چاق به خاطر پرخوری و نادرست غذا خوردن یا حتی نادرست رژیم گرفتن چاق شده‌‌اند و همین افراد بیشتر اوقات غبغب پیدا می‌کنند و علیرغم موفقیت در کاهش وزن کلی، باز هم از این مشکل رنج می‌برند. به همین خاطر داشتن رژیم غذایی مناسب و پیروی منظم از آن، اولین و مهم‌ترین راه برای حل این مشکل است.

با خم شدن بیش از حد و قوز کردن، عضلات فک‌های شما فضای بیشتری در اختیار خواهند داشت تا خود را در آن جای دهند و به این ترتیب عضلات آن قسمت شل شده و دیگر لازم نیست خودشان را سفت نگه دارند و به این ترتیب ضعیف و ولو می‌شوند و چربی‌های اضافی می‌توانند در کنار این فک‌های شل و ول تجمع یابند

افزایش فعالیت بدن، دومین قدم

برای خلاصی از چربی اضافه  در هر ناحیه از بدن که باشد، افزایش فعالیت، چربی ‌سوز است . آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست.

قدم سوم، تقصیر خودتان است!

اگر موقع نشستن و راه رفتن قوز کنید و به مدتی طولانی پشت‌تان را خم کرده و در همان حالت بمانید، پوست زیر چانه‌تان شل شده و چربی در آن نقطه جمع می‌شود. در واقع با خم شدن بیش از حد و قوز کردن، عضلات فک‌های شما فضای بیشتری در اختیار خواهند داشت تا خود را در آن جای دهند و به این ترتیب عضلات آن قسمت شل شده و دیگر لازم نیست خودشان را سفت نگه دارند و به این ترتیب ضعیف و  ولو می‌شوند و چربی‌های اضافی می‌توانند در کنار این فک‌های شل و ول تجمع یابند. قوز  کردن و خم شدن بیش از اندازه پشت میز کار، نه تنها باعث می‌شود غبغب پیدا کنید، بلکه به کمر‌تان هم آسیب می‌زند.

ورزش غبغب

برای کشیدن عضله این ناحیه، چندین ورزش راحت وجود دارد که به تعدادی از آن ها در این قسمت می‌ پردازیم:

1- کف دست ها را برای 10 ثانیه به پیشانی ‌تان فشار دهید. این فشار را در جهت عکس گردن و سر وارد کنید. باید حس کنید که گردن و چانه‌ تان سفت شده ‌اند. این حرکت را، البته این بار با قرار دادن دست در پشت سر، تکرار کنید. همین حرکت را در دو طرف سر نیز تکرار کنید و در این حالت، دست خود را به شکل پیاله کرده و آن را روی گوش خود قرار دهید و ورزش مذکور را انجام بدهید.

2- چانه‌ تان را بالا بگیرید و دهان خود را باز و بسته کنید؛ مثل این که آدامس می ‌جوید. در این ورزش، باید حس کنید که عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده‌ اند.

3- دهان خود را باز کنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم کنید و در همین حال بمانید. حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حرکت دهید و این حرکت را چندبار انجام دهید.

4- همان ‌طور که سرتان در حالت طبیعی قرار دارد(بدون خم کردن آن به هر جهتی)، سعی کنید لب پایین خود را به بینی ‌تان بزنید! البته این اتفاق تقریبا غیر ممکن است اما تلاش برای انجام چنین کاری، برای هدف شما مفید خواهد بود.

5- تا به حال زوزه کشیدن گرگ را دیده اید؟ سعی کنید مثل آقا گرگه روزی چند بار سرتان را بکشید، لبانتان را غنچه کنید و زوزه بکشید، البته بدون صدا! این حرکت ورزشی برای آب کردن غبغب از معروفترین ورزشهاست.

6- همانطور که نشسته اید، سرتان را بالا بگیرید و به سقف نگاه کنید و فشار را روی غبغب خود احساس کنید، سپس با انگشتان دستتان، روی غبغبتان ضربه بزنید، در مرحله بعد انگار که پوست زیر غبغب را ماساژ می دهید، آن را از بالا به پایین بکشد.

فرآوری: زینب عشقی

بخش زیبایی تبیان


منبع: زیبا شو

آرمیتا کلینیک

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.