تبیان، دستیار زندگی
شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین ابزار داعش برای جذب نیرو و به ویژه زنان است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روش داعش برای جذب زنان و دختران


شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین ابزار داعش برای جذب نیرو و به ویژه زنان است.

زنان داعش

گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و لیبی برای تبلیغ افکار جنایتکارانه و تکفیری خود به استفاده گسترده از سایت‌های ارتباط اجتماعی روی آورده است، و از زنان و دختران به ویژه دو زن عربستانی به نام "ریما الجریش" و "أخت جلبیب" برای گمراه کردن کاربران جوان استفاده می‌کند.

داعش فقط به جذب جوانان برای استفاده از آنان در جنگ میدانی بسنده نمی‌کند بلکه از زنان و دختران به ویژه زنان و دختران عربستانی نیز در مواردی مانند جنگ اینترنتی استفاده می‌کند و سایت‌های ارتباط اجتماعی را محیط خوبی برای جذب نیرو می‌داند.

به نوشته روزنامه الحیات؛ داعش در مناطق تحت تصرف خود در سوریه‌، عراق و‌ لیبی از جمله منطقه "برقه" در شرق این کشور زنان و دخترانی را که فریب داده و جذب کرده است، مأمور جذب نیرو از طریق سایت‌های ارتباط اجتماعی می‌کند.

روزنامه سعودی الحیات چاپ لندن به نقل از ابومعاویه القحطانی یکی از اعضای ارشد داعش می نویسد‌: جنگ اینترنتی کم اهمیت تر از جنگ میدانی نیست‌.

ریما الجریش و اخت جلبیب دو زن عربستانی هستند که پایگاه های اینترنتی داعش را برای جذب نیرو اداره می کنند . اخت جلبیب که نام اصلی اش احتمالاً "ندی معیض القحطانی" است ، در صفحه شخصی خود در تویتر اعلام می کند که به برادرش در سوریه پیوسته است و برادرش هم اکنون در کنار تروریست‌های داعش در شهر عین العرب می‌جنگد.

داعش در مناطق تحت تصرف خود در سوریه‌، عراق و‌ لیبی از جمله منطقه "برقه" در شرق این کشور زنان و دخترانی را که فریب داده و جذب کرده است، مأمور جذب نیرو از طریق سایت‌های ارتباط اجتماعی می‌کند

ریما الجریش نیز اعلام می‌کند که پسرش "معاذ الهاملی" در سوریه می‌جنگد و هفته گذشته به پسرش پیوست‌.

ریما می گوید که با پسرانش از عربستان به یمن رفت در حالی که هیچ گذرنامه ای به همراه نداشت و پسر 16 ساله اش به نام معاذ الهاملی 11 ماه پیش به سوریه رفت تا به داعش بپیوندد و خود ریما و بقیه پسرانش نیز مدتی در مواضع داعش در یمن به سر بردند تا این‌که هفته گذشته به معاذ پیوستند.

الحیات نوشت: معاذ الهاملی بزرگترین پسر ریما الجریش و کوچکترین عضو داعش است.

بخش سیاست تبیان


منبع: مشرق