تبیان، دستیار زندگی
تمام دستگاه های اجرایی و دولت باید از همه ظرفیتش در بیان خدمات استفاده کنند روابط عمومی ها در فضای رسانه که فضای سرعت و ثانیه است، باید به دقت همه امور را رصد کنند، حضور داشته باشند، حرف بزنند و تبلیغ بکنند، تا تلاش های دولت به اندازه ای که انجام می گیرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رییس جمهوری:

روابط عمومی‌ها در فضای رسانه که فضای سرعت و ثانیه است، باید به دقت همه امور را رصد کنند

همایش هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید

تمام دستگاه‌های اجرایی و دولت باید از همه ظرفیتش در بیان خدمات استفاده کنند روابط عمومی‌ها در فضای رسانه که فضای سرعت و ثانیه است، باید به دقت همه امور را رصد کنند، حضور داشته باشند، حرف بزنند و تبلیغ بکنند، تا تلاش‌های دولت به اندازه‌ای که انجام می‌گیرد در جامعه منعکس شود.

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت برای پیشبرد امور کشور تمام تلاش خود را به کار گرفته و خواهد گرفت، گفت: این دولت شهامت لازم برای تصمیم‌گیری، پذیرش مسئولیت و انتخاب مسیرهای مختلف برای رسیدن به اهدافش را دارد.

به گزارش روابط عمومی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه و در همایش هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید در سالن اجلاس سران اظهار داشت: برای دستیابی به توافق جامع هسته ای ممکن است طرف مقابل ما برخلاف ادعاهایش در مقام عمل اراده و تصمیم جدی نداشته باشد، اما باید زیاده خواهی را کنار بگذارد و بداند که تعامل و رسیدن به نقطه توافق به نفع مردم، منطقه و جهان است.

رییس جمهوری گفت: سربازان خط مقدم مذاکرات، همه آموزش‌های لازم را دیده‌اند و دارای لیاقت و شهامت لازم هستند. رهبر معظم انقلاب، همواره از آنها پشتیبانی کرده و ملت ما نیز همواره پشتیبان آنها بوده اند.

رییس شورای عالی امنیت ملی با تشریح روند مذاکرات ، گفت: هدف دولت رسیدن به توافقی است که حقوق و منافع ملت و همچنین استقلال و عزت کشور را تضمین کند و در نهایت همه در پیشگاه خداوند ، تاریخ و مردم سربلند باشیم.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید در چارچوب قانون اساسی و مردم‌سالاری حرکت کنیم، گفت: وقتی می‌گوییم که به قانون اساسی پایبند هستیم، ما نمی‌توانیم کاری به مجلس و قوه قضائیه نداشته باشیم یا خدای ناکرده آنها بگویند که با دولت کاری ندارند.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه دولت در یکسال و چند ماه گذشته تلاش کرده که با قوای دیگر تعامل سازنده داشته باشد، گفت: هدف مهم ما، اداره کشور، نگهداری از نظام و انقلاب و خدمت به مردم است.

دکتر روحانی در عین حال افزود: نمی‌گویم ساکت باشیم و واقعیت‌ها را به مردم نگوییم ولی گاهی مواقع اگر مهر سکوت بر لب بزنیم، موجب جلوگیری از انحراف در مسیر و نیز نجات کشور می‌شود.

رییس جمهوری تصریح کرد: باید با هم کار کرده و در کنار یکدیگر تلاش کنیم تا قدرت‌هایمان هم‌افزا شود. نباید از اینکه رییس‌ جمهوری گزینه‌ای را برای وزارت به مجلس معرفی کرده و مجلس به او رأی نداده ناراحت و عصبانی شویم.

دکتر روحانی گفت: این نکته را بدانیم ما در چارچوب قانون اساسی حرکت می‌کنیم رییس‌ جمهور وظیفه دارد وزیر را معرفی کند و در عین حال از مجلس برای او درخواست رأی اعتمادکند، به هر حال اصل تعامل بر قواست اگر اشکالی ما داریم یا آنها دارند باید مشکلات را حل کنیم و در کنار هم باشیم، زیرا اگر اختلاف پیدا کنیم این اختلاف ما را از پای در می‌آورد.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب و سخن امام خمینی(ره) مبنی بر ضرورت حفظ وحدت کلمه تأکید کرد هیچ عاملی مهم‌تر از وحدت، برادری، صمیمیت، هم‌نوایی و هم‌سخنی نیست. خطری که ما را از پا در می‌آورد اختلاف است، وجود جناح‌ها، افراد، احزاب و رقابت‌ها، اشکالی ندارد، اما همه باید رقابت‌ سالم را بپذیریم و در چارچوب قانون اساسی حرکت کنیم تا موفق و پیروز شویم.

