تبیان، دستیار زندگی
هفته چهارم لیگ برتر والیبال با 6 دیدار پیگیری خواهد شد و در مسابقه های شهرهای شیراز و تهران صدرنشین و قعرنشین ۲ گروه به مصاف یکدیگر می روند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رویارویی ستاره‌‌ها با آینده‌سازان والیبال


هفته چهارم لیگ برتر والیبال با 6 دیدار پیگیری خواهد شد و در مسابقه‌های شهرهای شیراز و تهران صدرنشین و قعرنشین 2 گروه به مصاف یکدیگر می‌روند.

هفته چهارم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌ های برتر ایران «جام زنده یاد حسین معدنی» در شهرهای تبریز، زاهدان، تهران (دو دیدار)، شیراز و ورامین پیگیری خواهد شد.

والیبال

تیم شهرداری ارومیه که هر 9 امتیاز سه مسابقه خود را در لیگ امسال کسب کرده است، در سالن شهید دستغیب شیراز میهمان پارس مهر فارس است که در حال حاضر بدون امتیاز در قعر جدول گروه دوم این رقابت ها قرار دارد.

هر چند تیم تازه وارد لیگ برتر والیبال در این مسابقه میزبان است اما برابر تیم پرستاره شهرداری ارومیه کار سختی برای کسب امتیاز دارد.

خانه والیبال تهران در این هفته نیز میزبان دو مسابقه در ساعت های 15 و 17 است، نقطه مشترک این دو مسابقه حضور میهمانان بدون امتیاز است و تیم های سایپا و ارتعاشات صنعتی ایران نیز که در سه هفته گذشته این رقابت ها امتیازی به دست نیاوردند، به ترتیب برابر نوین کشاورز و پیکان تهران صف آرایی خواهند کرد.

بنابراین تقابل شاگردان پیمان اکبری سرمربی پیکان تهران با نوجوانان والیبال ایران در تیم ارتعاشات صنعتی ایران نیز رقابت صدرنشین با قعرنشین گروه یک این رقابت ها است. اما سایپا که بدون امتیاز در جایگاه ششم گروه دوم قرار دارد به مصاف شاگردان مسعود آرمات سرمربی نوین کشاورز می رود، تنها یک رتبه با حریف خود در جدول فاصله دارد زیرا نوین کشاورز با 3 امتیاز در جایگاه پنجم گروه دوم است.

تیم والیبال متین ورامین که به دلیل شکست هفته سوم برابر شهرداری ارومیه تنها شش امتیاز در پیمانه خود ذخیره کرده است، در هفته چهارم در سالن شهید گل عباسی ورامین میزبان وزارت دفاع است. مدافع عنوان قهرمانی در این هفته با تیم تازه وارد لیگ برتر در حالی رقابت خواهد کرد که شاگردان فرهاد نفرزاده سرمربی وزارت دفاع آموخته اند تا آخرین پوئن مسابقه مبارزه کنند و دست از تلاش برندارند. به همین دلیل این تیم با پنج امتیاز رتبه سوم جدول گروه دو را در اختیار دارد و تنها یک امتیاز و یک رتبه از متین ورامین پایین تر است.

تیم والیبال شهرداری تبریز در هفته چهارم دور مقدماتی لیگ برتر امسال در سالن شهید اقدمی تبریز میزبان بازرگانی جواهری گنبد خواهد بود. تیم های شهرداری تبریز و بازرگانی جواهری گنبد نیز به ترتیب با 6 و 3 امتیاز در رتبه های سوم و چهارم گروه یک این رقابت ها قرار دارند.

خانه والیبال تهران در این هفته نیز میزبان دو مسابقه در ساعت های 15 و 17 است، نقطه مشترک این دو مسابقه حضور میهمانان بدون امتیاز است و تیم های سایپا و ارتعاشات صنعتی ایران نیز که در سه هفته گذشته این رقابت ها امتیازی به دست نیاوردند، به ترتیب برابر نوین کشاورز و پیکان تهران صف آرایی خواهند کرد

تیم والیبال میزان خراسان در آخرین دیدار هفته چهارم لیگ برتر والیبال در زاهدان به مصاف شهرداری این شهر خواهد رفت. میزان که در حال حاضر با هفت امتیاز در رتبه دوم گروه یک این رقابت ها قرار دارد در این مسابقه که در سالن استانداری زاهدان پیگیری خواهد شد به مصاف شهرداری زاهدان می رود که با یک امتیاز در رتبه ششم این گروه قرار دارد.

اما اختلاف امتیاز و جایگاه در جدول تنها نکته این مسابقه نیست و رویاروی جبار قوچان نژاد با تیم سال گذشته اش از دیگر نکات جالب این دیدار می باشد.

تیم های تعاون گنبد و آلومینیوم المهدی بندرعباس به ترتیب از گروه های اول و دوم این رقابت ها در هفته چهارم استراحت دارند.

برنامه کامل دیدارهای هفته چهارم لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

گروه یک:

تبریز، ساعت 17

سالن شهید اقدمی: شهرداری تبریز – بازرگانی جواهری گنبد

زاهدان، ساعت 17

سالن استانداری: شهرداری زاهدان – میزان مشهد

تهران، ساعت 15

خانه والیبال: پیکان تهران – ارتعاشات صنعتی ایران

گروه دوم:

تهران، ساعت 17

خانه والیبال: نوین کشاورز – سایپا البرز

شیراز، ساعت 17

سالن شهید دستغیب: پارس مهر فارس – شهرداری ارومیه

ورامین، ساعت 17

سالن شهید گل عباسی: متین ورامین – وزارت دفاع

بخش ورزشی تبیان


منبع: فارس