تبیان، دستیار زندگی
مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام حذفی درحالی برگزار می شود که در صورت پیروزی های سرخ آبی های پایتخت، این دو تیم بازهم با یکدیگر روبه رو خواهند شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سرخابی ها چشم انتظار یکدیگر در حذفی


مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام حذفی درحالی برگزار می شود که در صورت پیروزی‌های سرخ‌آبی های پایتخت، این دو تیم بازهم با یکدیگر روبه رو خواهند شد.

مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام حذفی فوتبال ایران با برگزاری 4 دیدار در روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

لیگ برتر ، فوتبال

* ذوب آهن – استقلال

هرچقدر ذوب آهن این روزها آماده است، استقلال در حاشیه به سر می‌برد. شاگردان یحیی گل محمدی در چهار بازی قبلی شان هیچ گاه بازنده نبوده اند و آمار سه پیروزی و یک تساوی آنها نشان دهنده رسیدن آنها به بلوغ تاکتیکی است. در آن سوی میدان استقلالی قرار دارد که در وضعیت نه چندان جالبی قرار دارد و شاگردان قلعه نویی در آستانه ورود به بحران هستند. آنها به یکی از ضعیف‌ترین پرسپولیس های تاریخ باختند و در لیگ هم مدت زیادی است که پیروز نشده‌اند، در این میان حذف در جام حذفی هم اگر به موارد قبلی اضافه شود، باید منتظر رخ دادن اتفاقات دیگری در این باشگاه بود.

استقلال در این دیدار قطعا هرچه که دارد را رو می کند تا ذوب آهن را حذف کند. آنها در این دیدار کرار را هم در اختیار دارند که می تواند به روند تهاجمی استقلال کمک بیشتری کند، هرچند که محمد قاضی در این بازی هم به دلیل مصدومیت نمی تواند به استقلال کمک کند. آنچه که کار استقلال را در این دیدار دشوار می کند، شکست ناپذیری گل محمدی برابر قلعه نویی و استقلال است. مسئله ای که در این فصل هم برای استقلال مشکل ساز شد و آبی‌پوشان در چارچوب رقابت های لیگ برتر براحتی به این تیم باختند و وارد روند نزولی خود شدند.

استقلال برای رسیدن به این مرحله ابتدا فولاد نوین اهواز را یک برصفر شکست داد و سپس پارسه را چهاربر دو مغلوب کرد. ذوب آهن نیز ابتدا پیام چغادک بوشهر را سه بر صفر برد و سپس استقلال خوزستان را سه بر دو شکست داد. پیروز این دیدار با برنده دیدار گل گهر سیرجان و پرسپولیس بازی می کند.

* گل گهر سیرجان – پرسپولیس

پرسپولیس با هدایت درخشان بعد از پیروزی در داربی، روحیه بسیار خوبی دارد و آنها حالا در آرمانی‌ترین شرایطشان در طول فصل به سر می‌برند. هرچند که این مسئله می‌تواند موجب غرور آنها شود و آنها را برابر گل گهر دچار مشکل کند. گل گهر در جام حذفی نشان داده تیمی است که تیم های بزرگ را خوب حذف می کند و ظاهرا‌ً آنها اراده دارند تا پرسپولیس را هم به سرنوشت دو تیم قبلی دچار کنند.

بی شک بزرگترین مشکل پرسپولیس در بازی با گل گهر، غرور ناشی از پیروزی در داربی است. دقیقا همان چیزی که باعث شد استقلال داربی برده را از پرسپولیس ببازد

بی شک بزرگترین مشکل پرسپولیس در بازی با گل گهر، غرور ناشی از پیروزی در داربی است. دقیقا همان چیزی که باعث شد استقلال داربی برده را از پرسپولیس ببازد.

گل گهر برای رسیدن به این مرحله ابتدا سپاهان را با حساب یک بر صفر شکست داد و سپس نفت مسجد سلیمان را در ضربات پنالتی حذف کرد. در سوی مقابل هم پرسپولیس ابتدا کارگر بنه گز بوشهر را سه بر صفر برد و در ادامه آنها در ضربات پنالتی راه آهن را شکست دادند.

پیروز این دیدار با برنده دیدار ذوب آهن و استقلال بازی می کند.

* نفت تهران – صنعت ساری

شاگردان علیرضا منصوریان این روزها از بهترین تیم‌های فوتبال ایران هستند. آنها حریفان بزرگشان را یکی پس از دیگری شکست می دهند و در آستانه رسیدن به صدرجدول رقابت های لیگ برتر قرار دارند. نفت تهران بر روی کاغذ خیلی کار دشواری برابر صنعت ساری ندارد اما نباید فراموش کرد که صنعت ساری دو تیم لیگ برتری را حذف کرده است. بی شک صنعتی ساری به دلیل دو پیروزی قبلی اش با اعتماد به نفس و انگیزه فراوانی پا در میدان می گذارد و نباید آنها را به هیچ وجه بازنده از قبل دانست.

نفت تهران برای رسیدن به این مرحله ابتدا استقلال اهواز را یک بر صفر شکست داد و در مرحله بعدی شهرداری اردبیل را با نتیجه مشابه حذف کرد. در آن سوی میدان ملوان اولین تیمی بود که صنعت ساری موفق به حذف آن شد. ملوانی ها در ضربات پنالتی بازی را به این تیم واگذار کردند و در مرحله بعدی پیکان با نتیجه دور از انتظار دو بر صفر توسط صنعت ساری از دور رقابت ها حذف شد.

پیروزی این میدان برابر برنده دیدار تراکتورسازی و پدیده می‌رود.

* تراکتورسازی – پدیده

مصاف تراکتورسازی و پدیده درحالی برگزار می شود که تیم تبریزی سال گذشته قهرمان جام حذفی شده و انتظار می‌رود که آنها با توجه به میزبانی در این دیدار، براحتی راهی مرحله بعدی شوند هرچند که نباید فراموش کرد که پدیده در لیگ برتر موفق شده تا تراکتورسازی را شکست دهد و تکرار این مسئله در جام حذفی خیلی دور از انتظار نیست.

به گزارش ایسنا، بی شک رفتن به مرحله بعدی جام حذفی برای پدیده‌ای ها انگیزه بیشتری دارد تا تراکتورسازی. خطیبی بیشتر تمرکزش روی لیگ برتر است تا در آنجا قهرمان شود و شاید در این دیدار کمی تیمش را دستخوش تغییر کند و این مسئله فرصت خوبی برای مرزبان خواهد بود تا تیمش را به مرحله بعدی بفرستد.

تراکتورسازی برای رسیدن به این مرحله ابتدا کارون اهواز را با چهار گل حذف کرد و سپس سایپا را در ضربات پنالتی از گردونه رقابت‌ها کنار گذاشت. پدیده هم ابتدا دو بر یک خونه به خونه بابل را حذف کرد و سپس گسترش فولاد را دو بر یک شکست داد.

پیروز این دیدار به مصاف برنده بازی نفت تهران و صنعت ساری می‌رود.

برنامه مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی:

شش آذر

تراکتورسازی – پدیده، ساعت 14

گل گهرسیرجان – پرسپولیس، ساعت 14

نفت تهران – صنعت ساری، ساعت 14:30

ذوب آهن – استقلال 17:30

بخش ورزشی تبیان


منبع : ایسنا