تبیان، دستیار زندگی
منچستر سیتی با پیروزی دراماتیک برابر بایرن مونیخ امیدهایش را برای ماندن در لیگ قهرمانان زنده کرد. چلسی با برد پرگل برابر شالکه به عنوان تیم نخست صعود کرد و مسی با هت تریک برابر آپوئل برترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صعود بارسلونا و چلسی در لیگ قهرمانان


منچستر‌سیتی با پیروزی دراماتیک برابر بایرن‌مونیخ امیدهایش را برای ماندن در لیگ قهرمانان زنده کرد. چلسی با برد پرگل برابر شالکه به عنوان تیم نخست صعود کرد و مسی با هت تریک برابر آپوئل برترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان شد.

بارسلونا و چلسی

مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری 8 دیدار ادامه یافت که در یکی از حساس ترین بازی منچستر‌سیتی در گروه E در خانه پذیرای تیم بایرن‌مونیخ بود که این دیدار با برتری 3 بر 2 میزبان به پایان رسید. این در حالی بود که سیتی تا دقایق پایانی از حریف خود عقب بود. سیتی برای صعود به مرحله بعد باید حتما در این دیدار پیروز می‌شد. این تیم در دقیقه 21 به گل رسید. خطای مهدی بن‌عطیه و اخراج این بازیکن باعث شد تا سرخیو آگوئرو گل اول بازی را به ثمر برساند.

پس از این گل و 10 نفره شدن بایرن باز هم توپ و میدان در اختیار این تیم آلمانی بود تا این که ژابی آلونسو توانست به زیبایی گل تساوی را به ثمر برساند. این پایان کار نبود و در همان نیمه نخست روبرت لواندوفسکی توانست گل دوم تیمش را نیز به ثمر برساند تا بایرن به عنوان تیم برنده به رختکن برود. در نیمه دوم سیتی تلاش زیادی کرد تا بتواند دروازه بایرن را باز کند تا اینکه در دقیقه 85 باز هم آگوئرو برای این تیم گلزنی کرد.

این پایان کار نبود و این بازیکن آرژانتینی در دقیقه 90 گل سوم و برتری تیمش را به ثمر رساند تا ورزشگاه اتحاد به وجد بیاید. البته این در حالی بود که بایرن‌مونیخ در این دیدار با ترکیبی از بازیکنان اصلی و ذخیره خود پای به مسابقه گذاشته بود. البته سیتی، زسکا و رم هر سه در حال حاضر 5 امتیازی هستند و برای صعود باید در بازی آخر خود نتیجه بگیرند.

در دیگر دیدار این گروه که به دلیل سرمای مسکو چند ساعت زودتر برگزار شد زسکا و رم به مصاف هم رفتند که این دیدار در حالی که تا ثانیه های پایانی با برتری رم در جریان بود با تساوی یک بر یک به پایان رسید. فرانچسکو توتی باتجربه روی یک ضربه ایستگاهی به خوبی دروازه زسکا را در نیمه نخست باز کرد ولی واسیلی برزوتسکی توانست در ثانیه پایانی بازی را به تساوی بکشاند تا تکلیف تیم صعود کننده این گروه در بازی آخر مشخص شود.

در گروه F بارسلونا در خانه آپوئل قبرس به میدان رفت و موفق شد با 4 گل به برتری برسد. لوئیس سوآرس اروگوئه ای در نیمه نخست موفق شد اولین گل رسمی خود را با پیراهن بارسلونا به ثمر برساند. در ادامه لیونل مسی در دقیقه 38 گلزنی کرد تا برترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شود. این بازیکن در دقیقه 58 یک بار دیگر گلزنی کرد تا نشان دهد بار دیگر به اوج برگشته است.

بارسا در اواخر مسابقه در حالی که رافینیا بازیکن خود را به دلیل دریافت کارت قرمز از دست داده بود موفق شد باز هم توسط مسی گلزنی کند تا این بازیکن در دومین بازی پیاپی خود هت تریک کرده باشد. البته بارسا با این برد همچنان در رده دوم قرار دارد و برای سرگروه شدن باید پاری‌سن ژرمن را در بازی آخر شکست دهد.

زسکا و رم به مصاف هم رفتند که این دیدار در حالی که تا ثانیه های پایانی با برتری رم در جریان بود با تساوی یک بر یک به پایان رسید. فرانچسکو توتی باتجربه روی یک ضربه ایستگاهی به خوبی دروازه زسکا را در نیمه نخست باز کرد ولی واسیلی برزوتسکی توانست در ثانیه پایانی بازی را به تساوی بکشاند تا تکلیف تیم صعود کننده این گروه در بازی آخر مشخص شود

در دیگر دیدار این گروه پاری سن ژرمن در خانه با نتیجه 3 بر یک آژاکس را شکست داد و ادینسون کاوانی 2 بار و زلاتان ابراهیموویچ برای تیم پاریسی در این دیدار گلزنی کردند.

در گروه G شالکه در خانه پذیرای چلسی بود که این دیدار با برتری 5 بر صفر چلسی به پایان رسید. جان تری در دقیقه 2 توانست کرنر فابرگاس را با ضربه سر به گل اول بازی تبدیل کند. این زودترین گل چلسی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بود. در ادامه همکاری هازارد و ویلیان باعث شد تا این بازیکن برزیلی گل دوم تیمش را به ثمر برساند. این پایان کار نبود و در همان نیمه نخست مدافع شالکه به اشتباه دروازه خود را در شلوغی محوطه جریمه باز کرد تا نیمه نخست با برتری 3 بر صفر چلسی به پایان برسد. آبی‌های لندن که در این دیدار با لباس های دوم خود به میدان آمده بودند در نیمه دوم باز هم گلزنی کردند. دیدیه دروگبا و رامیرس گلزنان دیگر چلسی بودند تا این دیدار با برتری 5 بر صفر چلسی به پایان برسد.

در دیگر دیدار این گروه اسپورتینگ در حالی در خانه با نتیجه 3 بر یک ماریبور را شکست داد که قطع نورافکن‌های ورزشگاه باعث وقفه در این دیدار شد.

در این گروه چلسی صعودش را به عنوان تیم نخست گروه به مرحله بعد قطعی کرد و اسپورتینگ و شالکه باید در روز پایانی برای صعود به عنوان تیم دوم با حریفانشان رقابت کنند.

در گروه H تیم از پیش صعود کرده پورتو موفق شد باته بوریسف را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد تا همچنان در صدر جدول گروه قرار داشته باشد. برای این تیم پرتغالی در این دیدار هکتور هررا، جکسون مارتینس و کریستین تیو بازیکن سابق بارسلونا گلزنی کردند. به این ترتیب باته بوریسف همانطور که از قبل پیش‌بینی شد از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد.

در دیگر دیدار این گروه شاختار در اوکراین برابر بیلبائو قرار گرفت که این دیدار با پیروزی یک بر صفر تیم اسپانیایی به پایان رسید.

تابلوی نتایج

منچستر‌سیتی 3 - بایرن مونیخ 2

زسکا یک – رم یک

آپوئل صفر – بارسلونا 4

پاری سن ژرمن 3 – آژاکس یک

شالکه صفر – چلسی 5

اسپورتینگ 3 – ماریبور یک

شاختار صفر – بیلبائو یک

باته صفر – پورتو 3

سایر دیدار‌های لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب برگزار می‌شود.

بخش ورزشی تبیان


منبع : ایسنا