تبیان، دستیار زندگی

8 توصیه برای اینکه بیشتر عمر کنید

بشر همیشه میل زیادی به جاودانگی دارد و همیشه در چالش هست تا بر مرگ و پیری غلبه کند. آنگونه که مشخص است محققان به نتایج خوبی در جهت به تاخیر انداختن پیری و افزایش طول عمر رسیده اند. البته تا زمانی که این نتایج به مراحلی برسد که بتوان استفاده همه گیر از آن کرد شاید کمی طول بکشد. اما اگر شما نمی خواهید به این زودی ها تسلیم پیری شوید و می خواهید بیشتر عمر کنید می توانید با رعایت اصول ساده ای حداقل هفت سال به عمرتان اضافه کنید. با ما باشید تا با این اصول ساده بیشتر آشنایتان کنیم.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 

طول عمر بیشتر   تاخیر پیری   تاخیر پیر شدن

1- تکانی به خودتان دهید!

تنبلی و خانه نشینی موقوف! اگر صمیمی ترین رفیق تان لپ تاپ، تبلت یا گوشی همراهتان شده و مدام یکجا نشسته‌اید، بهتر است بدانید که در حال قیچی کردن طول عمر خود هستید.

خانه نشینی و بی تحرکی دشمن سلامتی است. باید فعال تر باشید.

ورزش مورد علاقه تان را انتخاب کرده و ورزش کنید.

بهتر است بدانید که پیاده روی روزانه برای ارتقای سلامتی فوق العاده است.

 

اخیرا نتایج پژوهشی که در مجله the American College of Cardiology به چاپ رسیده است نشان می دهد که روزانه 5 تا 10 دقیقه دوی نرم کافیست تا امید به زندگی افراد افزایش یافته و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ زودرس به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

روزی بیست دقیقه پیاده روی کنید، یا پنج تا ده دقیقه بدوید تا حداقل هفت سال بیشتر عمر کنید.

 

2- پولدار شوید

این روزها خیلی ها بر این عقیده اند از هر چه بگذریم سخن پول خوش تر است. شاید این حرف پربیراه هم نباشد، چون افراد پولدار امید به زندگی بیشتری نسبت به افراد بی پول دارند.

ما هم با شما موافقیم که ناعادلانه است. اما واقعیت این است افراد پولدار غالبا تغذیه ی خوبی دارند و به اصطلاح در ناز و نعمت زندگی می کنند.

 

بدون شک این افراد استرس پرداخت اجاره خانه و مخارج دیگر را ندارند تا اعصاب شان متلاشی شود. در هر حال باید بدانید که محققان بر این باور هستند افراد ثروتمند به طور معمول بیشتر عمر می کنند (البته پول درآوردن از راه حلال).

افرادی که همیشه لبخند می‌زنند و بجا می‌خندند، بیشتر از افراد اخمو عمر می‌کنند

 


3- پیام‌های محبت آمیز بفرستید و دریافت کنید

تکنولوژی های جدید آنقدرها هم بد نیستند. اینکه کسی را داشته باشید که نگران و البته مراقب تان باشد، پیام های محبت آمیز برایتان بفرستد برای سلامتی تان فوق العاده است.

 

دریافت پیام خوشحال کننده و محبت آمیز، فشارهای روحی روانی را کاهش می دهد. در نتیجه خواب راحت تری تجربه می کنید و سالم تر زندگی می کنید.

 

این عوامل نیز باعث افزایش طول عمرتان می شود. در واقع داشتن دوست های خوب و صمیمی که همیشه هوایتان را داشته باشند به طول عمرتان کمک خواهند کرد.

 

4- چیزهای جدید یاد بگیرید

همین فردا به آموزشگاه زبان بروید و در یک کلاس زبان (هر زبانی که دوست دارید) ثبت نام کنید.

 

اگر علاقه‌ای به زبان آموزی ندارید موسیقی، خطاطی، سفالگری، آشپزی و غیره را انتخاب کنید. کتاب های جدید بخوانید. خلاصه اینکه کار جدید شروع کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید.

همه ی این کارها برای این است که مغزتان را فعال نگه دارید. این کار باعث افزایش امید به زندگی و در عین حال افزایش سلامت مغز شود.

 

توجه داشته باشید که جوان نگه داشتن روح و چشیدن لذت آموختن چیزهای جدید به ما کمک می کند که جوان تر بمانیم و آگاه تر شویم.

مغز ما همیشه نیاز به عوامل محرکی دارد تا آن را فعال نگه دارد.

 

بنابراین «ز گهواره تا گور دانش بجوی» را آویزه‌ی گوشتان کنید و با بهانه ی « ای بابا این حرف ها از ما گذشته است» راه را برای پیری هموار نسازید.

