تبیان، دستیار زندگی
- نام فوتبال ایران در بین کاندیدای بهترین های فوتبال آسیا دیده نمی شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران از لیست بهترین تیم آسیا حذف شد


نام فوتبال ایران در بین کاندیدای بهترین های فوتبال آسیا دیده نمی شود.

تیم ملی فوتبال

ایران از دیدگاه سایت‌های معتبر فوتبال دنیا، موفق‌ترین تیم آسیا در جام‌جهانی‌ بود. چه، در رده‌بندی قاره در صدر قرار گرفت. ایران هر چند نتایج خوبی در برزیل نگرفت و تنها یك امتیاز كسب كرد اما عملكرد خوبی در زمین داشت و تحسین‌ها را برانگیخت. خیلی از مسئولان فوتبال ایران و همین‌طور رسانه‌ها پیش‌بینی می‌كردند تیم كارلوس كروش در بین سه كاندیدای نهایی بهترین‌های آسیا قرار بگیرد اما به گفته علی كفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، این اتفاق رخ نداده است. او این خبر را تأیید می‌كند و می‌گوید: «بله، حقیقت دارد. كنفدراسیون فوتبال آسیا امسال سراغ كشورهای پایین‌تر رفته است. كشورهایی كه توانسته‌اند خوب پیشرفت كنند. یعنی حرف از ژاپن، استرالیا، ایران یا كره نیست. حرف از كشورهای دیگر است.»

او كه در سفر اخیر خود به كنفدراسیون متوجه این موضوع شد، ادامه می‌دهد: «خبری كه من گرفته‌ام تا این لحظه ایران بین كاندیداها نیست.»

او در پاسخ به این سوال كه آیا چنین موضوعی برای فوتبال ایران بد نیست؟ می‌گوید: «خیلی هم بد نیست. دیدگاه شیخ سلمان این است كه 4 كشور قدرتمند فوتبال آسیا باید پیشرفت بیشتری كنند. او توقعات زیادی از ما دارد و می‌گوید باید در جهان نتایج بهتری بگیرید. به همین خاطر ما در لیست نیستیم و فرصت به كشورهایی داده شده كه توانسته‌اند پیشرفت كنند. البته ما هم پیشرفت كرده‌ایم ولی اسم ایران در لیست نیست.»

بیشك برای رسانه‌های معتبر دنیا هم غیبت ایران در بین كاندیداهای بهترین‌های آسیا عجیب خواهد بود. كفاشیان در پایان می‌گوید: «ما امسال شانس زیادی در مراسم بهترین‌هایی آسیا نداریم. من خبر دقیق ندارم ولی به احتمال فراوان تنها در فوتسال جایزه می‌گیریم.»

بیشك برای رسانه‌های معتبر دنیا هم غیبت ایران در بین كاندیداهای بهترین‌های آسیا عجیب خواهد بود. كفاشیان در پایان می‌گوید: «ما امسال شانس زیادی در مراسم بهترین‌هایی آسیا نداریم. من خبر دقیق ندارم ولی به احتمال فراوان تنها در فوتسال جایزه می‌گیریم.»

کفاشیان در حالی این حرف ها را می زند که طبق اخبار رسیده نه تنها تیم ملی از لیست بهترین ها حذف شده است بلکه ایران در هیچ بخشی در فوتبال آسیا کاندیدایی ندارد و این می تواند بدترین خبر برای فوتبال ایران باشد.حتی در روزگاری که فوتبال ایران روزهای سیاهی را تجربه می کرد فدراسیون کفاشیان به عنوان بهترین فدراسیون سال آسیا انتخاب شد اما این بار و با وجود اینکه تیم ملی در جام جهانی حضور داشته و به عقیده خیلی ها در این بازی ها عملکرد خوبی هم داشته است نام هیچ رشته ای از ایران در بین کاندیدای بهترین های آسیا دیده نمی شود.

بخش ورزشی تبیان


منبع: خبرآنلاین