تبیان، دستیار زندگی
عضو هیأت علمی گروه نانو فناوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی از تولید نوشیدنی بر مبنای حدیث رضوی در این مؤسسه خبر داد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تولید نوشیدنی بر مبنای حدیث رضوی


عضو هیأت علمی گروه نانو فناوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی از تولید نوشیدنی بر مبنای حدیث رضوی در این موسسه خبر داد.

نوشیدنی

دکتر علی رافع گفت: این نوشیدنی معجونی از گیاهان دارویی بوده و از فواید غذایی دارویی بسیاری برخوردار است؛ این نوشیدنی که از گیاهان دارویی مانند دارچین، زنجبیل، میخک، سنبل الطیب و مواد دیگری از این قبیل تولید شده به دلیل داشتن مقادیر زیاد کربوهیدرات‌های طبیعی (نظیر گلوکز و فروکتوز)، ویتامین ها و ترکیبات مفید آثار سلامت بخشی زیادی برای بدن دارد.

وی افزود: همچنین در تولید این نوشیدنی به جای استفاده از شکر و یا شیرین‌ کننده های مصنوعی از عسل استفاده شده که در نتیجه محصول نهایی ارزش تغذیه ای بیشتری در مقایسه با نوشیدنی های متداول صنعتی دارد.

رافع با یادآوری اثرات سلامت بخش این نوشیدنی که بر مبنای حدیث وارده از امام رضا (ع) تولید شده، افزود: با توجه به نیاز جامعه امروز تغییرات جزئی در فرمولاسیون آن داده شده که می تواند برای بیماری‌هایی از قبیل عوارض مفصلی، اختلالات عصبی - مغزی، ناراحتی های گوارشی و کبدی و اختلالات حافظه بسیار مفید باشد؛ علاوه بر این نوشیدن آن بعد از غذا به هضم کمک کرده و به لحاظ دارا بودن اجزای موثره زعفران، سبب ایجاد احساس نشاط و شادابی در مصرف کننده نیز می شود.

استادیار پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: مصرف این نوشیدنی بعد از غذا می تواند جایگزین مناسبی برای نوشابه های گازدار بوده و از ضررهای بسیار زیادی که مصرف این قبیل فرآورده ها به همراه دارد پیشگیری کند.

مصرف این نوشیدنی بعد از غذا می تواند جایگزین مناسبی برای نوشابه های

گازدار بوده و از ضررهای بسیار زیادی که مصرف این قبیل فرآورده ها به همراه

دارد پیشگیری کند

رافع با اشاره به تولید نمونه آزمایشگاهی این نوشیدنی، افزود: با توجه به غلظت بالای نمونه تولید شده، مصرف کننده باید آن را به نسبت 1 به 3 با آب رقیق کند.

رافع با اشاره به اثرات سلامت‌بخش این نوشیدنی که بر مبنای حدیث وارده از امام رضا‌(ع) تولید شده، متذکر شد: مجموعه از تولید طرح‌های مشابه‌ای که در طب ایرانی و اسلامی و رساله ذهبیه امام رضا(ع) آمده شده باشد نیز استقبال می‌کند.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: ایکنا

مطالب مرتبط:

20 توصیه ناب تغذیه ای از امام رضا (ع)

توصیه های امام رضا (ع) برای داشتن پوست و مویی زیبا

خواص حبوبات در بیان امام رضا (ع)

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.