تبیان، دستیار زندگی
مهمترین فرد تحت تعقیب دنیا که عضو گروه داعش بوده و اقدام به سربریدن تعدادی از اتباع خارجی کرده است، هشدار داد که داعش قتل عام های خود را به خیابان های غرب خواهد کشاند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قتل‌عام‌های داعش در غرب!


مهمترین فرد تحت تعقیب دنیا که عضو گروه داعش بوده و اقدام به سربریدن تعدادی از اتباع خارجی کرده است، هشدار داد که داعش‌ قتل‌عام‌های خود را به خیابان‌های غرب خواهد کشاند.

یکی از اعضای گروه داعش که به جان جهانی معروف است  در فایلی ویدئویی که در آن یک شهروند آمریکایی توسط وی سربریده شده تهدید کرد که این قتل‌عام‌ها به خیابان‌های انگلیس و غرب کشیده خواهد شد.

داعش

در این ویدئو  یک شبه‌نظامی به وضوح بریتانیا و آمریکا را تهدید به حمله کرد و در عین حال دیوید کامرون را به بازیچه اوباما تشبیه کرد. این پیام به هشدارها‌ی قبلی  نخست‌وزیر انگلیس نسبت به حملات تروریستی به این کشور مرتبط بوده و تاکید می‌کند که گروه داعش به زودی حملات خود علیه غرب را آغاز خواهد کرد.

دیوید کامرون با محکوم کردن شرارت گروه داعش اعلام کرد که از قتل خونسردانه این شهروند آمریکایی به همراه 18 زندانی نظامی سوری شوکه شده است. وی در ادامه اعلام کرد که این ویدئو بیانگر میزان آمادگی تروریستها برای قتل وحشیانه یک انسان مهربان است.

این فایل ویدئویی ساعاتی پس از گزارشات تایید نشده مبنی بر زخمی شدن جان جهادی (که درحال حاضر مهمترین فرد تحت تعقیب در دنیا به شمار می‌رود) در یکی از حملات هوایی آمریکا منتشر شد.

این شبه‌نظامی که با لهجه انگلیسی صحبت می‌کرد گفت: به اوباما، سگ رم. امروز ما سربازان بشار اسد و فردا سربازان شما را قتل‌عام می‌ کنیم و با خواست خدا دراین و آخرین جنگ صلیبی پیروز خواهیم شد و همانطور که دیوید کامرون، دست نشانده تو گفت، قتل‌عام مردم شما را در خیابان‌های شما آغاز خواهیم کرد.

عصبانیت اردوغان از رسانه ای شدن فعالیت داعش در ترکیه

کمیته سیاسی امنیتی ترکیه به ریاست «رجب طیب اردوغان» در تاریخ 93/8/14 با حضور «داود اوغلو» نخست‌وزیر، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه، « آفکان آلا» وزیر کشور، ژنرال «نجدت اوزال» رئیس ستاد کل ارتش ترکیه، «عصمت ییلماز» وزیر دفاع ملی، «هاکان فیدان» رئیس سازمان اطلاعات ترکیه (میت) و «فهمی بولنت ایلدیریم» رئیس« I.H.H » (سازمان خیریه اسلامی ترکیه موسوم به کاروان آزادی) و چند تن از مشاوران رئیس جمهور تشکیل شد.

با انتشار تصاویر ملاقات های صورت گرفته در محافل عمومی از قبیل رستوران‌ها و هتل‌ها به هیچ وجه نمی‌توان موضوع ارتباط با این گروه را انکار کرد

در این جلسه اردوغان ضمن ابراز ناراحتی شدید خود از افشای رسانه‌ای فعالیت‌های گروهک تروریستی تکفیری داعش در خاک ترکیه، خطاب به هاکان فیدان رئیس میت گفت: چرا عناصر وابسته به (داعش) اینقدر آزادانه و علنی در ترکیه به فعالیت می‌پردازند تا این موضوع دست آویزی شود که محافل خبری دنیا از آن به عنوان اهرمی برای فشار به سیاست‌ها و رویکردهای ما در قبال سوریه و گروه های مخالفان این کشور قرار گیرد؟

