تبیان، دستیار زندگی
مربی تیم ملی و دستیار کارلوس کروش به حرف های علی دایی در برنامه ۹۰ که گفته بود علاقه ای به ارتباط با علی کریمی ندارد و معتقد است کبوتر با کبوتر، باز با باز باید پرواز کند، واکنش نشان داد و حرف های جالبی به زبان آورد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واکنش کریمی به صحبت های دایی


مربی تیم ملی و دستیار کارلوس کروش به حرف های علی دایی در برنامه 90 که گفته بود علاقه ای به ارتباط با علی کریمی ندارد و معتقد است کبوتر با کبوتر، باز با باز باید پرواز کند، واکنش نشان داد و حرف های جالبی به زبان آورد.

علی كریمی به‌رغم گفت‌وگوی تلویزیونی پرسروصدای خود با برنامه 90 در این رابطه حرفی نزده بود تا اینكه دیروز تصمیم گرفت سكوت خود را بشكند.

علی دایی و علی کریمی

خبر ورزشی نوشت:مصاحبه تلفنی با علی كریمی آن هم پس از مدت‌ها ما را حسابی غافلگیر كرد و حالا از شما دعوت می‌كنیم ماحصل آن را در قالب مصاحبه بخوانید، مصاحبه‌ای كه هیچ نیازی به ضبط‌ صوت و... نداشت و بدون كم و كاست از نظرتان می‌گذرد.

* لابد از ماجرای زندانی شدن محمد مایلی‌كهن باخبر شدید؟

متأسفانه اتفاق خیلی بدی افتاده است كه ظاهراً كاری هم دیگر از كسی برنمی‌آید. باید جلوی این اتفاق پیش از این گرفته می‌شد تا كار به اینجا نكشد كه... (سكوت می‌كند)

* مقصر چه كسی است؟

بحث من مقصر و این حرف‌ها نیست. معتقدم محمد مایلی‌كهن مثل همیشه روی حرفش و اعتقادی كه دارد ایستاد و این حكم هم برایش صادر شد.

* ولی آن طرف ماجرا یعنی علی دایی هم اعتقاد دارد كه محمد مایلی‌كهن به خانواده‌اش اهانت كرده و به همین دلیل تا آخر شكایت خود را پیگیری كرده است؟

(با لحنی تند) ما كه اهانتی در حرف‌های مایلی‌كهن ندیدیم. شما بگویید حاجی چه اهانتی به آقایان كرده است؟ (توضیحی درباره یك مصاحبه مایلی‌كهن داده و تأكید می‌كنیم كه به هر حال درست نیست در یك دعوای فوتبالی پای خانواده كسی وسط بیاید یا مسائل شخصی پیش كشیده شود و این نحو گفتار پسندیده نیست و بهتر است مایلی‌كهن هم با خود علی دایی درگیر می‌شد نه اینكه...) ببینید، آن حرف مال كی بوده است؟!

* به تازگی بوده و...

خدا رفتگان شما را بیامرزد! ماشاء‌ا... به لطف تكنولوژی همه شما خبرنگاران از این امكانات برخوردارید كه بلافاصله بگردید و تاریخ مصاحبه‌ها را پیدا كنید. همین الان هم بروید و ببینید كه مایلی‌كهن چه زمانی این حرفی كه شما به صورت خصوصی به من زدید را مطرح كرده است؟ اما شكایت آقایان مال امروز و این حرف نیست. از مدت‌ها قبل شكایت كرده‌اند. ضمناً تا آنجایی كه من مایلی‌كهن را می‌شناسم حاجی از این مرام‌ها ندارد كه به خانواده كسی توهین كند!‌ به هر حال اتفاقی كه نباید می‌افتاد، افتاد. از فردا این حركت زشت بدعت می‌شود و همه از هم شكایت می‌كنند. هر كس علیه كسی مصاحبه كند باید به زندان برود و حبس بكشد و این واقعاً مسخره است!

* با این حساب علی كریمی كه به انجام مصاحبه‌های جنجالی و تند شهره است، باید ساكت شود، (به شوخی) از شكایت و شكایت‌كشی‌های احتمالی واهمه‌ای ندارید؟

از قول من بنویسید اگر یك روز از زندگی علی كریمی مانده باشد حرف دلم را می‌زنم و از شكایت و شكایت‌كشی نمی‌ترسم. فقط آن بالایی است كه علی كریمی را می‌ترساند نه این و آن!

بحث من مقصر و این حرف‌ها نیست. معتقدم محمد مایلی‌كهن مثل همیشه روی حرفش و اعتقادی كه دارد ایستاد و این حكم هم برایش صادر شد

* یعنی علی كریمی هم می‌خواهد ادامه‌دهنده راه مایلی‌كهن باشد؟!

