تبیان، دستیار زندگی
فرمانده نیروی انتظامی گفت: از ابتدای سال بیش از 380 مورد اسید پاشی اتفاق افتاده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعداد اسیدپاشی ها در کشور در سال 93

فرمانده نیروی انتظامی گفت: از ابتدای سال بیش از 380 مورد اسید پاشی اتفاق افتاده است.

بخش اجتماعی تبیان
اسیدپاشی

سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه همایش ملی پلیس و ارتقای سلامت اداری در جمع خبرنگاران، با اشاره به کاهش تخلفات کارکنان ناجا گفت از آنجا که نیروی انتظامی خود دستگاهی است که به مبارزه با فساد می‌پردازد لذا خود این دستگاه باید مبرا از فساد باشد.

وی در ادامه افزود: تلاش کرده‌ایم کار سازمان‌یافته‌ای به دور از رفتارهای مقطعی انجام دهیم امسال نیز از دانشمندان تقاضای کمک کردیم تا به صورت علمی در زمینه ارتقای سلامت اداری با ما همکاری کند. وی با اشاره به اینکه طبق استاندارد جهانی نمره سلامت اداری نمره 10 است، افزود: بررسی‌ها نشان می دهد در 10 استان در حوزه سلامت اداری نمره 7.2 است.

وی همچنین اظهار داشت: در سال 92 ، 2هزار و 100 پرونده مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس آن هزار نفر اخراج و معاف از خدمت شدند. احمدی مقدم ادامه داد: امسال مبارزه با فساد را شروع کرده‌ایم و امیدواریم تا پایان سال کاهش 30 درصدی آمار اخراج و معاف از خدمت را داشته باشیم که این نشان دهنده ارتقای سلامت اداری است. فرمانده ناجا با اشاره به اسید‌پاشی ‌های اصفهان، گفت: فرد اسید پاش تا کنون دستگیر نشده است.

در واقع این رسانه‌‌های بیگانه هستند که می‌خواهند با جریاناتی از این دست بین شیعه و سنی اختلاف افکنی کنند

وی با تاکید براینکه از ابتدای سال تا کنون 380 مورد اسید پاشی گزارش شده است، تصریح کرد: بسیاری از انگیزه‌های اسید پاشی انتقامی و یا مشکلات روانی فرد اسید پاش است و ماجرای اسید پاشی اصفهان به علت رسانه‌ای شدن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

احمدی مقدم در خصوص برگزاری یک جشن نامزدی دو روز بعد از عاشورای حسینی در منطقه شهر ری بیان داشت: افرادی که اقدام به برپایی این جشن کرده‌اند بیشتر از افراد افغانی سنی بودند و خود تصور کرده بودند که دو روز بعد از عاشورای حسینی مشکلی وجود ندارد اما در واقع این رسانه‌‌های بیگانه هستند که می‌خواهند با جریاناتی از این دست بین شیعه و سنی اختلاف افکنی کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر این افراد غیر قانونی بودند گفت: نیروی انتظامی وارد عمل شد و افراد برپا کننده جشن را به اردوگاه برد تا ترد شوند.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص تعقیب و گریز پلیس‌راه قلعه گنج خاطر نشان کرد: در جریان این موضوع نیستم اما پیگیریهای لازم را خواهم کرد در هر صورت پلیس راه می‌تواند در صورت لازم خودروها را متوقف کند.


منبع : الف