تبیان، دستیار زندگی
غلامحسین مظلومی، پیشکسوت استقلال درگذشت.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

غلامحسین مظلومی درگذشت


غلامحسین مظلومی پیشکسوت استقلال درگذشت.


به گزارش تبیان ، غلامحسین مظلومی پیشکسوت باشگاه استقلال و تیم‌ملی فوتبال پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان عصر امروز در بیمارستان درگذشت.

غلام‌حسین مظلومی (زاده 1328 در آبادان) بازیکن پیشین و مربی فوتبال ایرانی است. مظلومی در دوران بازیگری، عضو باشگاه استقلال تهران و تیم ملی ایران بود. اودر گذشته مدیر تیم فوتبال استقلال تهران بود.

مظلومی

تاج تهران

وی در سال 1347 و زمانی که در حال گذراندن دوران تحصیلی بود به تیم تاج پیوست و مجموعاً 9 سال برای تاج بازی کرد و در سال 1971 در حالیکه تاج اولین قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا را کسب کرد او با زدن 5 گل بهترین گلزن مسابقات شد.

مظلومی در این مدت در تیم تاج و شهباز با به‌ثمر رساندن 65 گل در جام تخت جمشید و جام باشگاه‌های ایران و سه دوره کسب عنوان گلزن برتر لیگ تخت جمشید (دوره اول 15 گل دوره دوم 10 گل و دوره چهارم 19 گل) دارای یک رکورد است.

همچنین در سه دوره شرکت تاج در جام میلز با زدن 26 گل آقای گل مسابقات میلز بود. در سال 1356 پس از جدایی از شهباز به الوصل امارت پیوست و با درخشش او الوصل قهرمان جام حذفی امارت شد و مظلومی با زدن 9 گل بهترین گلزن مسابقات شد.

در سن 29 سالگی در بازی با ذوب آهن مینیسک پای او دچار آسیب شدید شد و با اینکه آن زمان جراحی مینیسک به سادگی مقدور نبود ولی او بازگشت موفقیت آمیزی به فوتبال داشت و مجدداً برای تیم ملی انتخاب شد. ولی پس از چند ماه در بازی با تیم سابق خود نفت آبادان دچار اسیب دیدگی مجدد شد و در سن 30 سالگی در حالیکه در اوج دوران بازیگری بود مجبور به خداحافظی از فوتبال شد.

تیم ملی

وی به همراه تیم ملی جوانان در بازی‌های 1969 تایلند لقب آقای گلی را با به ثمر رساندن 6 گل به خود اختصاص داد و همچنین دو سال بعد بار دیگر در بازی‌های جوانان آسیا این بار در فیلیپین با زدن 5 گل عنوان آقای گلی را به دست آورد . در بازی های آسیایی تهران بازدن 5 گل لقب بهترین مهاجم آسیا در سال 1974 را به دست آورد. وی در المپیک مونترال کانادا به همراه تیم ملی فوتبال ایران حضور داشت و تنها گل ایران در مقابل تیم ملی فوتبال کوبا را به ثمر رساند.او در تیم ملی با زدن 37 گل در 48 بازی برای سالهای متمادی عنوان بهترین گلزن رده ملی را در اختیار داشت.


بخش ورزشی تبیان

حسین محمدی