تبیان، دستیار زندگی
برای همه ما پیش می آید که دچار آفت دهان، گلودرد، دندان درد و یا زگیل و غیره شویم. خوشبختانه درمان های طبیعی و ساده ای برای این قبیل ناخوشی ها وجود دارد که روغن درخت چای ...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روغن درخت چای؛ ضدعفونی کننده طبیعی


برای همه ما پیش می آید که دچار آفت دهان، گلودرد، دندان درد و یا زگیل و غیره شویم. خوشبختانه درمان های طبیعی و ساده ای برای این قبیل ناخوشی ها وجود دارد که روغن درخت چای یکی از آنهاست. این روغن طبیعی خاصیت ضدمیکروبی دارد و برای درمان ناخوشی های روزمره فوق العاده است. در این مطلب شما را بیشتر با خواص این روغن آشنا می کنیم.

روغن درخت چای

روغن درخت چای: پایانبخش آفت

آفت های دهانی معمولا دردناک و آزاردهنده هستند. چند قطره روغن درخت چای می تواند به این درد پایان دهد. خواص ضدباکتریایی و ضدانگلی این روغن طبیعی در عرض چند روز، میکروب آفت را از بین می برد.

روش استفاده

دو قطره روغن گیاهی درخت چای را با چهار قطره روغن زیتون مخلوط کرده و با پنبه ای تمیز روی آفت بزنید.

این کار را دو بار در روز انجام دهید تا آفت به طور کامل درمان شود.

توجه داشته باشید اگر علائم این بیماری از بین نرود، به پزشک مراجعه کنید.

روغن درخت چای برای درمان گلودرد

آیا گلودرد دارید؟ یکی از روش های طبیعی برای رفع مشکلتان، استفاده از روغن درخت چای است. بدون شک طعم خوبی ندارد، اما قرقره کردن با آن می تواند باکتری ها را نابود کرده و شما را از گلودرد نجات دهد.

روش استفاده

دو قطره روغن درخت چای را با کمی عسل مخلوط کنید.ترکیب را رقیق تر کرده و هر روز سه مرتبه با آن قرقره کنید. اگر بعد از چند روز علائم بیماری تان بهبود نیابد، به پزشک مراجعه کنید.

لثه های ملتهب و دردناک معمولا نتیجه تجمع میکروب در دهان است. خوشبختانه روغن درخت چای به دلیل دارا بودن خواص ضدباکتریایی می تواند غشای مخاط را تمیز کرده و درد را تسکین دهد

روغن درخت چای : خداحافظی با زگیل

سایش لباس و رطوبت معمولا باعث پیدایش زگیل روی پوست می شود. خوشبختانه روغن درخت چای به خاطر دارا بودن خواص ضدمیکروبی می تواند باکتری ها را ناکار کند و به رفع زگیل و پیشگیری از انتشار آن کمک کند.

روش استفاده

دو قطره روغن درخت چای را روی پنبه ریخته و روی زگیل بزنید. روزانه یک تا دو مرتبه این کار را تکرار کنید تا زگیل به طور کامل از بین برود.

اگر بعد از این کار بهبودی حاصل نشود و زگیل به قوت خود باقی بماند، به پزشک مراجعه کنید.

روغن درخت چای برای مقابله با دندان درد

زمانی که بافت دندانی آسیب می بیند، دندان دچار پوسیدگی می شود. مهم این است که خیلی زود با این پوسیدگی مقابله کنید تا بیشتر نشده و ریشه ی دندان را از بین نبرد.

روغن درخت چای به دلیل دارا بودن خواص ضدباکتریایی می تواند باعث نابودی میکروب ها شده و فلور طبیعی دهان را احیا کند.

روش استفاده

دو قطره روغن درخت چای را با یک روغن گیاهی دیگر مانند روغن زیتون مخلوط کنید و به مدت یک دقیقه در دهان نگه دارید. روزانه سه مرتبه این کار را تکرار کنید. البته نباید روغن را قورت دهید.

مسواک زدن

روغن درخت چای برای داشتن نفس خوشبو

بوی بد دهان روی اعتماد به نفس افراد تاثیر منفی می گذارد و مشکل آزاردهنده ای برای خود فرد و اطرافیان محسوب می شود. برای رفع این مشکل، علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان می توان از این روغن نیز استفاده کرد تا نفس کاملا خوشبو شود.

روش استفاده

روی مسواک تان یک قطره روغن درخت چای بچکانید و به آن خمیر دندان بزنید. سپس با دقت دندان هایتان را مسواک بزنید. اگر مشکلتان حل نشود، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا دلیل مشکلتان را بررسی کند.

روغن درخت چای برای مقابله با عفونت های ادراری

عفونت ادراری نتیجه وجود میکروبی است که مجاری ادراری را آلوده می کند. روغن درخت چای خواص آنتی باکتریایی دارد و می تواند به عنوان درمان کمکی داروها استفاده شود.

روش استفاده

علاوه بر مصرف داروهای خوراکی رایج می توانید دو قطره روغن درخت چای را با نصف قاشق روغن زیتون یا هر روغن گیاهی دیگر مخلوط کنید. روغن را کف دستتان بریزید و زیر شکمتان را به آرامی ماساژ دهید تا جذب شود.

به مدت پنج روز، روزانه این کار را سه بار تکرار کنید. اگر با وجود مصرف دارو و ماساژ با روغن درخت چای مشکلتان رفع نشود، حتما دوباره با پزشک تان مشورت کنید.

روغن درخت چای برای تمیزی دهان

لثه های ملتهب و دردناک معمولا نتیجه تجمع میکروب در دهان است. خوشبختانه روغن درخت چای به دلیل دارا بودن خواص ضدباکتریایی می تواند غشای مخاط را تمیز کرده و درد را تسکین دهد.

روش استفاده

یک قطره روغن درخت چای را روی پنبه ای تمیز بچکانید و روی مناطق ملتهب و دردناک لثه بگذارید. این کار را روزانه دو مرتبه تکرار کنید تا بهبودی کامل حاصل شود.

اگر مشکلتان بعد از 4 تا 6 روز از بین نرود، حتما به پزشک مراجعه کنید.

توجه توجه !!

استفاده از روغن درخت چای و یا هر نوع روغن گیاهی خوراکی برای خانم های باردار، شیرده و کودکان زیر سه سال ممنوع است.

فاطمه مهدی پور

بخش سلامت تبیان


مطالب مرتبط:

8 راه کاهش شوره سر

عفونت قارچی زنان باردار

10 راه درمان عفونت قارچی ناخن

14 درمان خانگی برای گزش پشه در تابستان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.