تبیان، دستیار زندگی
یادتان باشد درست مصرف کردن آب باید از زمان کودکی آموزش داده شود. به کودکانتان بیاموزید تا در مصرف آب صرفه جویی کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صرفه جویی در آب، نجات زندگی


یادتان باشد درست مصرف کردن آب باید از زمان کودکی آموزش داده شود. به کودکانتان بیاموزید تا در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.


** در هنگام مسواک زدن، شیر آب را ببندید. شاید بعضی‌ها مسواک زدن را کار سریعی بدانند، ولی در همین مدت کوتاه، آب زیادی به هدر می‌رود.

صرفه جویی در مصرف آب
**
در خارج از خانه، بطری آب خود را به همراه داشته باشید. شاید عده‌ای ترجیح دهند که یک بطری آب بخرند، ولی برای تولید هر بطری، معادل 7 لیتر آب مصرف می‌شود. به همین دلیل استفاده از بطری آب شخصی‌تان به ذخیره آب کمک می‌کند.
مصرف آب

** از یک دوش حمام با فشار کم استفاده کنید. این دوش‌ها در مدت زمان یکسان نسبت به دوش معمولی، میزان آب مصرفی را به نصف می‌رساند و در نتیجه، انرژی مصرفی برای گرم کردن آب را نیز کاهش می‌دهد و انرژی ذخیره می‌شود.

صرفه جویی در مصرف آب

** برای شست‌وشوی ماشینتان بهتر است از مراکز خدماتی شست‌وشوی خودرو (کارواش) استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید خودتان نسبت به شستن ماشین اقدام نمایید، بهتر است فقط از چند سطل برای آب‌کشی استفاده کرده و از باز گذاشتن شیر آب، جداً خودداری نمایید.

صرفه جویی در مصرف آب

** از فشار کم آب در هنگام شستن ظروف استفاده نمایید. بر خلاف باور اکثر مردم، لازم نیست که از فشار آب قوی یا پر کردن ظرف‌ها با آب قبل از شست و شو استفاده کنید. فشار کم آب نیز به خوبی ظرف‌ها را تمیز می‌کند و همچنین مصرف آب را تا %55 کاهش می‌دهد.

صرفه جویی در مصرف آب

** چکه کردن آب از واشر و یا لوله‌های پوسیده شده، روزانه 20 گالن آب را هدر می‌دهد. نشت‌های بیشتر، روزانه چیزی بالغ بر صدها گالن آب را هدر خواهد داد.

صرفه جویی در مصرف آب

** آب‌هایی که برای جوشاندن قوطی‌های کنسرو، پاستا و تخم مرغ و ... استفاده می‌شود را دور نیندازید، این آب بهترین راه برای سیراب کردن باغچه است.

صرفه جویی در مصرف آب

** یادتان باشد درست مصرف کردن آب باید از زمان کودکی آموزش داده شود. به کودکانتان بیاموزید تا در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

صرفه جویی در مصرف آب


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: taghvimi

برگرفته از گروه: اخبار علمی فرهنگی

مطالب مرتبط:

ویژه‌نامه زلزله خاموش!

بحران کم‌آبی را جدی بگیریم

66 راه صرفه‌جویی در مصرف آب