وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مو یکی از مهم ترین قسمت های بدن است که تغییرات در شرایط آن می تواند نشانه ای از بیماری های مختلف و یا مشکلاتی در سلامتی شما باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

موها در مورد سلامتی چه می‌گویند؟

مو


مو یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بدن است که تغییرات در شرایط آن می‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌های مختلف و یا مشکلاتی در سلامتی شما باشد.


توجه به مشکلاتی که برای موهای شما رخ می‌دهد، می‌تواند تا حد بسیار زیادی از بیماری‌های بدن شما جلوگیری کند. برای اینکه با خطرناک‌ترین نشانه‌های مشکل مو آشنا شوید، می‌توانید این مطلب را تا انتها بخوانید.

** ریزش روزانه 100 عدد مو، نشانه بدی نیست، ولی اگر با شانه کشیدن و یا خوابیدن، میزان زیادی از موهای شما می‌ریزد، می‌تواند نشانی از بیماری‌های هورمونی در بدن شما باشد که باید به آن‌ها دقت کنید. این بیماری‌ها می‌توانند مشکلات مختلفی در قسمت‌های مختلف بدن شما ایجاد کنند. یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از این مشکل، ورزش و همچنین استفاده از مواد غذایی طبیعی است.

جنس موها در سر هر فردی ممکن است با دیگری متفاوت باشد و نازک و ضخیم بودن آن‌ها نیز از این دسته است. اما هر مویی دارای یک استاندارد خاص است. اگر احساس کردید که موهای شما بسیار نازک شده است، باید سریعاً به یک دکتر غدد مراجعه کنید.

** جنس موها در سر هر فردی ممکن است با دیگری متفاوت باشد و نازک و ضخیم بودن آن‌ها نیز از این دسته است. اما هر مویی دارای یک استاندارد خاص است. اگر احساس کردید که موهای شما بسیار نازک شده است، باید سریعاً به یک دکتر غدد مراجعه کنید. این مشکل می‌تواند نشانی از کم‌کاری‌های غده تیروئید شما باشد. برای درمان این بیماری، سریعاً به پزشک مراجعه کنید و آن‌ها می‌توانند به شما راهنمایی خوبی دهند.

** همان‌طور که گفتیم، از دست دادن دانه‌ای مو در شرایطی، خیلی هم بد نیست و همچنین لازم هم هست، اما اگر به صورت دسته‌ای موهایتان را از دست می‌دهید، می‌تواند نشانه‌ای از بیماری خاصی باشد که در آن، بدن شما به خودش حمله می‌کند و بیماری‌های دیگر را به وحود می‌آورد. در این شرایط، مراجعه به پزشک، بسیار لازم است و البته می‌توانید با تحول در شیوه غذا خوردن و همچنین ورزش، از این مشکل پیشگیری کنید.

ریزش موهای سر

** با گذر عمر ممکن است موهای شما تغییر رنگ دهد و همچنین به رنگ خاکستری تبدیل شود، اما اگر خیلی زودتر از موعد، موهای شما خاکستری رنگ شد، بدانید که دچار مشکلات خاصی از جمله کمبود ویتامین B12 هستید. همچنین ممکن است بیماری‌های دیگری نیز در پشت پرده خود داشته باشد. برای این کار بهتر است ویتامین را در بدن خود تقویت کنید و همچنین خوردن غذاهای مقوی را فراموش نکنید.

باشگاه خبرنگاران


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: mo_1443

برگرفته از گروه: پوست و مو

 

مطالب مرتبط:

راه‌های تقویت موی سر

موی سالم در بدن سالم است

دردسرهای نگهداری از موی سر

جلوگیری از سفیدشدن موها

موهای شما خشک است یا چرب؟

سرعت رشد موی خود را زیاد کنیم

چه کنیم تا موهای ما چرب نشود؟

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین