تبیان، دستیار زندگی
سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری قبل از دربی ۷۹ آخرین اظهارات خود را بیان کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قلعه‌نویی: استقلالی‌ بودن ما، نقطه قوت ماست


سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری قبل از دربی 79 آخرین اظهارات خود را بیان کرد.


داربی، قلعه نویی و پرسپولیس

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل از دربی 79 که ساعت 13:35 آغاز شد گفت: در گذشت غلامحسین مظلومی پهلوان با اخلاق و اسطوره بی ادعای فوتبال ایران و استقلال را به همه دوستداران او تسلیت می‌گویم.مظلومانه فوت کرد او انسان شریفی بود خدا روحش را شاد کند.قبل از اینکه در مورد بازی صحبت کنم باید از سردار احمدی مقدم تشکر کنم که نشان داد اخلاق پهلوانی هنوز زنده است. فرمانده محترم ناحا کاری کرد که خیلی‌ها انجام نداند کار خوب را باید بگوییم تا مسئولان کشور فقط در ورزشگاه شیرودی به یاد ورزشکاران نیفتند. قهرمان 2 بار می‌میرد یکبار بعد از اتمام ورزش و یکبار هم به مرگ طبیعی.شما ببینید برنامه ورزش و مردم که مجری آن موسپید هست بیشتر به متن می‌پردازد نه حاشیه.

وی افزود: جا دارد از خانواده مظلومی و فرزندان آن مرحوم که مثل پروانه کنار او بودند تشکر کنم. به مدیر محترم صدا و سیما توصیه دارم. خوشحالم که دوربین‌ها به کنفرانس آمدند. می‌دانید بداخلاقی فوتبال به خاطر یک برنامه است آن مجری کم بود که یک نفر دیگر هم اضافه شدند. امیدوارم سرافراز با این کار مقابله کند. دیدید که یک برنامه چطور 2 اسطوره فوتبال را اخیرا مقابل هم قرار داد امیدوارم مدیر جدید فکری برای این مسئله کند تا کرامات فوتبال حفظ شود تشکر می‌کنم از مهندس سبک دست که اسپانسر استقلال است. از شهدای ورزش کشور شهید مجد و شهید فرهادیان هم یاد کنیم.

وی افزود: 2 تیم از بزرگان فوتبال ایران هستند فوتبالدوستان ایرانی طرفدار این دو تیم هستند امیدوارم بازی یک برنده که آن‌هم ما باشیم داشته باشد تا دیگر شائبه‌ای نباشد. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد تیم ما به شرایط خوبی رسیده و مقابل تراکتورسازی با اینکه حق ما برد بود با بد شانسی مساوی کردیم جای امید است که بازیکنان ملی ما به شرایط خوبی می‌رسند در بازی با کره جنوبی آندرانیک تیموریان شرایط خوبی داشت و وضعیت امیدابراهیمی و خسرو حیدری هم بهتر شده است. قبل از بازی هم از کارلوس کی‌روش تشکر می‌کنم 6 بازیکنی که به تیم بازگشتند شرایط خوبی دارند. پرسپولیس نقاط ضعفی دارد که فقط 2 جلسه تمرین کردیم 6 بازیکن تیم ملی بودند مگویان و کرار هم خارج بودند چند بازیکن هم مصدوم شدند. مهدی کریمیان هم که به بازی فردا نمی‌رسد تا فقط با 6 بازیکن کار تاکتیکی کنیم. تعدادی از بازیکنان ما که بازی دوستانه شرکت داشتند جزو جوان ها بودند.

سرمربی استقلال در ادامه تصریح کرد:باید تیم باشیم و نقطه خاصی مهم نیست اگر کل تیم خوب باشند نقطه قوت می‌شود. در بازی با تراکتورسازی روی اشتباه فردی گل خوردیم اما روی برنامه تیمی قوی بودیم. هواداران نقطه قوت ما هستند امیدوارم در استقلالی بودن طوری بازی کنیم که این نقطه قوت ما باشد. در فصل جدید از لحاظ مصدومیت شرایط خوبی نداشتیم نفراتی که در تیم بودند خوب کار کردند.

سرمربی استقلال در ادامه تصریح کرد:باید تیم باشیم و نقطه خاصی مهم نیست اگر کل تیم خوب باشند نقطه قوت می‌شود. در بازی با تراکتورسازی روی اشتباه فردی گل خوردیم اما روی برنامه تیمی قوی بودیم. هواداران نقطه قوت ما هستند امیدوارم در استقلالی بودن طوری بازی کنیم که این نقطه قوت ما باشد. در فصل جدید از لحاظ مصدومیت شرایط خوبی نداشتیم نفراتی که در تیم بودند خوب کار کردند

سرمربی استقلال در مورد وضعیت پرسپولیس گفت: اجازه بدهید در مورد حریف حرف نزنم یکی از نقاط قوت آنها محمد نوری است که شرایط خیلی خوبی دارد و به تیم ملی هم رسید. اگر ارتباط او را قطع کنیم شرایط تیم خوب می‌شود. اجازه بدهید در مورد نقاط ضعف حریف حرف نزنیم.

قلعه نویی تصریح کرد: عده ای از آقایان قدرت داشتند و می‌خواستند فوتبال را از خانه ها خارج کنند. میکرفون دارند و قلم و دیدید چطور دو اسطوره یک تیم را به جان هم انداختند. این میکروفون ها دو نفر شدند دیدید که فوتبال را چطور کردند. بازی ایران و کره جنوبی یکی از کم تماشاگر ترین بازی‌های ملی بود. این افراد به هدف خود رسیدند اما چهره خود را به شکلی دیگری نشان می‌دهند از هواداران می‌خواهم به ورزشگاه بیایند.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود در دربی به دنبال حفظ رکورد خود است و دفاع می کنید خاطرنشان کرد: از همه مربیانی که تیمشان قهرمان می شود بپرسید مثلا از مورینیو که قهرمان شده آیا سوال می کنند دفاع اتوبوسی گذاشتی؟ این چه سوالی است که می‌پرسید. این سوال کسانی است که ذهنیت پرسپولیسی دارند. هر مربی تاکتیک خاص خود را دارد. الان ما از لحاظ حمله تیم دوم جدول هستیم بروید این سوال را از تیم‌های بپرسید که گل خورده کم دارند منظور شما از این سوال چیست اگر جدول را نگاه می‌کردید این سوال را نمی‌پرسیدید.

سرمربی استقلال در مورد اینکه دربی نیاز به بازیکن با تجربه دارد، اظهار داشت: ما با این تیم بازی می‌کنیم و بر اساس داشته‌های خود بازیکن جذب کردیم. در بازی‌های بزرگ بازیکن بزرگ می‌توانند اثر بگذارند. تا دلتان بخواهد مصدوم داریم. قاضی و رمضانی مصدوم هستند و کرار و کریمیان را هم در این دیدار نداریم.

بخش ورزشی تبیان


منبع : فارس