تبیان، دستیار زندگی
رضا عنایتی معتقد است دیدار تیمهای استقلال و پرسپولیس تنها داربی افتضاح جهان است!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افتضاح‌ترین داربی جهان!


رضا عنایتی معتقد است دیدار تیمهای استقلال و پرسپولیس تنها داربی افتضاح جهان است!

رضا عنایتی

بازیکن تیم فوتبال پدیده مشهد ، در مورد دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس در هفته پانزدهم لیگ برتر گفت: فکر می‌کنم داربی تهران تنها داربی در جهان باشد که بازی افتضاحی از آب درمی‌آید! البته تنها داربی جهان هم به شمار می‌رود که از 20 روز قبل همه شروع به کری‌خوانی علیه همدیگر می‌کنند. امیدوارم حداقل دیدار هفته آینده پرسپولیس و استقلال جذاب شود.

او افزود: متاسفانه دیدارهای قبلی دو تیم به هیچ عنوان تماشاگرپسند و جذاب نبود. وقتی بازی بدون گل تمام می‌شود، تماشاگر اعصابش خرد می‌شود و دیگر انگیزه‌ای برای پیگیری بازی‌های تیمش ندارد. گویا در دیدارهای اخیر دو تیم بازیکنان به مساوی رضایت می‌دادند. امیدوارم این بازی اگر حتی با نتیجه مساوی نیز به پایان رسید، گلی در بر داشته باشد.

بازیکن تیم فوتبال پدیده توصیه‌ای را به تیم استقلال کرد و گفت: استقلال نباید گول نتایج ضعیف پرسپولیس را بخورد. تجربه نشان داده تیم‌هایی که ضعیف بوده‌اند توانسته‌اند در برخی از دیدارهای دربی پیروز باشند. پرسپولیس با تمام توان برای دیدار با استقلال به میدان می‌آید.

عنایتی اضافه کرد: پرسپولیس می‌تواند با کسب یک پیروزی مقابل استقلال تمام ناکامی خود در نیم فصل را جبران کند و به هوادارانش اطمینان دهد که در ادامه روند خوبی را دنبال خواهد کرد.

عنایتی در مورد آخرین شرایط خود پس از عمل آپاندیس اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر از نظر جسمانی شرایط خوبی دارم و با تشخیص پزشکان تا چند روز دیگر می‌توانم به فعالیت عادی بپردازم اما برای بازی کردن نیاز به زمان بیشتری دارم.

او اضافه کرد: البته من هم فردی نیستم که جایی بنشینم و تلاش می‌کنم تا هرچه زودتر دوباره برای پدیده پا به توپ شوم و امیدوارم این عجول بودن کار دستم ندهد!

بازیکن تیم فوتبال پدیده با اشاره به شرایط خطرناک خود پیش از عمل اظهار کرد: آپاندیس دچار مشکل جدی شده بود و اگر دیرتر عمل می‌کردم، اتفاقات ناخوشایندی در انتظارم بود. خوشحالم که به موقع توانستم این مشکل را حل کنم و امیدوارم هرچه زودتر به ترکیب تیم پدیده بازگردم.

عنایتی در مورد آخرین شرایط پدیده نیز گفت: فراز و فرودهایی که در این فصل داشتیم، برایم چندان عجیب نبود. برای تیمی که نخستین بار در لیگ برتر حضور پیدا می‌کند، به دست آوردن چنین جایگاهی بسیار دشوار است. ما برای رسیدن به شرایط ایده‌آل نیاز به زمان بیشتری داریم.

فکر می‌کنم داربی تهران تنها داربی در جهان باشد که بازی افتضاحی از آب درمی‌آید! البته تنها داربی جهان هم به شمار می‌رود که از 20 روز قبل همه شروع به کری‌خوانی علیه همدیگر می‌کنند. امیدوارم حداقل دیدار هفته آینده پرسپولیس و استقلال جذاب شود

او با بیان اینکه در سال‌های اخیر بیشتر تیم‌هایی که از لیگ دسته یک به لیگ برتر می‌آمدند، حالت رفت و برگشتی پیدا کرده بودند، گفت: ما نمی‌خواهیم دوباره به لیگ دسته یک بازگردیم و به تمامی هواداران قول می‌دهم که در لیگ برتر می‌مانیم.

