تبیان، دستیار زندگی
شانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه آغاز شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ادعای وکیل هاشمی درباره احمدی نژاد


شانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی در شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه آغاز شد.

هاشمی و وکیلش

سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی یکی از وکلای‌مدافع مهدی هاشمی پیش از ورود به دادگاه انقلاب در جمع خبرنگاران گفت: پرونده مهدی هاشمی با صحبت‌های احمدی‌نژاد در زمان انتخابات سال 84 که گفته بود بچه‌های هاشمی چه می‌کنند کلید خورد و ما ثابت خواهیم کرد که هیچ تخلف اقتصادی از جانب مهدی صورت نگرفته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رسایی گفته آقای هاشمی رفت و آمدهای ویژه‌ای به دادگاه دارد و در جمع خبرنگاران حضور پیدا نمی‌کند، اظهار کرد: متاسفانه صداوسیما مغرضانه با این قضیه برخورد کرده است. بنا دارم دیگر با صداوسیما مصاحبه نکنم؛ چرا که حرف‌های ما را منتشر نمی‌کنند و فقط اعلام می‌کنند که دادگاه پشت درهای بسته برگزار می‌شود.

علیزاده‌طباطبایی تاکید کرد: ما از ابتدا هم مصر بودیم که دادگاه علنی باشد، ولی دادگاه به صورت غیرعلنی برگزار شده است. خواهش ما این است که در اولین فرصت فیلم تمامی جلسات پخش شود تا مردم در جریان قرار گیرند.

وکیل‌مدافع مهدی هاشمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه فکر نمی‌کنید حضور آقای هاشمی در جمع خبرنگاران می‌تواند التهابات پیش آمده را کمتر کند، گفت: حضور ایشان در جمع خبرنگاران بستگی به تشخیص خودشان دارد و من حتما این موضوع را به وی مطرح می‌کنم

وی افزود: طبیعی است مهدی نمی‌تواند حرف بزند و حق هم ندارد که حرف بزند.

وکیل‌مدافع مهدی هاشمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه فکر نمی‌کنید حضور آقای هاشمی در جمع خبرنگاران می‌تواند التهابات پیش آمده را کمتر کند، گفت: حضور ایشان در جمع خبرنگاران بستگی به تشخیص خودشان دارد و من حتما این موضوع را به وی مطرح می‌کنم.

جلسه قبلی دادگاه مهدی هاشمی، 17 آبان ماه برگزار شد.

بخش سیاست تبیان

منبع : مشرق