تبیان، دستیار زندگی
یکی از مشکلاتی که در «روابط زناشویی» وجود دارد این مطلب است که زنان نیاز به ایجاد ارتباط کلامی با همسران دارند ، اما مردان به طور کلی از بیان احساسات یا سخن گفتن در این باره گریزان هستند ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه مردان را به گوش دادن وادار کنیم؟

رابطه زناشویی،رابطه ایست دو طرفه و برای رسیدن به یک رابطه ایده آل و مناسب زن و مرد باید تمام تلاش و سعی خود را بکار گیرند.اما باید دانست که در زندگی زناشویی مهارت هایی لازم است تا شما را به یک زندگی خوب و شاد نزدیک گرداند.

فرآوری:مریم تجریشی - مرکز مشاوره

چگونه مردان را به گوش دادن وادار کنیم؟

رابطه زناشویی،رابطه ایست دو طرفه و برای رسیدن به یک رابطه ایده آل و مناسب زن و مرد باید تمام تلاش و سعی خود را بکار گیرند.مردان از دیرباز منشاء تامین درآمد و نیازهای مادی زندگی خویش بوده اند، اما امروزه به دلیل حضور زنان در حرفه ها و مشاغل این انتظار از مردان کمرنگ تر شده است و زنان انتظار تامین خواسته ها ونیازهای عاطفی را دارند . یکی از مشکلاتی که در «روابط زناشویی» وجود دارد این مطلب است که زنان نیاز به ایجاد ارتباط کلامی با همسرشان دارند ،اما مردان به طور کلی از بیان احساسات یا سخن گفتن در اینباره گریزان هستند .

اگر می خواهید به قلب یک مرد دست یابید باید ابتدا به مغز او راه بیابید.مشکل بیشتر مردها اینست که خیلی سخت برای گفتن افکار و احساساتشان لب به سخن باز می کنند.

در این اثر با رویکردی روان‌شناختی به زنان آموزش داده شده است که چگونه شوهران خویش و به طور کلی مردان را به شنیدن حرف‌های خویش متقاعد کرده و آنان را به پذیرش خواسته‌های خویش وادار نمایند.

وقتی زن ابراز می دارد که می خواهد صحبت کند و از سوی مرد این عمل پذیرفته نمی شود تنها به دلیل وجود ترس و اضطرابی است که مردان در خود تجربه کرده اند.اما باید دانست که در زندگی زناشویی مهارت هایی لازم است تا شما را به یک زندگی خوب و شاد نزدیک گرداند.

"چگونه مردان را به گوش دادن وادار کنیم ؟ " به چگونگی ایجاد « ارتباط کلامی »موفق میان همسران پرداخته است .در این اثر با رویکردی روان‌شناختی به زنان آموزش داده شده است که چگونه شوهران خویش و به طور کلی مردان را به شنیدن حرف‌های خویش متقاعد کرده و آنان را به پذیرش خواسته‌های خویش وادار نمایند. در همین راستا نگارنده به زنان توصیه می‌کند که قوانین سخن گفتن و شنیدن را بیاموزند و از مجادله کردن با مردان بپرهیزند ، بیاموزند که چه وقت سر صحبت با مردان را باز کنند که باعث ناراحتی آنان نشوند، وظایف آنان را به آنها گوشزد کرده و مهارت‌های نوین زندگی را به خوبی اجرا کنند. وی همچنین به زنان آموزش داده است که چگونه با مردان صحبت کرده و قلب آنها را به دست آورند، هنگامی که مرد ناراحت است چه عکس‌العملی در قبال او داشته باشند و به صورت هدفمند و تأثیرگذار با مردان برخورد کنند .

مشخصات کتاب
نویسنده:جان گری
مترجم:ندا الهی
ناشر:چاف ،ملینا


منابع : کتاب چگونه مردان را به گوش دادن وادار کنیم