وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مقام معظم رهبری به یهودی شدن فلسطین اشاره داشتند ابعاد پنهان و پیدای این موضوع چیست؟
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلاه یهودی سر فلسطین؟!


مقام معظم رهبری به یهودی شدن فلسطین اشاره داشتند ابعاد پنهان و پیدای این موضوع چیست؟

سیاست یهودی سازی فلسطین در راستای تئوری از نیل تا فرات اسرائیل بیش از 7 دهه است که منطقه خاورمیانه را ناآرام کرده و امروز با سرگرم شدن کشورهای اسلامی با موضوعی تصنعی به نام داعشٰ ابعاد جدیدی به خود گرفته است.

مسجد

مدتی است برخی بحث‌ها در مورد به رسمیت شناخته شدن دولت مستقل فلسطینی از جای جای جهان به گوش می‌رسد. از حمایت‌های مادی و معنوی اعراب گرفته تا تصویب شناسایی کشور مستقل فلسطینی در پارلمان کشورهای اروپایی اما این تازه آغاز ماجراست چرا که رقیب ناجوانمردی چون اسرائیل به پشتوانه حمایت‌های مالی  آمریکا در صحنه حضور دارد. امروز فلسطین تبدیل به صحنه مناقشه و درگیری گسترده‌ای شده است و این بار تنها غزه بی‌پناه وارد گود نشده بلکه کرانه باختری نیز در این بازی سهیم است.

 امروز دیگر سران سازشکار فتح دریافته‌اند که نمی‌توان بدون مقاومت بر دشمن صهیونیستی غلبه کرد و باید با این سلاح وارد عرصه شد. در همین راستا سیاستی از سوی اسرائیل درپیش گرفته شده است که یهودی سازی فلسطین بهترین عنوان برای آن است. در این راستا حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو پیش‌نویس قانون کوچاندن مردم فلسطین و سلب مجوز اقامت تمامی کسانی که در حملات در اسرائیل شرکت داشته باشند را آماده کرده است.

 پیش‌نویس این قانون موسوم به «مخالفت با تروریسم» که بنا به درخواست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کنست (پارلمان) ارائه شده شامل سلب تابعیت اسرائیلی فلسطینی‌ها و لغو مجوز اقامت مجریان حملات در اسرائیل و ویران کردن منازل آنان می‌شود. متن پیش‌نویس این قانون که از هشت بند تشکیل شده نیازی به تصویب کنست ندارد و شامل سلب تابعیت یا لغو مجوز اقامت دائمی کسانی است که توسط رژیم صهیونیستی دستگیر شده و همچنین کوچاندن اجباری آن‌ها به بیرون از اسرائیل برای اتمام دوران محکومیت‌شان است.

رژیم صهیونیستی بدنبال تصرف قدس و مسجدالاقصی و تضعیف هرچه بیشتر فلسطینی ها است. همه ملتهای اسلامی و همچنین علماء باید از دولتهای خود مسئله فلسطین را مطالبه و پیگیری کنند

این پیش‌نویس همچنین شامل جلوگیری از تشییع جنازه فلسطینی‌هایی است که در عملیات علیه رژیم صهیونیستی دست داشته و عدم تحویل جنازه‌های آنان به خانواده‌هایشان است. بند دیگر این پیش‌نویس به رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد تا منزل تمامی کسانی را که در کشتار اسرائیلی‌ها دست داشته‌اند، ویران کند. چنین رویکردی در واقع نوع نگاه حاکم از سوی اسرائیل به منطقه فلسطین را یادآوری می‌کند و همگان را به گفته‌های امام خمینی (ره) در مورد غده سرطانی بودن این رژیم رهنمون می‌سازد. امروز این غده به قدری بزرگ شده که جسارت مطرح کردن چنین طرح‌ها و مصوباتی را به خود می‌دهد.

