تبیان، دستیار زندگی
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من مخالف دانشگاه آزاد بودم عده ای فکر می کردند اموال مجموعه دانشگاه آزاد مربوط به عده ای بنام هیئت موسس است ما برداشتمان این بوده و هست که اینها همه اش برای حاکمیت است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اموال دانشگاه آزاد برای کیست؟


نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من مخالف دانشگاه آزاد بودم عده‌ای فکر می‌کردند اموال مجموعه دانشگاه آزاد مربوط به عده‌ای بنام هیئت موسس است ما برداشتمان این بوده و هست که اینها همه‌اش برای حاکمیت است.


باهنر

محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه «متن و حاشیه» شبکه سوم سیما در پاسخ به این سوال که به چه میزان موافق وقف دانشگاه آزاد بودید؟ گفت:‌ من مخالف این قضیه بودم.

وی افزود: دانشگاه آزاد امر بسیار مبارک در کشور ما بود و همین الان هم اگر کسی از من سوال کند که آیا خوشحال هستید که دانشگاه آزاد در کشور هست یا خیر؟ من می‌گویم که موسسین و کسانی که این کار را جلو بردند از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران بودند البته این به معنای این نیست که من همه اتفاقاتی که در طول 30 سال در دانشگاه آزاد اتفاق افتاده، قبول دارم، خیر اینطور نیست.

نائب رئیس مجلس ادامه داد: بعدها اختلافی پیش آمد و آن این بود که عده‌ای فکر می‌کردند اموال مجموعه دانشگاه آزاد مربوط به عده‌ای بنام هیئت موسس است ما برداشت‌مان این بوده و هست که اینها همه‌اش برای حاکمیت است و حاکمیت و اموال حاکمیت را نمی توان وقف کرد. اینکه مجلس چرا رای داد و یا چرا رای نداد، باید دونفر به عنوان موافق و مخالف در این باره حرف بزنند.

باهنر خاطرنشان کرد: من همه مصوباتی که مجلس در این 8 دوره به آن رای داد را که همگی آنها قبول ندارم در مورد دانشگاه آزاد نیز عده‌ای تصور داشتند چون اساسنامه دانشگاه آزاد خصوصی است اموال آن نیز باید تحت مالکیت موسسین دانشگاه آزاد باشد.

وی در ادامه در خصوص آینده دولت و مجلس نیز گفت: دولت و مجلس خیلی باهم کار خواهند داشت برنامه ششم توسعه نیز در همین مجلس مورد بررسی و تصویب قرار خواهد گرفت نمی‌توان که منتظر ماند دید که مجلس نهم چه می‌شود.این ارتباط باید خوب و تعامل بین این دو قوه تعاملی مثبت باشد.

باهنر در پاسخ به این سوال که عده‌ای می‌گویند شما لابی می‌کنید و وقتی انتظار حمایت از شما برای آن فرد به وجود می‌آید شما خودتان را کنار می‌کشید، چقدر این موضوع صحت دارد؟ گفت: اینکه من برای منافع شخصی خود لابی کنم درست نیست من حدود 70 درصد از عمرم را سپری کرده‌ام و نیازی به این کارها ندارم.

من همه مصوباتی که مجلس در این 8 دوره به آن رای داد را که همگی آنها قبول ندارم در مورد دانشگاه آزاد نیز عده‌ای تصور داشتند چون اساسنامه دانشگاه آزاد خصوصی است اموال آن نیز باید تحت مالکیت موسسین دانشگاه آزاد باشد

وی ادامه داد: وقتی دولت هاشمی تعدیل اقتصادی را به سرعت آغاز کرد ما دیدم که شاید این زیاد هم به نفع مردم نباشد لذا ترمز آن را در مجلس کشیدیم که بعدها آقای هاشمی ناراحت شدند، در نماز جمعه سخنرانی کردند و از مجلس گلایه کردند و این در حالی است که ما بر اساس نظر کارشناسانه و برای کشور این کار را کردیم. ما با مهندس موسوی هم که خداوند سرنوشت امروز او را نجات دهد نیز درمورد مسایل اقتصادی اختلاف نظر داشتیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر بین احمدی‌نژاد و مجلس هم فاصله افتاد بدلیل مواضع وی بود که فاصله‌ها بیشتر شد در صورتی که روحیه ما همان روحیه است.

بخش سیاست تبیان


منبع :خبرگزاری تسنیم