تبیان، دستیار زندگی
کاروان ورزشی ایران با كسب 9نشان طلا، 14نقره و 8برنز و در مجموع باكسب 31 مدال موفق شد برای نخستین بار به عنوان چهارمی بازی های آسیایی ساحلی دست یابد تا شاهد یكی از موفق ترین كاروان های اعزامی به رقابت ها ی بین المللی باشیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ركورد تاریخی در بازی‌های ساحلی آسیا


کاروان ورزشی ایران با كسب 9نشان طلا، 14نقره و 8برنز و در مجموع باكسب 31 مدال موفق شد برای نخستین بار به عنوان چهارمی بازی‌های آسیایی ساحلی دست یابد تا شاهد یكی از موفق‌ترین كاروان‌های اعزامی به رقابت‌ها‌ی بین‌المللی باشیم.

فوتبال ساحلی

ایران با درخشش خود در مجموع 31مدال در این بازی‌ها كسب كرد و رشد 15 برابری مدال آوری نسبت به دوره گذشته این بازی‌ها داشت.این در حالی است كه كاروان ورزشی ایران بدون حضور بانوان در این بازی‌ها شركت داشت.

اما در روز پایانی این رقابت‌ها‌ تیم‌ملی كبدی كشورمان با شكست پاكستان نهمین طلای كاروان را گرفت و تیم‌ملی والیبال ساحلی با با باخت به اندونزی به نشان نقره قناعت كرد تا برای اولین بار كاروان ورزشی كشورمان با سه پله صعود نسبت به دوره گذشته به عنوان چهارمی این رقابت‌ها‌ دست یابد.در دورگذشته این بازی‌ها ایران با 2 طلا در رده هفتم جای گرفته بود.

ایران در نخستین دوره بازی‌های آسیایی ساحلی 2008 اندونزی كه با حضور 1665 ورزشكار برگزار گردید موفق به كسب مدالی نشد،در دومین دوره بازی‌های آسیایی ساحلی 2010 مسقط عمان 1131 ورزشكار آسیایی شركت داشتند كه ایران در مجموع دو برنز(فوتبال ساحلی و كبدی ساحلی) كسب كرده و در رده 21 رده‌بندی مدال‌ها قرار گرفت. در سومین دوره بازی‌های آسیایی ساحلی 2012 هایانگ چین كه 1336ورزشكار آسیایی حضور داشتند كاروان ورزشی كشورمان با دو طلای(كبدی ساحلی و فوتبال ساحلی) در رده هفتم جدول رده‌بندی مدال‌ها قرار گرفت.

پرورش اندام، موی‌تای، اسكواش، كوراش، جوجیتسو، سامبو، دوگانه و سه‌گانه، كشتی، والیبال، كبدی، فوتوالی، دوومیدانی، سپك‌تاكرا، اسكیت، فوتبال، واترپلو و سنگ‌نوردی 17رشته حاضر كشورمان در این بازی‌ها بودند.

بخش ورزشی تبیان

منبع : گل