تبیان، دستیار زندگی
زمان قدیم وقتی صحبت از آرایشگاه میشد چیزی که به ذهن میرسید این بود که محلی است برای کوتاهی مو و اصلاح ابرو و از این دست کارها اما امروزه آرایشگاه ها هم با جوانان امروزی به روز میشوند...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

متدی جدیدتر از کاشت ناخن

زمان قدیم وقتی صحبت از آرایشگاه میشد چیزی که به ذهن میرسید این بود که محلی است برای کوتاهی مو و اصلاح ابرو و از این دست کارها اما امروزه ارایشگاه ها هم با جوانان امروزی به روز میشوند...

هدی سادات پاک نهاد - بخش اجتماعی تبیان
کاشت ناخن

زمان قدیم وقتی صحبت از آرایشگاه میشد چیزی که به ذهن میرسید این بود که محلی است برای کوتاهی مو و اصلاح ابرو و از این دست کارها اما امروزه آرایشگاه ها هم با جوانان امروزی به روز میشوند و روز به روز متد های جدیدی را ارائه میدهند که خوب یا بد مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است.

اما اینکه متدهای جدید چیست و چه قیمتی دارد را باید از نزدیک دید تا باور کرد. به همین خاطر تصمیم گرفتم که برای تهیه ی این گزارش به یکی از سالن های زیبایی خوب و مدرن در منطقه 6 تهران مراجعه کنم و با مدهای جدید وبه روزی که مراجعان زیادی در بین جوانان دارد آشنا شوم.

این روزها کاشت ناخن و ابرو و مژه و این چیزها از کارهای روتین آرایشگاه ها است و به راحتی انجام میشود . در بین کاشت ها،کاشت ناخن پر درآمدترین شاخه  در آرایش و پیرایش است و روزی نیست که مشتری نداشته باشد

وقتی وارد آرایشگاه شدم با اتاق های زیادی روبرو شدم یک اتاق برای کاشت ناخن، اتاق بغلی کاشت مژه آن هم با ضمانت یک ساله! اتاق دیگر تاتو ابرو و اتاق‌های دیگر که کارهای دیگری انجام می‌دادند.

اما سوژه ایی که به دنبال بودم مربوط می شد به بحث داغ کاشت ناخن در آرایشگاه های زنانه.

به سراغ یکی از آرایشگر ها که اسمش الهام بود رفتم و به گفتگو با وی در این رابطه پرداختم .

او می گفت: این روزها کاشت ناخن و ابرو و مژه و این چیزها از کارهای روتین آرایشگاه ها است و به راحتی انجام میشود . در بین کاشت ها،کاشت ناخن پر درآمدترین شاخه در آرایش و پیرایش است و روزی نیست که مشتری نداشته باشد اما شب های عید سرمان شلوغ تراست .

این روزها کافی است نگاهی به ناخن خانم ها بیندازید کمتر کسی را می بیند که ناخن ها ی کوتاه و مات داشته باشند و اگر هم ناخن بلندی را ببینید باید دقت کنید تا متوجه شوید این ناخن‌ها به طرز غیر معمولی و غیرطبیعی براق، برجسته و بلند است یا نه کاملا طبیعی است! قطعا معجزه ایی اتفاق نیفتاده تا تمام انگشتان دست که هیچ ،تمام انگشتان دست دختران را شبیه هم کرده باشد! بلکه مد اینبار هم خودش را داخل امور زیبایی کرده است و انواع و اقسام کاشت های ناخن از آرایشگاه های زیبایی سر برآورده اند . کاشت ناخن متناسب با هر ایام و هرفصل مدل های مخصوص به خودش را دارد مثلا با فرارسیدن سوگواری سید الشهدا کاشت ناخن و مخصوصا کاشت مژه کولاک کرد و مشتریان مراجعه میکردند و به رنگ ناخن هایشان هم رنگ ماتم میدادند و همینطور با فرا رسیدن زمستان مدل های زمستانی برای کاشت ناخن میذاریم.

وی درباره قیمت های مربوط به کاشت ناخن می گوید که قیمت هایش فرق دارد. قیمت کاشت حدودا180 هزار تومان و ترمیم 70 هزار تومان و کاور 110 هزار تومان است.

