تبیان، دستیار زندگی

ضدچروک طبیعی: از انار تا شیرین بیان

شما به راحتی می توانید با رعایت سبک زندگی سالم، هم سلامت درونی بدن تان و هم سلامت ظاهری آن را افزایش دهید. با ما باشید تا با چند ضدچروک طبیعی و قوی آشنایتان کنیم.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آب انار
ما معتقدیم که سن، عددی است درج شده در شناسنامه تا یکسری کارهای اداری راه بیفتد. سن و سال واقعی شما همانی است که در چهره تان موج می زند. شما به راحتی می توانید با رعایت سبک زندگی سالم، هم سلامت درونی بدن تان و هم سلامت ظاهری آن را افزایش دهید. با ما باشید تا با چند ضدچروک طبیعی و قوی آشنایتان کنیم.

انار

بدون شک راجع به خواص ضدسرطانی انار زیاد شنیده اید. اما آیا می دانید که همین میوه ی خوشرنگ خواص ضدپیری دارد؟ انار سرشار از آنتی اکسیدان ها به خصوص فیتواسترول است که با رادیکال های آزاد آسیب رسان به سلول های پوست مقابله می کنند. اگر با دانه های سفت آن مشکل دارید آب انار طبیعی میل کنید. برای اینکه پوستتان به این زودی ها چروک نشود صبح که از خواب بیدار می شوید یک لیوان آب انار میل کنید.

 

جلبک کلامات Klamath

انار برای همه ی ما آشناست. وقت آن رسیده با جلبکی از دریاچه ی Klamath آشنا شوید که یک ضدچروک واقعی است. این جلبک سرشار از مواد مغذی است که به احیای سلول های بدن کمک کرده و با رادیکال های آزاد و اثرات مخرب آن ها مقابله می کند.

فواید شیرین بیان برای دستگاه گوارش کاملا شناخته شده است اما احتمالا نمی دانید که می شود از آن به عنوان یک ضدچروک نیز بهره مند شد. شیرین بیان حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی مانند فلاونوئیدهاست که اثر محافظتی از سلول های بدن را بر عهده دارند

 

جلبک کلامات همچنین با استرس و خستگی نیز مقابله می کند. از داروخانه ها سوال کنید و اگر این جلبک وارد ایران شده باشد از آن استفاده کنید. مصرف روزانه یک گرم از این جلبک به صورت کپسول کافیست. بهتر است صبح و یا بین وعده های غذایی مصرف شود. اگر به جلبک آن دسترسی دارید می توانید با سیب، رازیانه، لیموترش و همین جلبک یک اسموتی تهیه کرده و معجون ضدپیری میل کنید.

 

شیرین بیان

شیرین بیان

فواید شیرین بیان برای دستگاه گوارش کاملا شناخته شده است اما احتمالا نمی دانید که می شود از آن به عنوان یک ضدچروک نیز بهره مند شد. شیرین بیان حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی مانند فلاونوئیدهاست که اثر محافظتی از سلول های بدن را بر عهده دارند. می توانید از چوب شیرین بیان استفاده کنید و یا اینکه دمنوش آن را میل کنید. همچنین می توانید از پودر شیرین بیان برای خوش عطر و طعم کردن شیرینیجات استفاده کنید. البته حواستان باشد اگر از فشار خون بالا رنج می برید و یا مشکل کمبود پتاسیم دارید باید در مصرف شیرین بیان احتیاط کنید. اگر در مصرف آن شک دارید حتما با پزشکتان مشورت کنید.


 منبع: topsante

مطالب مرتبط:

10 پاک کن خوشمزه برای پاک کردن خط‌های روزگار

پوستی اتوکشیده با این 8 ماده‌ی غذایی

چگونه پیری پوست را به تأخیر بیندازیم؟

پوستی بدون چروک می‌خواهید؟ بخوانید

دنیا دنیا زیبایی، با مواد غذایی

وقتی مواد غذایی بلای پوست می‌شود

پوستی بدون چروک با تغذیه مناسب

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.