تبیان، دستیار زندگی

دبیرستان، آغاز واسطه‌گری من!

مصاحبه با سرکار خانم ماهرخ قاسمی، واسطه ای که همراه با سرکار خانم جمیله جمال عباسی و سایر دوستانشان در فضایی صمیمی در یک دفتر ثبت ازدواج و طلاق مدت هاست بدون چشم داشتی مشغول امر وساطت و مشاوره به متقاضیان ازدواج هستند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 

سرکار خانم ماهرخ قاسمی 

1) سرکار خانم قاسمی لطفا خودتان را بیشتر برای مخاطبین ما معرفی نمایید.
اینجانب ماهرخ قاسمی متولد 1340، دارای مدرک کارشناسی روانشناسی بالینی و فرهنگی بازنشسته هستم.


2) چگونه و از چه زمانی فعالیت واسطه گری در امر ازدواج را آغاز کردید؟

من از سن هفده سالگی شروع به کار وساطت کردم و یادم می آید اولین بار در سال چهارم دبیرستان این امر را برای یکی از دوستانم انجام دادم که در مقطع دبیرستان تمایل بسیار زیادی به ازدواج داشت! بنده نیز که با این شرایط مواجه شدم مشخصات ایشان را به یکی از بستگانم دادم که واجد شرایط ازدواج بود و مشخصات آقا پسر را نیز به دوستم دادم و این معرفی اولین معرفی من بود!

 

من از سن هفده سالگی شروع به کار وساطت کردم و یادم می‌آید اولین بار در سال چهارم دبیرستان این امر را برای یکی از دوستانم انجام دادم که در مقطع دبیرستان تمایل بسیار زیادی به ازدواج داشت! بنده نیز که با این شرایط مواجه شدم مشخصات ایشان را به یکی از بستگانم دادم که واجد شرایط ازدواج بود و مشخصات آقا پسر را نیز به دوستم دادم و این معرفی اولین معرفی من بود!

3) با چه هدفی در امر وساطت ازدواج وارد شدید و این فعالیت را انجام می دهید؟

لازمه انجام کار راوی گری و واسطه گری داشتن نیت معنوی است و نیت من برای این کار ابتدا رضای خدای متعال است و سپس علاقمندیم به این کار سبب شده است تا به این امر بپردازم و عقیده دارم شاید واسطه گری در امر ازدواج جوانان، مانع بروز مشکلات اخلاقی در جامعه شود.

4) شیرین ترین و تلخ ترین خاطره ی شما در طول مدت انجام این فعالیت چه بود؟

شیرین‌ترین خاطره‌ام برای زمانی است که واسطه‌ی ازدواج دو همکار فرهنگی بودم، و آگاهم که بعد از گذشت هفده سال از این ازدواج، این زوج کمال رضایت را از زندگیشان دارند.

تلخ‌ترین خاطره‌ام نیز برای زمانی است که واسطه ازدواج یکی از همکاران فرهنگی با یکی از صمیمی‌ترین دوستانم شدم آن‌ها حتی زمان عقد را تعیین کردند و خرید عروسی را نیز انجام دادند ولی والدین دختر خانم ازدواج را بر هم زدند؛ و متأسفانه همکار فرهنگی ما با دلی شکسته عازم جبهه شد و به شهادت رسید.

 

5) در طی این سال ها به چه نکاتی در امر وساطت رسیدید؛ که لازم می دانید در اختیار واسطین ازدواج قرار دهید؟
درطی سال های متمادی بر اثر کسب تجربیات فراوان به این نتیجه رسیدم که می بایستی همسانی لازم از ابعاد مختلف اعتقادی، اخلاقی، فرهنگی، خانوادگی و مالی در افرادی که به یکدیگر معرفی می شوند وجود داشته باشد؛ که اگر به یکی از این شرایط در ازدواج توجه نشود زوجین در ادامه مسیر زندگی دچار مشکلاتی خواهند شد.

همراهان عزیز، با توجه به گسترش سامانه همسان گزینی تبیان، لازم است جهت استفاده از خدمات همسان‌گزینی یا مشاوره اپلیکیشن همدم را از طریق لینک زیر دریافت و نصب نمایید، این سامانه در سراسر کشور فعال است.
 بخش همسان گزینی تبیان