تبیان، دستیار زندگی
وزنه بردار دسته 105+ کیلوگرم ایران نتوانست به مدال طلای رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جهان دست یابد. وی در حرکت یک ضرب به مدال نقره، در حرکت دو ضرب به مدال برنز و در مجموع به مدال نقره این مسابقات دست یافت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هرکول ایران دوم شد!


وزنه‌بردار دسته 105+ کیلوگرم ایران نتوانست به مدال طلای رقابتهای وزنه‌برداری قهرمانی جهان دست یابد. وی در حرکت یک ضرب به مدال نقره، در حرکت دو ضرب به مدال برنز و در مجموع به مدال نقره این مسابقات دست یافت.

بهداد سلیمی

در روز پایانی هشتاد و یکمین دوره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان، عصر امروز یکشنبه وزنه‌برداران در دسته 105+ کیلوگرم روی تخته رفتند که بهداد سلیمی توانست در حرکت یک ضرب با مهار وزنه 206 کیلوگرم به مدال نقره دست یابد. وی در حرکت دوم و سوم در مهار وزنه 211 کیلوگرمی ناکام ماند تا از کسب مدال طلا محروم شود. در این حرکت "روسلان آلبگوف" از روسیه با 210 کیلوگرم بر سکوی نخست قرار گرفت و مدال طلا را از آن خود کرد. "یوهانی ژارناسک" از بلاروس هم به مدال برنز دست یافت.

در حرکت دو ضرب هم رقابت اصلی بین بهداد سلیمی و دو وزنه‌بردار روس یعنی "روسلان آلبگوف" و "الکس لووچف" بود. لووچف که پس از حذف شدن در حرکت یک ضرب، شانسی در کسب مدال مجموع نداشت، ابتدا وزنه 245 و سپس 250 کیلوگرم را بالای سر برد. وی در حرکت سوم وزنه 257 را انتخاب کرد و با مهار این وزنه مدال طلای خود در این حرکت را قطعی کرد.

دیگر رقیب روس سلیمی، یعنی آلبگوف، ابتدا وزنه 245 را بالای سر برد اما در حرکت دوم در مهار وزنه 251 کیلوگرم ناکامی ماند اما در حرکت سوم وزنه 252 کیلوگرم را به سختی بالای سر برد و به مدال نقره رسید.

سلیمی در این حرکت ابتدا وزنه 246 و سپس وزنه 251 کلیوگرم را بالای سر برد ولی در حرکت سوم نتوانست وزنه 257 کیلوگرم را مهار کند تا در حرکت دو ضرب هم به مدال برنز دست یابد.

در مجموع "روسلان آلبگوف" با 462 کیلوگرم مدال طلای مجموع را به خود اختصاص داد و سلیمی هم با 457 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت. "احسان عطیه" از مصر هم با مهار وزنه‌های 193 در یک ضرب و 243 در دو ضرب، با 436 کیلوگرم توانست مدال برنز مجموع را به خود اختصاص دهد.

دیگر رقیب روس سلیمی، یعنی آلبگوف، ابتدا وزنه 245 را بالای سر برد اما در حرکت دوم در مهار وزنه 251 کیلوگرم ناکامی ماند اما در حرکت سوم وزنه 252 کیلوگرم را به سختی بالای سر برد و به مدال نقره رسید

بهداد سلیمی که پس از یک‌دوره غیبت، برای باز پس گرفتن عنوان قوی‌ترین مرد جهان در این مسابقات شرکت کرده بود، در این مسابقات نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و با کسب دو مدال نقره یک ضرب و مجموع و برنز یک ضرب، به کار خود در این مسابقات پایان داد.

رده‌بندی مدالی دسته 105+ کیلوگرم به شرح زیر است:

حرکت یک ضرب:

1- روسلان آلبگوف از روسیه با 210 کیلوگرم

2- بهداد سلیمی از ایران با 206 کیلوگرم

3- یوهانی ژارناسک از بلاروس با 199 کیلوگرم

حرکت دو ضرب:

1- الکس لووچف از روسیه با 257 کیلوگرم

2- روسلان آلبگوف از روسیه با 252 کیلوگرم

3- بهداد سلیمی از ایران با 251 کیلوگرم

مجموع:

1- روسلان آلبگوف از روسیه با 462 کیلوگرم

2- بهداد سلیمی از ایران با 457 کیلوگرم

3- احسان عطیه از مصر با 436 کیلوگرم

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت وزنه برداری