تبیان، دستیار زندگی
پسری که برای جلب توجه دختر مورد علاقه اش نقشه اسیدپاشی به روی خودش را طراحی و اجرا کرده بود، به همراه دو تن دیگر از همدستانش دستگیر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اسیدپاشی در تهران نو

پسری که برای جلب توجه دختر مورد علاقه‌اش نقشه اسیدپاشی به روی خودش را طراحی و اجرا کرده بود، به همراه دو تن دیگر از همدستانش دستگیر شد.

بخش اجتماعی تبیان
اسیدپاشی

سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: در ساعت 17 عصر دیروز یک مورد حادثه اسیدپاشی از طریق تماس‌های متعدد با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به پلیس اطلاع داده شد که به دنبال آن عوامل کلانتری 128 تهران نو در محل حادثه که خیابان 6.32 نیروی هوایی بود اعزام شدند.

وی با بیان اینکه پس از حضور ماموران در محل مشخص شد که موضوع اسیدپاشی صحت داشته است، گفت: شهروندان حاضر در محل جوانی 19 ساله به نام حسین را حین فرار با موتورسیکلت در محل دستگیر کرده بودند و در جریان تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد این فرد قصد اسیدپاشی به روی دختری جوان را داشته اما جوان دیگر به نام سعید خودش را حائل میان این دختر و اسید کرده و اسید به روی کمرش ریخته است.

محمدیان با اشاره به انتقال جوان دستگیر شده به مقر پلیس و اعزام پسر جوان به مراکز درمانی اظهار کرد: یکی دیگر از عاملان این حادثه نیز متواری شده بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه آسیبی به دختر جوان وارد نشده بود، خاطرنشان کرد: ماموران اقدام به بازجویی از جوان 19 ساله دستگیر شده کردند و در جریان تحقیقات مشخص شد سعید که در جریان این حادثه قربانی اسید شده است خود طراح اصلی سناریوی اسیدپاشی بوده و هدفش از این کار جلب توجه دختر جوان بوده است.

وی با بیان اینکه اقدامات ماموران برای دستگیری فرد سوم نیز ادامه داشت، گفت: دو متهم به اداره 16 پلیس آگاهی تهران بزرگ تحویل داده شدند و ساعت 5 صبح امروز نیز متهم سوم این حادثه که کامران نام داشت در حالی که متواری شده و به منزل خاله‌اش پناه برده بود دستگیر شد.

محمدیان با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده ادامه دارد، گفت: سعید 24 ساله با توجه به اینکه در جریان ماجرا بوده پیش از حادثه لباسی زخیم پوشیده و اسید نیز به روی کمرش ریخته است و از این رو آسیب دیدگی چندانی نداشته است.


منبع : ایسنا