وی با ناراحتی شدید خطاب به همه اعضای جلسه گفت: چرا داعش پرچم‌های خود را در شهرهای مختلف ترکیه بر افراشته است و صندوق‌های جمع آوری کمک برای این گروه در مناطق مختلف شهرها دیده می‌شود و پرچم‌ها و تی شرت‌های آنها آزادانه در فروشگاه های کشور به فروش می‌رسد؟

اعتراض اردوغان به عکس سلفی مقامات ترک با داعش

اردوغان از انتشار تصاویر ملاقات‌های صورت گرفته توسط شخصیت های برجسته کشورش و افراد وابسته به آنها با افراد مرتبط با داعش به شدت اعتراض کرد و گفت: با انتشار تصاویر ملاقات های صورت گرفته در محافل عمومی از قبیل رستوران‌ها و هتل‌ها به هیچ وجه نمی‌توان موضوع ارتباط با این گروه را انکار کرد.

ابراز نگرانی از افشای مداوای زخمی‌های داعش در شهر اورفا

رئیس جمهور ترکیه در مورد انتقال مجروحان وابسته به داعش جهت مداوا به کشورش اظهار کرد: انتشار اخبار استقرار آمبولانس در مزر و انتقال مجروحین گروه های معارض سوری به بیمارستان های کشور یکی از عوامل مهمی است که ارزیابی شرایط فعالیت داعش در خاک ترکیه را حتی برای یک خبرنگار ساده نیز فراهم آورده تا جایی که او می تواند با تهیه چند عکس از این آمبولانس ها، مجروحین، و ترددهایی که پیرامون آن صورت می گیرد خبر موثق و مستندی را در این باره تهیه و منتشر کند، مانند آنچه در انتقال و بستری عناصر وابسته به گروه داعش در شهر اورفا که در جریان حملات هوایی آمریکا به پایگاه های این گروه مجروح شده بودند، اتفاق افتاد.

این پیام به هشدارها‌ی قبلی  نخست‌وزیر انگلیس نسبت به حملات تروریستی به این کشور مرتبط بوده و تاکید می‌کند که گروه داعش به زودی حملات خود علیه غرب را آغاز خواهد کرد

عصبانیت ناشی از درز اخبار محرمانه کشور ترکیه به رسانه ها، رئیس جمهور این کشور را بر آن داشت تا در این جلسه، با لحنی جدی و تأمل برانگیز از چگونگی افشای خبر ملاقات خود با «یاسین القاضی» سوال کرده و خطاب به حاضرین بگوید: آیا افشای این اخبار با هر اندیشه‌ای به منافع ملی و بین‌المللی ترکیه ضربه نمی‌زند؟

درخواست اردوغان برای کاهش حضور محسوس داعش در ترکیه

اردوغان در ادامه جلسه کنترل سریع و جدی اوضاع را خواستار و به ارائه راهکاری در همین زمینه پرداخت و گفت: تغییر محل حضور این افراد یکی از مهمترین اقداماتی است که باید صورت پذیرد همچنین لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا از حضور محسوس این افراد در ترکیه کاسته شود مانند اینکه آنها باید ریششان را کوتاه کنند و لباس های معمولی بپوشند.

وی در پایان خواستار کنترل شدید فضای رسانه ای شد و گفت: ضروری است تمهیداتی اتخاذ شود تا از این به بعد اخبار همکاری ها و کمک های ترکیه به گروه های معارض در سوریه فقط تحت عنوان ارتش آزاد منتشر شود.

فرآوری: رضوانی

بخش سیاست تبیان


منابع : تابناک/ الف

مطالب مرتبط:

دست ترکیه در آستین داعش؟!

رفتار وحشیانه داعشی ها با دختران جوان

داعش مادران خود را می کشد؟