تبیان، دستیار زندگی
حسن روحانی در جلسه هیأت دولت با تبریک انتصاب سرافراز به عنوان رییس سازمان صدا و سیما تاکید کرد: برای ارتقای این سرمایه نقش سازمان صدا و سیما بسیار تاثیرگذار است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صحبت های روحانی درباره صدا و سیما


حسن روحانی در جلسه هیأت دولت با تبریک انتصاب سرافراز به عنوان رییس سازمان صدا و سیما تاکید کرد: برای ارتقای این سرمایه نقش سازمان صدا و سیما بسیار تاثیرگذار است.


روحانی

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، جلسه هیات وزیران عصر امروز یکشنبه به ریاست روحانی برگزار شد و اعضای دولت به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل روز کشور پرداختند.

در ابتدای جلسه روحانی با تبریک انتصاب سرافراز به عنوان رییس سازمان صدا و سیما رسالت این رسانه را تبلیغ و تبیین فرهنگ اسلام و انقلاب، ایجاد ارتباط نزدیک بین بخش‌های مردم و اقوام، رابطه نزدیک‌تر مردم با دولت و ارتقای سرمایه اجتماعی که در انتخابات 24 خرداد با حضور و مشارکت موثر مردم ایجاد شد، دانست و تاکید کرد: برای ارتقای این سرمایه نقش سازمان صدا و سیما بسیار تاثیرگذار است.

رییس جمهوری اجرای خواست و مطالبات مردم و اجرای قوانین را نیازمند همکاری رسانه ملی و دولت دانست و دلیل اهمیت آن سازمان را انتصاب رییس رسانه ملی توسط رهبری معظم انقلاب و تحت نظارت سه قوه بودن صدا و سیما ذکر کرد.

روحانی افزود: صدا و سیما باید آزادی بیان و افکار را تضمین کند و بنابر این یک رسانه فراجناحی و فرا اقوامی و در یک کلمه رسانه ملی و متعلق به عموم ملت ایران است که باید از منافع و عزت همه ملت دفاع کند.

رییس جمهوری ادامه داد: سرافراز یکی از فرزندان انقلاب و از خانواده معزز شهدا و برخوردار از تخصص و تجربه طولانی در صدا و سیما است و ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان امیدواریم که صدا و سیما به نقطه‌ای برسد که به فرموده امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) دانشگاه عمومی باشد.

صدا و سیما باید آزادی بیان و افکار را تضمین کند و بنابر این یک رسانه فراجناحی و فرا اقوامی و در یک کلمه رسانه ملی و متعلق به عموم ملت ایران است که باید از منافع و عزت همه ملت دفاع کند

روحانی همچنین از خدمات ضرغامی و همکارانشان تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه گزارش وزیر راه و شهرسازی درباره دهه ایمنی راه‌ها و مسئولیت‌های ما با شعار سهم من در ایمنی راه‌ها ارائه شد و به مسئولیت همه شهروندان و دستگاه‌های مختلف در تامین ایمنی تاکید شد.

بر پایه این گزارش خوشبختانه از سال 1385 به بعد شاهد روند کاهش تلفات جاده از 28 هزار نفر به 18 هزار نفر علی‌رغم چند برابر شدن تعداد اتومبیل‌ها هستیم،‌ افزون بر اینکه در شش ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل 6.5 درصد کاهش تلفات داشته‌ایم.

در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیات وزیران رسید.

با تصویب دولت مبلغ 453 میلیارد و 767 میلیون ریال اعتبار بابت پرداخت دیون و تعهدات ایجاد شده در اثر حوادث غیرمترقبه در سال 1392 ناشی از عدم تخصیص اعتبار به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص یافت.

هیات وزیران همچنین مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار برای کنترل و مهار آب‌های سطحی و پیشگیری از وقوع سیلاب در 12 شهر استان اصفهان، در اختیار استانداری اصفهان قرار داد.

دولت همچنین مبلغ 35 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل و اقدامات پیشگیرانه از حوادث غیرمترقبه شهرستان کاشان، به استان اصفهان اختصاص داد

مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار به صورت هزینه‌های و 640 میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای به نسبت مساوی بابت بازسازی،‌جبران خسارت، پرداخت دیون و تعهدات ایجاد شده در سال 1392 ناشی از عدم تخصیص اعتبار در اختیار استانداری آذربایجان شرقی قرار گرفت.

دولت همچنین مبلغ 35 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل و اقدامات پیشگیرانه از حوادث غیرمترقبه شهرستان کاشان، به استان اصفهان اختصاص داد.

در ادامه وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارشی در خصوص (نحوه بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در مجلس شورای اسلامی) به هیات وزیران ارائه داد.

با تصویب دولت وزارت راه و شهرسازی مجاز است برای اجرای آزادراه تبریز - شهر سهند به طول حدود (20) کیلومتر،‌شامل طراحی، مطالعات، آزادسازی مسیر، احیای آزادراه و ایجاد تاسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره‌برداری از آن نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری از آزادراه تبریز - شهر سهند با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام نماید.

بخش سیاست تبیان

منبع : فارس