آدم با آدم فرق می‌كند. حاجی‌مایلی سیستم زندگی خودش را دارد و من هم روش خودم را دارم. خودتان هم می‌دانید زیاد اهل مصاحبه نیستم و بر خلاف بعضی‌ها حرفم را پس نمی‌گیرم لابد الان هم شما دارید صدایم را ضبط می‌كنید چون این روزها مد شده، همه صدای یكدیگر را ضبط می‌كنند!

* نه! مصاحبه با علی كریمی نیازی به ضبط‌ صوت ندارد. راستی روی حرف‌هایتان در برنامه 90 هستید؟

چرا نباشم؟ فیلمش موجود است. خودم آن حرف‌ها را زدم، بدلی هم ندارم كه جای علی كریمی صحبت كند، داداش دوقلو هم كه ندارم. آن مصاحبه حرف‌های دل خودم بود كه زدم و فكر نمی‌كنم صحبت بدی را مطرح كرده باشم.

* برخی‌ها معتقدند اسطوره‌ها نباید به جان هم بیفتند!

كی گفته من اسطوره هستم؟ اصلاً خوشم نمی‌‌آید كسی به من اسطوره بگوید. لطفاً شما هم به من اسطوره نگویید و از بقیه هم می‌‌خواهم چنین لقبی به علی كریمی ندهند.

* اینها تعارف است یا اینكه...

آقای عزیز! من اصلاً در خودم نمی‌بینم كه اسطوره باشم. هر وقت این كلمه را می‌شنوم عرق می‌كنم و از خجالت آب می‌شوم. اسطوره بودن یكسری فاكتور می‌خواهد كه من فاقد آن هستم. متأسفانه مشكل فوتبال ایران این است كه خیلی ادعایمان می‌شود و مثل نقل و نبات القاب بین افراد تقسیم می‌شود و همین می‌شود كه سرمان گیج می‌رود. آقایان در برنامه 90 ضرب‌المثل «كبوتر با كبوتر باز با باز» را مطرح می‌كنند در حالی كه نمی‌دانند علی كریمی از پرواز می‌ترسد و نمی‌خواهد كبوتر یا باز باشد. من ترجیح می‌دهم روی زمین راه بروم چون هرچه بالاتر بروی زمین‌خوردنت هم سخت‌تر خواهد بود!

* زمانی كه با استیل‌آذین به مشكل خوردید علی دایی از شما حمایت كرد. آن ماجرا را به یاد می‌آورید؟

چه ربطی دارد؟ علی دایی مگر بعداً در دعوا با رویانیان از اسم من استفاده نكرد؟!

علی کریمی و رویانیان

* (با تعجب): كجا؟!

بعد از درگیری با محمد رویانیان اسم علی كریمی را آورد. آن زمان علی كریمی آدم خوبی بود اما بعدش... من آخر سر هم نفهمیدم این آقا چه‌كاری برای من انجام داده است كه در برنامه 90 روی خط می‌آید و بابت كار نكرده منت می‌گذارد؟ بعد از استیل‌آذین هم فقط یك مصاحبه كرد كه من هم تشكر كردم.

* بگذریم! علی آقا، در مصاحبه تلویزیونی با برنامه 90 چطور توانستید از عقد قرارداد داخلی با استقلال حرف بزنید؟ فكر نمی‌كردید این همه هوادار پرسپولیس كه شما را دوست دارند، دلخور شوند؟

همه آنها علی كریمی را می‌شناسند. اگر این عزیزان لطفی هم به من دارند شاید به این خاطر باشد كه از دروغ بیزارم. توی تاریخ باشگاه پرسپولیس و استقلال خیلی‌ها از این تیم به آن تیم رفته‌اند. حالا من می‌‌آمدم، دروغ می‌گفتم و همه چیز را تكذیب می‌كردم كه چه شود؟

* ولی در همین فوتبال خیلی‌ها از كودكی طرفدار همان تیمی هستند كه بعداً با آن تیم قرارداد می‌بندند؟

من به دیگران كاری ندارم. از اول هم پرسپولیسی بودم اما هر فوتبالیستی توی این مملكت برای پیشرفت بیشتر باید پیراهن یكی از دو تیم استقلال و پرسپولیس را بپوشد و این وسط ممكن است پیشنهادی از تیمی برسد كه تیم محبوب دوران كودكی آن بازیكن نباشد. آیا باید به پیشنهاد رسیده پاسخ منفی داد؟!

