تبیان، دستیار زندگی
قصد داریم تا با کمک تیمی مجرب برنامه ریزی و اجرای از صفر تا صد اردوهای دانش آموزی با رویکرد طبیعت گردی، تاریخی فرهنگی و شهرگردی ...را بر عهده بگیریم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نحوه برگزاری اردوهای دانش آموزی و دانشجویی

اردوی دانش اموزی

موسسه فرهنگی و اطلاع ‌رسانی «تبیان» از مدتی پیش در بخش مرکز یادگیری در فعالیت های پرورشی بخش گردش ها و اردوهای خود اقدام به انتشار مقالاتی در زمینه اردوها و سفرهای دانش آموزی با دو رویکرد آموزشی و معرفی بسته ‌های اجرایی اردوها نموده است. این اقدام که با همکاری گروه گردشگری «تا اردو» صورت پذیرفته است تاکنون مورد استقبال تعداد زیادی از مدارس قرار گرفته است.

اکنون پس از گذشت چند ماه از انتشار این مقالات و درخواست تعدادی از همکاران فرهنگی برای برگزاری حرفه ‌ای بسته های معرفی شده خصوصا بسته های پیشنهادی «اردو در طبیعت» بر آن شدیم تا ضمن تشکیل کارگروهی تخصصی از با تجربه ترین افراد در زمینه گردشگری و برگزاری سفرهای گروهی، برنامه ‌ریزی و اجرای از صفر تا صد اردوهای دانش ‌آموزی با رویکرد طبیعت ‌گردی، تاریخی فرهنگی و شهرگردی را بر عهده بگیریم.

هدف ما از این اقدام، کمک به مدارس و آسان نمودن اجرای اردوها با سپردن بخش اعظم این وظیفه به بخش خصوصی، همچنین معرفی ایده های نوین در برگزاری اردوها، اجرای بسته ‌های خاص طبیعتی برای ارتقای سطح و ایجاد تنوع در اردوهای مدارس است.

مربیان محترم تربیتی، مدیران و مسئولین اردوهای مدارس می توانند ضمن مراجعه به سایت تبیان، بخش مرکز یادگیری، برنامه های آموزشی، قسمت پرورشی، بخش مربوط به اردوها و گردش ‌ها، مقالات مربوط به این موضوع را مطالعه نمایند.

اردوی دانش اموزی

لازم به ذکر است فعالیت ما در زمینه برنامه ریزی و اجرای اردوها تنها شامل بسته های معرفی شده در بخش مرکز یادگیری سایت تبیان نبوده و بر اساس طرح جامع گردشگری اردویی است که برخی از بسته های پیشنهادی این طرح روی سایت موجود و بقیه نیز به مرور روی سایت قرار داده می شوند.

اعتماد شما به مجموعه ما برای این امر مهم قطعا و ضرورتاً نیاز به آشنایی بیشتر با ما همچنین اجرای حداقل یک برنامه اردویی آزمایشی مشترک دارد. در این طرح شما فقط بخش برنامه ریزی، هماهنگی ها و اجرای کامل اردو از نظر فنی و تخصصی را برعهده ما خواهید گذاشت تا مربیان و مسئولین عزیزتان بتوانند با فراق بال به مسائل مهمتری که همانا همراهی و ارتباط کامل کلامی با دانش ‌آموزان و اجرای امورات فرهنگی اردوهاست بپردازند.

در حقیقت سپردن اجرای اردوها به ما به معنای حذف مربیان تربیتی و یا دخالت در برنامه ریزی خاص مدارس برای اردوها نیست بلکه مدارس تنها بخشی از کار را که اتفاقا مرتبط با کار مهم و فرهنگی مربیان در اردوها نمی ‌باشد را به ما تفویض می نمایند تا خود از مسائل اصلی باز نمانند.

نحوه تعامل ما با مدارس و دانشگاه ها برای برنامه ریزی و اجرای اردوها به شرح زیر است:

1-  اطلاع رسانی نحوه فعالیت و برنامه های بخش مرکز یادگیری سایت تبیان و مجموعه گردشگری «تا اردو» و اهداف آن به مدارس.

2-  تماس شما با بخش مرکز یادگیری برای درخواست اردو با شماره تلفن های 81202303 و 81202167.

3-  ارجاع نماینده مدرسه به بخش برگزاری اردوها و گردش ها در گروه گردشگری «تا اردو» مستقر در مرکز یادگیری سایت تبیان برای مذاکرات اولیه به صورت تلفنی.

4-  برگزاری جلسه ای در موسسه یا مدرسه مربوطه با حضور نمایندگان دو طرف، مشخص شدن هدف اردو و ارائه بسته های مختلف مرتبط با موضوع، همچنین زمان برگزاری اردو و تصمیم گیری نهایی.

اردوی دانش اموزی

5-  پس از مشخص شدن مکان و زمان اردو، مذاکرات پیرامون شکل برگزاری، میزان هزینه و نوع و مقدار خدمات، همچنین وسیله نقلیه و محل اقامت در اردوهای بیش از یک روز انجام گرفته و میزان نهایی هزینه هر نفر بر اساس مقدار خدمات درخواستی به مدرسه اعلام می گردد.

6-  اقدام بعدی تنظیم قرارداد نهایی و امضای آن توسط دوطرف و پیرو آن اجرای اردوست.

7-  گروه گردشگری «تا اردو» پس از نهایی شدن قرارداد، توضیحات تکمیلی محل اردو، وظایف دانش آموزان و مربیان در مسیر و محل، همچنین اطلاعات کاملی از جغرافیا، مسیر و مقصد را برای مدرسه ارسال می ‌نماید. همچنین مسئول اردوی مدرسه و مسئول اجرای اردو در موسسه موارد جزئی را در تماس با یکدیگر چک می نمایند.

8-  کلیه دانش ‌آموزان در مسیر و مقصد بیمه خواهند بود. این مهم به صورت توافقی توسط مدرسه یا موسسه انجام خواهد گرفت.

9-  همچنین مجوز برگزاری اردو توسط مدرسه اخذ شده و در اختیار مجری قرار داده می شود.

10-  کلیه موارد پیش بینی نشده در طول برگزاری اردو با مشورت مسئول اردوی مدرسه گیری و اجرا خواهد شد.

منتظر تماس شما هستیم.


مرکز یادگیری سایت تبیان

گروه گردشگری « تا اردو »