بازیکن تیم فوتبال پدیده اضافه کرد: ما تا هفته هفتم و هشتم شرایط بسیار خوبی را داشتیم اما بعد از واگذار کردن پی در پی نتیجه سه دیدار، کمی هواداران نگران شدند اما در آن شرایط من نگرانی خاصی نداشتم چون می‌دانستم چنین اتفاقاتی در لیگ طبیعی است.

عنایتی با بیان اینکه پدیده تلاش می‌کند تا بازی‌های خوب و جذابی را ارائه کند، گفت: ما به هیچ عنوان به دنبال نتیجه‌گرایی صرف نیستیم. ما می‌خواهیم با نشان دادن یک بازی زیبا و جذاب، هم نتیجه را به دست بیاوریم و هم تماشاگران را راضی نگه داریم. تفکرات مرزبان به عنوان سرمربی تیم کمک بسیار زیادی را در بالا بردن کیفیت تیم پدیده داشته است.

او خاطرنشان کرد: مطمئن باشید در نیم فصل دوم شرایط بهتری را از پدیده شاهد خواهید بود و با تمام توان سعی در جمع کردن امتیازات داریم.

عضو تیم ملی فوتبال پدیده در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شرایط تیم ملی فوتبال ایران اشاره کرد و گفت: شرایط تیم ملی در چند سال گذشته یکنواخت شده است. به محض اینکه به یک تورنمنت می‌رسیم بلافاصله شروع به برگزاری اردوهای تدارکاتی و بازی‌های دوستانه می‌کنیم. همه کارهای ما در بحث تیم‌های ملی عجله‌ای شده است.

او با بیان اینکه نیاز به برگزاری اردوهای تدارکاتی بیشتر داریم به ایسنا گفت: می‌توانیم هر ماه برای مدت دو یا سه روز هم که شده بازیکنان تیم ملی را گرد هم جمع کنیم و به تمرین بپردازیم. با توجه به اینکه شمار اندکی از بازیکنان ما در اروپا بازی می‌کنند، می‌توان این کار را سازماندهی کرد

عنایتی تصریح کرد: در این میان وقتی تیم ملی نتیجه‌ای می‌گیرد همه چیز را فراموش می‌کنیم. متاسفانه کارهای زیرساختی و اصولی در فوتبال ایران انجام نمی‌شود. اگر تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌ها نتیجه نگیرد، دومینوی نتایج ضعیف تیم‌های پایه کامل می‌شود و آن وقت باید یک فکر جدی برای فوتبال ایران کرد.

او با بیان اینکه نیاز به برگزاری اردوهای تدارکاتی بیشتر داریم به ایسنا گفت: می‌توانیم هر ماه برای مدت دو یا سه روز هم که شده بازیکنان تیم ملی را گرد هم جمع کنیم و به تمرین بپردازیم. با توجه به اینکه شمار اندکی از بازیکنان ما در اروپا بازی می‌کنند، می‌توان این کار را سازماندهی کرد.

عنایتی اضافه کرد: با تمام این اوصاف امیدوارم تیم ملی بهترین نتایج را در جام ملت‌ها بگیرد. با آنکه کار سختی در جام ملت‌ها داریم و تیم‌های دیگر به شدت برای کسب نتیجه برنامه‌ریزی کرده‌اند اما با این حال نباید ناامید باشیم و با تمام توان در جام ملت‌ها بازی کنیم.

بازیکن تیم فوتبال پدیده به دعوت نشدنش به تیم ملی نیز اشاره کرد و گفت: تا وقتی که سن و سال کمی داشتیم، همه تاکید داشتند تیم ملی جای بازیکنان باتجربه است، حال هم که با تجربه شده‌ایم همه می‌گویند تیم ملی بنا را بر جوان‌گرایی گذاشته است. کی‌روش مدت زمان اندکی بعد از جام جهانی فوتبال ایران را زیر نظر داشت. او چطور توانست در این مدت اندک بازیکنان تیم ملی را ارزیابی و انتخاب کند.

بخش ورزشی تبیان


منبع: ایسنا