* در 90 وقتی گفتید عادل فردوسی‌پور و عوامل برنامه‌اش روزنامه زمان مذاكره شما با استقلال را بیاورند و برای مردم نمایش بدهند، می‌خواستید به فرهاد مجیدی تیكه بیندازید؟

نه، به فرهاد مجیدی تیكه نینداختم! به عادل و همكارانش گفتم شما كه همه چیز را دارید، بروید و روزنامه‌های آن دوران را هم پیدا كنید. جالب می‌شود!

* ولی گفتار و رفتار علی كریمی در دوشنبه گذشته با آن مصاحبه اخیر فرهاد مجیدی خیلی مقایسه شد؟

من با كسی كاری ندارم. هر شخصی اخلاق مخصوص به خودش را دارد اما در زندگی‌ام اگر حرفی زده و كاری كرده باشم، سرم برود تكذیب نمی‌كنم، یعنی دلیلی برای دروغ گفتن و تكذیب نمی‌بینم.

* خدا را شكر! در این فوتبال تعداد معدودی هستند كه مصاحبه با آنها نیاز به ضبط صوت ندارد!

من در مورد خودم صحبت كردم. آدم یا مصاحبه نمی‌كند و حرفی نمی‌زند یا اینكه روی حرف خودش می‌ایستد.

* علی‌آقا، می‌خواهیم یك سوال ویژه از شما بپرسیم.

مگر اینهایی كه پرسیدید ویژه نبود؟! (می‌خندد)

* نه، همان‌طور كه می‌دانید خیلی‌ها طی یكی، دو روز گذشته به دنبال گرفتن رضایت علی دایی رفتند. حالا می‌خواهیم بپرسیم اگر با زنگ زدن علی كریمی به علی دایی، مایلی‌كهن از زندان آزاد می‌شد، حاضر بودید این كار را انجام بدهید؟

به خاطر محمد مایلی‌كهن این كار را نمی‌كنم چون می‌دانم وقتی بفهمد، ناراحت می‌شود!

* حالا اگر خود مایلی‌كهن از شما بخواهد با دایی تماس بگیرید، چطور؟

مطمئن باشید حاجی مایلی‌كهن چنین درخواستی از من نخواهد داشت. ایشان اگر می‌خواست، خودش زنگ می‌زد یا به خواست آقایان عذرخواهی می‌كرد اما من روحیات حاجی را می‌شناسم. مایلی‌كهن روی حرف‌هایش ایستاد و به هر حال امیدوارم دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

من به دیگران كاری ندارم. از اول هم پرسپولیسی بودم اما هر فوتبالیستی توی این مملكت برای پیشرفت بیشتر باید پیراهن یكی از دو تیم استقلال و پرسپولیس را بپوشد و این وسط ممكن است پیشنهادی از تیمی برسد كه تیم محبوب دوران كودكی آن بازیكن نباشد. آیا باید به پیشنهاد رسیده پاسخ منفی داد؟!

* راستی داشت یادمان می‌رفت؛ یكی از همكاران ما عنوان می‌كند پس از مصاحبه شما با برنامه 90، كارلوس كروش و مسئولان فدراسیون فوتبال از تو خواسته‌اند به خاطر حفظ آرامش تیم ملی دیگر چنین حرف‌هایی نزنی و علیه دایی مصاحبه نكنی.

به هیچ‌عنوان! مگر شما اخیراً بازی آرسنال و چلسی را ندیدید؟ فقط مانده بود آرسن ونگر یك فن كشتی كچ روی ژوزه مورینیو اجرا كند! سرمربی آرسنال جلوی چشم دوربین‌های تلویزیونی و میلیون‌ها نفر، مربی چلسی را هل داد و دیدید كه اتفاقی هم نیفتاد. اختلاف نظر من و علی دایی هم امری طبیعی است.

* اما چه اشكالی داشت كه شما دو نفر بالاخره اختلافات قدیمی را كنار گذاشته و با هم رفاقت می‌كردید؟

اشكالی هم ندارد دو تا آدم كه قبلاً همبازی بوده‌اند، ارتباطی با یكدیگر نداشته باشند. به قول آقایان هركس اخلاقی دارد و كبوتر باید با كبوتر پرواز كند و باز هم با باز!

* ولی یك روزی باید بالاخره این دعوا تمام شود!

خود شما مگر با همه همكاران‌تان رفاقت می‌كنید و رفت و آمد خانوادگی دارید؟ هركس خُلق و خویی دارد و اخلاق من و علی دایی هم به هم نمی‌خورد. والسلام!

بخش ورزشی تبیان

منبع : خبرانلاین