تبیان، دستیار زندگی
«اینستاگرام»؛تاکنون برای یك بار هم كه شده این اسم را شنیده اید. صفحه ای اجتماعی كه مخاطبان بسیار زیادی پیدا كرده و روز به روز بر تعداد كسانی كه عضو آن می شوند افزوده می شود
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جنگ والیبالی ها و فوتبالی ها در اینستاگرام


«اینستاگرام»؛تاکنون برای یك بار هم كه شده این اسم را شنیده‌اید. صفحه‌ای اجتماعی كه مخاطبان بسیار زیادی پیدا كرده و روز به روز بر تعداد كسانی كه عضو آن می‌شوند افزوده می‌ شود.

دایی و دخترش

آن طور كه شواهد و قرائن نشان می‌دهد اینستاگرام به دلیل در دسترس بودن بیشتر و سهولت كار با آن از شبكه‌های اجتماعی دیگر مانند «فیس‌بوك» و «توئیتر» پیشی گرفته است.

این روزها هواداران رشته های ورزشی از طریق اینستاگرام از اوضاع و احوال ستاره های محبوب خود آگاه می شوند و گاهی به کری خوانی فوتبالیست ها و ورزشکاران نیز تبدیل شده است.

شاید در ابتدا تصورتان این باشد كه فوتبالی‌های مطرحی مانند علی كریمی، فرهاد مجیدی و ... در صدر چهره‌هایی كه بیشترین تعداد فالوئرها یا پیشنهاد‌گیرنده‌ها را دارند باشند اما اینطور نیست و باید گفت تب والیبال و موفقیت‌های این رشته در لیگ جهانی والیبال و مسابقات جهانی سبب شده تا ملی‌پوشان مطرح والیبال مانند سیدمحمد موسوی و سعید معروف از بازیكنان فوتبال جلو بزنند و در اینستاگرام ركورددار شوند. البته علی کریمی و فرهاد مجیدی فعالیت شان نسبت به والیبالی ها کمتر است و همین دلیل باعث پیشی گرفتن والیبالی ها شده است.

اما شرایط به گونه ای پیش رفته است که همگان علاقه دارند تا از فعالیت و احوال قهرمانان خود آگاه باشند و این شرایط سبب شده تا روز به روز بر تعداد كسانی كه اینستاگرام چهره‌های سرشناس را تعقیب می‌كنند افزوده شود تا این تعداد مخاطبان ركوردهای جالبی را برای تعدادی از چهره‌های سرشناس به ثبت برسانند، جالب‌تر این‌كه تعداد مخاطبان برخی از چهره‌های سرشناس آنقدر زیاد است كه علاقه‌مندان به آنها برای ستاره مورد علاقه خود «فن پیج» یا صفحه هواداری هم درست كرده‌اند. البته تعداد زیادی فالوئرها یا كسانی كه درخواست عضویت در صفحه شخص سرشناس را داده‌اند، اگر چه نشان‌دهنده معروف بودن آن شخص است اما شاخص درستی برای محبوبیت یا مقبول بودن آن طرف در جامعه نیست و اگر به پیام‌های افراد مختلف جامعه در اینستاگرام اشخاص سرشناس دقت كنید به خوبی می‌توان برخی نظرات انتقادآمیز آنها را نسبت به كاری كه آن چهره انجام داده است نیز در صفحه اجتماعی‌اش دید.

یکی دیگر از اتفاقاتی که رخ داده است منتشر شدن تصاویری نایاب از اسطوره ها،هنرمندان و ورزشکاران است که شاید کمتر دوربینی موفق به ثبت آن شده باشد. اما حالا تصاویری از آقای گل جهان و دخترش در خواب نشان دهنده تاثیر پذیری این شبکه اجتماعی است.

حالا در ادامه قصد داریم پیج های پرطرفدار ترین چهره های معروف را بررسی کنیم.

سید محمد موسوی والیبالیست موفق کشورمان یکی از والیبالیست هایی است که توانسته گوی سبقت را از بقیه برباید و با بیشترین طرفدار صدرنشین ایسنتاگرام باشد. سید محمد موسوی که این روزها بالاتر از فرهاد مجیدی و علی کریمی لقب پرطرفدارترین ورزشکار ایران در اینستاگرام را یدک می کشد روز گذشته تصویر جالبی را منتشر کرد.وی در توصیح عکس زیر نوشت: «ارتفاع 30.000 پایی در ایرباس 300. در ضمن با اجازه خلبان پرواز به چاپو رفتم و هدایتش کردم. خلبانی کردن کلی خوب بود. جای شما خالی.»

موسوی

فرهاد مجیدی و علی کریمی دو تن از چهره های فوتبالی کشورمان که از محبوبیت بالایی نزد هواداران سرخابی برخوردار هستند اما فعالیت کمتری نسبت به والیبالیست ها دارند. کریمی مربی فوتبال کشورمان در لحظات تشییع جنازه خواننده فقید و محبوب کشورمان در صفحه اجتماعی خود عکسی از او منتشر کرد و نوشت: «یاور همیشه مومن، تو برو سفر سلامت!»

کریمی

كاپیتان سابق استقلال نیز كه برای گذراندن كلاس های مربیگری اش در اسپانیا به سر می برد، شب گذشته این تصویر را روی صفحه اجتماعی خود منتشر كرده است.

مجیدی

بخش ورزشی تبیان