 

5- لبخند بزنید

آیا همیشه لبخند به لب دارید یا اینکه سگرمه هایتان در هم است؟

 

نتایج پژوهشی که در Psychological Science به چاپ رسیده است نشان می دهد افرادی که همیشه لبخند می زنند و بجا می‌خندند، بیشتر از افراد اخمو عمر می کنند. لبخند نشان دهنده تمایلی برای اجتماعی بودن و با دنیای پیرامون زیستن است.

 

به عقیده محققان فرانسوی، زندگی با دیگران، نگران آنها بودن و داشتن تعامل مستمر با دنیای بیرون ضامن طول عمر و سالم زیستن است.

 

6- ازدواج کنید

نتایج پژوهشی که در سال 1998 در Journal of Marriage and the Family به چاپ رسیده است نشان می دهد آقایان متاهل به طور متوسط هفت سال بیشتر از مردهایی که پای سفره عقد نمی نشینند عمر می کنند.

 

نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهد احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مردهای متاهل کمتر از مجردهاست و این مردها همچنین استخوان های محکم تری دارند.

 

همچنین محققان در سال 2002 ثابت کرده اند که برقراری روابط جنسی سالم با همسر، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. ازدواج کنید و زندگی را عاشقانه پیش ببرید تا بیشتر عمر کنید.

اگر خودتان را درگیر زندگی‌های تصنعی بکنید، اگر نقاب به چهره بزنید و وانمود به داشتن شخصیت دیگری بکنید و اگر خود واقعی تان نباشید، بیشتر در معرض افسردگی قرار می‌گیرید

 

7- کمک بگیرید

قرار نیست همیشه در زندگی یکه تاز باشید و دروازه‌های موفقیت را به تنهایی فتح کنید. هیچ‌کس قادر به انجام همه کاری نیست. گاهی لازم است که کمک و مساعدت دیگران را هم بپذیرید. حتی لازم است کمک بخواهید.

 

اگر به تازگی مادر شده اید، بیشتر به کمک نیاز دارید. غرور را کنار بگذارید و از دیگران کمک بخواهید.

اول از همه از نزدیکان تان کمک بخواهید و سپس از یک فرد متخصص.

 

در این صورت تمام فشار کار روی دوش خودتان نخواهد بود و کمتر دچار استرس خواهید شد. همین امر نیز باعث سلامت بیشتر و افزایش طول عمرتان می شود.

 

8- همانی باشید که هستید

گاهی دلمان می خواهد به جای فرد دیگری باشیم. گاهی حسرت زندگی دیگران را می خوریم و تصور می کنیم مرغ همسایه غاز است. به همین دلیل خودمان را به هر دری می زنیم تا زندگی مان را شبیه به آنها کنیم. اما این کار اشتباه محض است.

 

اگر خودتان را درگیر زندگی های تصنعی بکنید، اگر نقاب به چهره بزنید و وانمود به داشتن شخصیت دیگری بکنید و اگر خود واقعی تان نباشید، بیشتر در معرض افسردگی قرار می گیرید.

 

تظاهر کردن به آنچه که نیستید بار سنگینی روی دوشتان می گذارد. این کار انرژی و شادابی تان را از بین می برد. علاوه بر این رفته رفته عزت نفس تان از بین خواهد رفت.

 

برای خوب زندگی کردن و داشتن طول عمر زیاد بهترین کار این است همانی باشید که هستید.

 

اگر کم و کاستی در زندگی دارید، نگران نباشید. اگر زیاد اشتباه می کنید، باز هم نترسید. همه ی ما اشتباه می کنیم و شکست می خوریم.

خیلی از ما از زندگی مان راضی نیستیم، اما تظاهر کردن به آنچه که نیستیم زندگی را به هرز می برد.

 

بهترین راه این است که بازی زندگی را درست بازی کنیم. به جای سخت گیری به خودمان و ایراد گرفتن از زمین و زمان سعی کنیم خودمان باشیم و به خودمان اعتماد داشته باشیم.

ما برای دیگران و مانند دیگران زندگی نمی کنیم.

 

روانپزشک‌ها معتقدند اگر بتوانید به جایی برسید که به قول جوان ها، حال زندگی را ببرید، سالم‌تر خواهید بود و بیشتر عمر خواهید کرد.


مطالب مرتبط:

17 راز برای طول عمر بیشتر

نشستن بیشتر = طول عمر کمتر

چرا زنها بیشتر از مردها عمر می كنند؟

اگر می‌خواهید بیشتر عمر کنید، بیشتر راه بروید

پرستاری از عزیزان عمر را طولانی می‌کند

قرص ضد بارداری و طول عمر زنان!

5 راهکار برای افزایش طول عمر مردان

9 روش برای طول عمر بیشتر در MS

قدرت ایمنی بدن و طول عمر

 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.