او در پاسخ به این سوال که معمولا چه جور خانم هایی برای کاشت ناخن به شما مراجعه می کنند چادری یا مانتویی؟و دلیلشان برای اینکار چیست؟ می گوید: همه جور آدمی به ما مراجعه میکند از باحجاب تا بی حجاب و متاسفانه کلاه شرعی میذارند و میگند به خاطر همسرمون کاشت میکنیم و وضو جبیره میگیریم.برخیشون هم به خاطر زیبایی و جلب توجه اینکار رو انجام میدند .

مد جدیدتر و عجیب تر از کاشت ناخن هم در ارایشگاه انجام میشود ؟

بله .برای زیبایی که تاتوهای جدید ،سوراخ های قسمت های خاص بدن و در مورد ناخن هم کاور و آویز از جدیدترین متدهاست که کاور از کاشت ناخن جدیدتر و بورس تر است.  هم نمی شکند و هم ظاهر شکیل تری دارد و کمتر به ناخن آسیب میزند چون ما برای کاشت، کلا ناخن را میتراشیم اما کاور محلولی است که روی ناخن های بلند میریزند و شکل کامل ناخن رو میگیرد و بعد خشکش میکنند مثل کاشت ناخن میشود. در واقع کاور برای ناخن هایی استفاده میشود که در حین بلند شدن به دلیل نازک بودن می شکند و ما کاور رو برای مستحکم و با دوام شدن صدف اصلی ناخن انجام می دهیم .

کاشت ناخن عوارضی هم دارد؟

قطعا بدون عوارض نیست و متاسفانه برخی از زنان حاضرند برای زیباتر شدن تن به هر درد وعوارضی بدهند . وقتی ناخن مصنوعی كاشته می شود،می تواند مشکلاتی پیش آورد ،مثل اینكه ناخن مصنوعی زیر قسمت هلال سفیدرنگ ناخن كه 'ماتریكس ناخن' نامیده می شود فشار زیادی وارد می كند و در دراز مدت تخریب ماتریكس، منجر به توقف رشد ناخن می شود. همچنین مشكل مهم دیگری كه با كاشت ناخن های مصنوعی پیش می آید واكنش های حساسیتی یا آلرژیك بدن فرد به ناخن مصنوعی یا چسبهای استفاده شده است.

شما قبل از انجام کاشت، مشتری ها را از عوارض آن مطلع نمی کنید؟

چرا اتفاقا یک بار یک مشتری داشتم که ناخن های زشتی نداشت و به گفته ی خودش انگیزش از انجام اینکار زیباتر شدن و متفاوت شدن با بقیه بود از او پرسیدم از عواقب اینکار مطلع هستی؟میدونی که اگه ناخن مصنوعی بکاری ممکن است با ضربات کوچیک و مکرربه ناخنت، بافت زیرناخن شامل پوست، گوشت با آنهاجدا شود؟ گفت: دخترخاله ام اینجا کاشت کرده و مشکلی هم برایش پیش نیامده و من نیز با شناختی که از این آرایشگاه دارم برای کاشت آمده ام.

زیبا زندگی کردن سهم هر انسانی در هر قشر و سنی است اما فکرش را بکنید و خودتان تصمیم بگیرید که آیا مایلید ناخن هایتان که تاهمین دیروز تنها ایرادشان دیر بلند شدن یا زود شکستن بود اما سالم بودند! را با کاشت ناخن که عوارض جبران ناپذیری را در پی دارد معامله کنید؟!

از او پرسیدم شاخصه هایی که باعث شده شما به این محل و خدمات آن مطمئن باشی چیست؟ و آیا می دانی اگر روزی پشیمان شوی دیگر قابل جبران نیست ؟ می گوید: دختر خاله و دو سه نفر از دوستانم این آریشگاه را برای کاشت به من معرفی کرده اند ولی راستش به ماندگاری همیشگی آن فکر نکرده بودم.

متاسفانه آن قدر سر دختران جوان ما داغ است که یادشان رفته این زیبایی ها از جمله کاشت ناخن همیشگی و ماندنی نیست و هر لحظه امکان شکسته شدن یاالتهاب و خارش و قرمزی آن وجود دارد.

زیبا زندگی کردن سهم هر انسانی در هر قشر و سنی است اما فکرش را بکنید و خودتان تصمیم بگیرید که آیا مایلید ناخن هایتان که تاهمین دیروز تنها ایرادشان دیر بلند شدن یا زود شکستن بود اما سالم بودند! را با کاشت ناخن که عوارض جبران ناپذیری را در پی دارد معامله کنید؟!


خوش تیپ ترین دختر ایران

سکانس هایی از ساپورت پوشان!

آرایش پسران را جدی بگیرید!