تبیان، دستیار زندگی
یکی از بدترین اتفاق هایی که ممکن است در اینترنت پیش بیاید، این است که وسط دانلود یک فایل، خطایی پیش بیاید و دانلود متوقف شود. اما با استفاده از برنامه IDM می توانید آدرس فایل دانلود را بازیابی کنید تا برنامه دوباره شروع به دانلود کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روش بازیابی آدرس فایل دانلود در IDM


یکی از بدترین اتفاق‌هایی که ممکن است در اینترنت پیش بیاید، این است که وسط دانلود یک فایل، خطایی پیش بیاید و دانلود متوقف شود. اما با استفاده از برنامه IDM می‌توانید آدرس فایل دانلود را بازیابی کنید تا برنامه دوباره شروع به دانلود کند.


IDM با همان «اینترنت دانلود منیجر» یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین برنامه‌های مدیریت دانلود از اینترنت است. گاهی دانلود کردن از اینترنت به دلایل مختلف چون کندی و قطع موقتی اینترنت یا مشکلات سیستم عامل، با مشکل روبه‌رو می‌شود.

یکی از بدترین اتفاق‌هایی که ممکن است پیش بیاید این است که وسط دانلود یک فایل، خطایی پیش بیاید و دانلود متوقف شود. اما با استفاده از برنامه IDM می‌توانید آدرس فایل دانلود را بازیابی کنید تا برنامه دوباره شروع به دانلود کند.

روش بازیابی آدرس فایل دانلود در idm

برای این کار، برنامه IDM را باز کنید و روی نام فایلی که قبلاً اقدام به دانلود آن کرده‌اید و به دلایلی در وسط دانلود متوقف شده است، راست کلیک کنید (برای این کار می‌توانید به بخش سمت چپ و گزینه Unfinished مراجعه کنید) و سپس گزینه Refresh download Address را انتخاب کنید. در ادامه برای تایید بازیابی آدرس، گزینه OK را کلیک کنید تا یک پنجره کوچک برایتان باز شود.

روش بازیابی آدرس فایل دانلود در idm

دقت کنید در این مرحله اصلاً روی Cancel کلیک نکنید. این پنجره منتظر وارد کردن آدرس دانلود است و برای این کار، برنامه IDM به طور خودکار مرورگر پیش‌فرض سیستم شما و صفحه‌ای را که لینک دانلود در آن وجود دارد، برایتان باز می‌کند. در ادامه فقط کافی است روی گزینه دانلودی را که قبلاً یک بار انتخاب کرده بودید، کلیک کنید.

روش بازیابی آدرس فایل دانلود در idm

خواهید دید پنجره‌ای که گزینه Cancel را داشت، بسته خواهد شد و پیغامی مبنی بر این که لینک یا آدرس جدید با موفقیت پیدا شد، برایتان به نمایش در خواهد آمد. حال شما می‌توانید دکمه ادامه را در IDM بزنید و دانلود برنامه یا فایل مورد نظر خود را ادامه دهید.

باشگاه خبرنگاران

برای دریافت آخرین نسخه از نرم‌افزار IDM  به بخش دانلود تبیان (اینجا) مراجعه و برای بزرگ‌نمایی تصاویر، بر روی آن‌ها کلیک نمایید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: mo_1443

برگرفته از گروه: کامپیوتر و اینترنت