تبیان، دستیار زندگی
با استفاده از سبزی های مختلف، شما می توانید سالم ترین بدن را داشته باشید و عمر طولانی کنید. اگر می خواهید با بهترین سبزی ها آشنا شوید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

6 سبزی با خواص باورنکردنی


با استفاده از سبزی‌های مختلف، شما می‌توانید سالم‌ترین بدن را داشته باشید و عمر طولانی کنید. اگر می‌خواهید با بهترین سبزی‌ها آشنا شوید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.


سبزی یکی از موادی است که همیشه کنار غذای خانواده‌های ایرانی وجود دارد. ایرانیان همچنین غذاهای مختلفی را می‌پزند که در آن‌ها، سبزی‌های مختلف استفاده می‌شود. سبزی‌ها همگی خواص مختلفی دارند که برای افزایش قوای جسمانی بسیار مفید است. با استفاده از سبزی‌های مختلف، شما می‌توانید سالم‌ترین بدن را داشته باشید و عمر طولانی کنید. اگر می‌خواهید با بهترین سبزی‌ها آشنا شوید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

شوید

شوید

در فرهنگ باستانی یونان و روم، شوید به علت خاصیت دارویی، ارزش زیادی داشت. یونانیان از شوید برای کاهش اسپاسم‌های عضلانی کمر استفاده می‌کردند. همچنین تخم شوید برای برطرف کردن ناراحتی معده، بی‌خوابی و رفع نفخ معده استفاده می‌شد.

نعناع

نعناع

خاصیت بوی خوش نعناع کفایت می‌کند تا به این سبزی، مدال قهرمانی بدهیم، اما خوبی‌هایش بیشتر از این حرف‌هاست. نعناع یک داروی سرماخوردگی، بیماری‌های معده و تنظیم فشار خون هم هست. علاوه بر این، فواید بسیار دیگری هم دارد.

جعفری

جعفری

جعفری متخصص خوشمزه کردن مواد ماکارونی و سوپ جو است؛ علاوه بر این، تخم جعفری، ریشه، ساقه و برگ آن هم پر از خاصیت است. می‌توانید از تمیز کردن رگ‌ها تا دفع سنگ کلیه و روشن کردن پوست روی آن حساب باز کنید. یکی از مزیت‌های جعفری، از بین بردن بوی سیر و پیاز از دهان است.

تربچه

تربچه

اگر بشر تربچه را کشف نکرده بود، دنیا چیزی کم داشت! تربچه می‌تواند سبد سبزی را به یک تابلوی نقاشی و آنقدر مفید است که می‌تواند بدن را به یک دستگاه سالم تبدیل کند.

شنبلیله

شنبلیله

پختن خورش قورمه‌سبزی خوب، اگر یک راز داشته باشد، آن عطر شنبلیله در ترکیب سبزی‌های این غذاست. عطر اصلی این خورش محبوب از این سبزی متصاعد می‌شود. بعضی این سبزی را در کوکو سیب‌زمینی هم می‌ریزند، اما به جز چند غذا، می‌توان به عنوان دارویی موثر هم سراغ این سبزی رفت.

ریحان

ریحان

گیاه خوشبو و لطیف ریحان، یک آرام‌بخش قوی برای اعصاب و مسکن شدیدترین دردهاست. خصوصاً اگر این دردها منشأ عصبی داشته باشند، خوردن سبزی تازه، نوشیدن دم‌نوش و حتی بو کردن اسانس ریحان، مثل آب سردی آتش درد را خاموش می‌کند. این سبزی پر خاصیت از لحظه‌ای که وارد دهن می‌شود تا وقتی دفع می‌شود، کل سیستم گوارش را پاک‌سازی و تقویت می‌کند.

باشگاه خبرنگاران


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: ha_sh_2000

برگرفته از گروه: خواص خوراکی‌ها

مطالب مرتبط:

گیاهان شفابخش

خواص اعجاب انگیز سبزی‌ها

جعفری،‌ خوشبو کننده نفس

خواص درمانی کرفس از نگاه امام رضا (ع)

کاهو برای افراد عصبی مفید است

سبزیجات را چطور نگه داریم؟

اندر احوالات سبزی پاک کردن!

شیوه‌های خشک کردن سبزی

چگونه سبزیجات را ضدعفونی كنیم؟