اگرچه این رژیم بیشتر برای بازسازی قوای درونی خود و تقویت افکار عمومی داخل دست به چنین اقداماتی می‌زند، اما برخی حمایت‌های غرب از اسرائیل می تواند خطرساز باشد از این روست که باید کشوهای منطقه و فلسطینیان اقدامات عاجلی برای مقابله با این تهدیدات اتخاذ کنند. شکست‌های اخیر رژیم صهیونیستی در مقابله با غزه عملا راه را برای این رژیم در جهت سلطه کامل به فلسطین بسته است ولذا اسرائیل دست به دامن اقداماتی تحریک‌آمیز و غیر بشری می‌زند تا بتواند با یهودی سازی فلسطین نیات شوم خود برای تسلط به منطقه را تحقق ببخشد.

متاسفانه در سال‌های اخیر برخی سران اعراب نیز نسبت به این قضیه واکنش انفعالی نشان داده‌اند که خود می تواند آینده آنها را نیز دچار مسائل و مشکلاتی نماید. حمایت و پشتیبنی از داعش به عنوان عامل اختلال در جهان اسلام و برهم زدن اوضاع سوریه و نهایتا ثبات در منطقه از جمله اهداف و نیات شورم رژیم صهیونیستی است که در سال‌های اخیر به طور جد مورد متوجه قرار گرفته است اما اعراب منطقه بدون درس گرفتن از این اقدامات کماکان بر طبل حماقت خویش بیشتر می کوبند.

کنند. شکست‌های اخیر رژیم صهیونیستی در مقابله با غزه عملا راه را برای این رژیم در جهت سلطه کامل به فلسطین بسته است ولذا اسرائیل دست به دامن اقداماتی تحریک‌آمیز و غیر بشری می‌زند تا بتواند با یهودی سازی فلسطین نیات شوم خود برای تسلط به منطقه را تحقق ببخشد

یهودی سازی فلسطین شاید در وهله اول شامل حال فلسطین شود اما می تواند همانند دیگر مسائلی که تمام جهان اسلام را درگیر کرد، تمام مسلمانان را دچار سائل و مشکلات عدیده‌ای نمیاد. اصولا تعریف کشوری برای یک نوع قومیت که هیچ موطن و سرزمینی از گذشته به نام آنان وجود نداشته امر غیرقابل قبول است و می تواند دامنه این زیاده خواهی را به سایر کشورهای نیز تسری دهد. از این روست که حضرت ایت‌الله خامنه ای در سخنانی با اشاره به تصمیم اخیر کابینه رژیم صهیونیستی در اعلام یهودی بودن فلسطین اشغالی، گفتند: رژیم صهیونیستی بدنبال تصرف قدس و مسجدالاقصی و تضعیف هرچه بیشتر فلسطینی ها است. همه ملتهای اسلامی و همچنین علماء باید از دولتهای خود مسئله فلسطین را مطالبه و پیگیری کنند. رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اقدام امام بزرگوار (ره)، در اعلام سیاست حمایت از فلسطین و دشمنی با رژیم صهیونیستی، تأکید کردند: ما خداوند را شاکریم که در جمهوری اسلامی ایران، دولت و ملت در قضیه حمایت از فلسطین و دشمنی با رژیم صهیونیستی، هم زبان هستند و در 35 سال گذشته از مسیری که امام ترسیم کرده، منحرف نشده اند. این بیانات رهبری در واقع نشان دهنده عمق خطر اسرائیل و اتخاذ چنین اقداماتی در مورد فلسطین است که باید برای مقابله با آن تدابیر ویژه‌ای از سوی کشورهای منطقه اتخاذ شود. با این رویکرد باید با کمک‌های هرچه بیشتر به جریان مقاومت در فلسطین راه نفوذ وگسترش اقدامات اسرائیل را سد کرد و تا حد امکان به مقابله با یهودی سازی فلسطین اقدام کرد.

هاتف پوررشیدی

بخش سیاست تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین