تبیان، دستیار زندگی
کتاب متون انگلیسی برای دانشجویان ارتباطات، روزنامه نگاری و روابط عمومی تالیف دکتر نازنین ملکیان از سوی انتشارات بادبادک پاییز 93 به بازار کتاب عرضه شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتشار کتاب "متون انگلیسی" برای دانشجویان ارتباطات، روزنامه نگاری و روابط عمومی

کتاب متون انگیلیسی

کتاب متون انگلیسی برای دانشجویان ارتباطات، روزنامه نگاری و روابط عمومی تالیف دکتر نازنین ملکیان از سوی انتشارات بادبادک پاییز 93 به بازار کتاب عرضه شد.

به گزارش شارا، مطالب این کتاب با توجه به نیاز دانشجویان جهت مطالعه متون تخصصی به زبان انگلیسی در سه فصل ارایه شده است. فصل اول کتاب درباره مفاهیم ارتباطات انسانی است، فصل دوم به بحث روزنامه نگاری اختصاص یافته و فصل سوم کتاب نیز به مباحثی درباره روابط عمومی می پردازد. هر فصل شامل 6 درس می باشد که از معتبرترین و جدیدترین کتاب های تخصصی انگلیسی و منابع به روز جمع آوری، انتخاب و تدوین شده است.

بنا بر این گزارش، برای فهم بهتر هر درس، در ابتدا و قبل از خواندن متن، نویسنده با طرح سوالات قابل بحث در کلاس، ذهن دانشجویان را آماده دریافت مطالب طرح شده می کند. مولف کتاب در پایان هر درس، بخشی را به لغات و اصطلاحات تخصصی مرتبط با متن درس اختصاص داده است. از آنجاییکه نظر نویسنده کتاب، که خود تحت آموزش اساتید صاحب نام زبان انگلیسی در دانشکده زبان علامه طباطبایی بوده، این است که دانشجو باید برای فهم بهتر و درگیر شدن با متن و بهره وری بیشتر، شخصا معانی لغات و اصطلاحات را استخراج نماید، لذا این وظیفه به عهده دانشجو گذاشته شده است.

همچنین در پایان هر درس سوالاتی مرتبط با متن طرح شده که می تواند برای درک بهتر مطلب مفید باشد. در پایان هر فصل، واژه نامه تخصصی گردآوری شده که شامل لغات و اصطلاحات مهم و پرکاربرد در سه حوزه ارتباطات، روزنامه نگاری و روابط عمومی می باشد. واژه نامه تخصصی هر فصل می تواند به دانشجویان کمک کند تا علاوه بر لغات و اصطلاحات تخصصی مطرح شده در هر درس با واژه های جدید و پرکاربرد مربوط به هر بخش نیز آشنا گردند.

این کتاب با در نظر گرفتن سه حوزه تخصصی و مرتبط با هم، برای دانشجویان رشته های علوم ارتباطات، روزنامه نگاری و روابط عمومی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، بسیار کاربردی و سودمند است. همچنین با توجه به بهره گیری کتاب از جدیدترین مطالب، می تواند منبع مفیدی برای اساتید و مدرسان این رشته ها نیز باشد.

تنظیم: هومن بهلولی