تبیان، دستیار زندگی
پیام وعده پیروزی رهبر انقلاب به رزمندگان مقاومت اسلامی در لبنان در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ را سردار قاسم سلیمانی به حزب الله و دبیر کل آن منتقل کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام رهبر انقلاب برای نصرالله


پیام وعده پیروزی رهبر انقلاب به رزمندگان مقاومت اسلامی در لبنان در جنگ 33 روزه سال 2006 را سردار قاسم سلیمانی به حزب‌الله و دبیر کل آن منتقل کرد.

حسن فضل الله نماینده پارلمان لبنان در کتاب خود با عنوان «حزب‌الله و کشور لبنان» به روابط حزب‌الله و دولت و حکومت در لبنان از زمان شکل‌گیری حزب‌الله (از دهه 80 میلادی) پرداخته است.

نصرالله

روزنامه السفیر با انتشار بخش‌هایی از این کتاب، در بخش سوم به روزهای جنگ 33 روزه در تابستان سال 2006 پرداخت و در این شماره به پیام رهبر معظم انقلاب به سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان پرداخت.

السفیر نوشت که پیام رهبر انقلاب ایران را سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، به صورت شفاهی و در روز دهم جنگ 33 روزه به دبیر کل حز‌ب‌الله لبنان رساند.

در این پیام آمده است که رهبر انقلاب پس از ابلاغ سلام خود به تک تک رزمندگان، جنگ را سخت توصیف کرده و از رزمندگان مقاومت خواسته است که ضمن توکل بر خدا، استقامت و پایداری کنند.

مقام معظم رهبری در این پیام، به رزمندگان مقاومت وعده پیروزی داده و به آنان اعلام کرده است که «بر خدا توکل کنید. به خواست خدا، پروردگار مزه پیروزی و رضای خود را در این دنیا به شما خواهد چشاند. بنده همیشه برای پیروزی شما دعا می‌کنم».

در ادامه این پیام آمده است: این جنگ طاقت‌فرسا خواهد بود اما شما بر خدا توکل کنید. باید استقامت کنید. یقین کامل داریم که مقاومت پیروز خواهد شد وحتی فراتر از این؛ این مقاومت پیروز خواهد شد و به قدرتی منطقه‌ای تبدیل خواهد شد. اطلاعات به دست آمده نشان می‌داد که دشمن خود را برای اوایل فصل پاییز آماده می‌کرد (تا جنگ را آغاز کند) اما اسرائیلی‌ها به اتفاق آمریکایی‌ها بی‌دلیل و بهانه، بر عنصر غافلگیری تکیه کردند. اسرائیل برای زدن مقاومت طرحی اماده کرده بود و برای آن آماده می‌شد و می‌خواست شما را غافلگیر کند و نیروی هوایی اسرائیل قصد داشت اهدافی را در چند ساعت بزند و پس ازآن دشمن عملیات نظامی را آغاز و بخشی از جنوب را اشغال کند و در شما را در شهرهای مختلف بزند سپس طرح نابودی حزب‌الله را کامل کند.

این جنگ طاقت‌فرسا خواهد بود اما شما بر خدا توکل کنید. باید استقامت کنید. یقین کامل داریم که مقاومت پیروز خواهد شد وحتی فراتر از این؛ این مقاومت پیروز خواهد شد و به قدرتی منطقه‌ای تبدیل خواهد شد

رهبر انقلاب در ادامه گفته‌اند: قرار نبود این جنگ به مرز لبنان محدود بماند. بلکه هدفش تغییر (نقشه) منطقه بود اما اتفاق رخ داده در عملیات اسارت دو نظامی، حزب‌الله –دانسته یا ندانسته- غافلگیری طرح اسرائیل را بی‌اثر کرد و طرح از پیش آماده شده جنگ برای اوایل فصل پاییز را خنثی کرد. (در حقیقت) شما زمان آغاز جنگ را بر آنها (اسرائیلی‌ها و آمریکا) تحمیل کردید... این از الطاف خفیه الهی بود... جنگ به دلیل اسارت دو سرباز (اسرائیلی) نبود بلکه جزئی از طرحی از پیش آماده شده بود و زمانیکه دو سرباز را گرفتید آمریکایی‌ها و اسرائیلی قبل از اینکه کاملا آماده شوند، جنگ را جلو انداختند و دریافتند که گرفتار شده‌اند و عنصر غافلگیری (در جنگ) را از دست داده‌اند. خدا به این طریق، (بلایی را و) چیزی را که بسیاری بزرگ‌تر از این بود، از شما، لبنان و منطقه دور کرد.

بخش سیاست تبیان

منبع: جهان نیوز