دکتر روحانی گفت: دولت موفقیت‌های بسیاری داشته است اما نباید دچار غرور و عجب و ریا شویم.در بخش اقتصادی قدم‌های بلندی برداشته‌ایم و این اتفاق جز با کمک کارمندان و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی میسر نشده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه در حوزه اقتصاد حرکت ما توأم با آرامش و اطمینان بوده است، گفت: شرایط منطقه‌ای، فضای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی، علمی و فرهنگی ما با یکسال گذشته متفاوت است، حتی کسانی که در همه چیز تردید می‌کنند در پیشرفت‌های کشور در حوزه سلامت دچار تردید نیستند یا در سیاست خارجی کسی نمی‌تواند در گام‌های بلند برداشته شده، تردید کند، حتی بدترین دشمنان ما امروز با نگاه احترام‌آمیز به نظام، مسئولین و مردم ایران نگاه می‌کنند.

دکتر روحانی امنیت، آرامش و امید در بخش‌های مختلف کشور را یادآور شد و گفت: کشور در مسیر خوبی قرار گرفته است و حرکت خوبی انجام شده که امیدواریم منجر به حل مشکلات اساسی نظیر معضل بزرگ بیکاری شود.

رییس جمهوری تأکید کرد: همه باید با قدرت، امید و اطمینان تلاش کنیم و از توان یکدیگر بهره بگیریم در این صورت شک و تردیدی نیست که نصرت خداوند و توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) در کنار ما خواهد بود و ما را به نقطه پیروزی خواهد رساند.

دکتر روحانی ادامه داد: نباید به موفقیت‌های به دست آمده در یکسال و نیم گذشته راضی باشیم، باید سال دوم خدمت ما بهتر از سال اول و سال سوم دولت بهتر از دو سال پیش باشد، زیرا مردم این بار مسئولیت را بر دوش ما گذاشته‌اند.

رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد چنین نشست‌هایی باعث یافتن راهکارها برای حل مشکلات شود که اجر بسیار بالایی نزد پروردگار دارد.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هر چقدر همفکری و هماهنگی، قرابت فکری و نظری میان مدیران ارشد، بیشتر باشد، ما راحت‌تر و سریع‌تر به اهدافمان دست می‌یابیم، گفت: قضاوت‌کننده اصلی نسبت به اینکه دولت چه مقدار در برنامه‌‌هایش موفق بوده، افکار عمومی است و اگر افکار عمومی به عنوان معیار اصلی مطرح است، لازم است که فعالیت‌های دولت برای مردم به خوبی منعکس شود.

دکتر روحانی ادامه داد: امام خمینی(ره) همواره بر مسأله تبلیغات و بیان خدمات تأکید می‌کردند. البته نواقص و اشکالات وجود دارد، اما اگر بنا باشد، نواقص و اشکالات بیش از حد واقعی برجسته شود و تلاش‌ها و خدمات منعکس نشود، آنگاه قضاوت مردم از دولت نمی‌تواند بر پایه اطلاعات دقیق باشد.

رییس جمهوری تأکید کرد: اداره کشور بدون توجه به افکار عمومی ممکن نیست و مشکلات اقتصادی بدون حمایت، حضور و کمک مردم حل و فصل نخواهد شد.

دکتر روحانی ادامه داد: باید جوانان و فرزندان ما امیدوار باشند تا مشتاقانه درس بخوانند و فعالیت کنند، اگر به جامعه مرتب تزریق کنیم که شغلی در کار نیست و وضع کشور بدتر خواهد شد، جوانان کشور از ادامه کار و فعالیت ناامید خواهند شد.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی و دولت باید از همه ظرفیتش در بیان خدمات استفاده کنند روابط عمومی‌ها در فضای رسانه که فضای سرعت و ثانیه است، باید به دقت همه امور را رصد کنند، حضور داشته باشند، حرف بزنند و تبلیغ بکنند، تا تلاش‌های دولت به اندازه‌ای که انجام می‌گیرد در جامعه منعکس شود.

دکتر روحانی ادامه داد: افکار عمومی هم در دنیا و هم در داخل بسیار مهم‌اند و وظیفه همه ما این است که اقدامات و خدماتی که انجام می‌دهیم بیان کنیم.

تنظیم: هومن بهلولی